"השתקפויות ואשליות אופטיות"

סיור גורדי השחקים של ת"א

110 ש"ח

2.5 שעות

2.5 ק"מ

מהבניין הגבוה ביותר בארץ, אל בניין המשרדים הטוב ביותר בעולם לשנת 2021. סיור מדהים המספר את סיפורם של גורדי השחקים של תל אביב - שילוב של היסטוריה, בנייה ירוקה ואדריכלות מודרנית.

< הסיור הבא
הסיור הקודם >

הרשמה באמצעות פנזינג:

fun.jpeg

הצטרפו אלי לסיור בינות לענקים החדשים של העיר משני צידי האיילון, נהלך מהבניין הגבוה ביותר בארץ, אל בניין המשרדים הטוב ביותר בעולם לשנת 2021! סיור מדהים המספר את סיפורם של גורדי השחקים של תל אביב, שמשרטטים את קו הרקיע החדש של העיר - שילוב של בנייה ירוקה ואדריכלות מודרנית.

הליבה ההיסטורית ממנה התפתחה העיר תל אביב, (רחוב הרצל פינת שדרות רוטשילד), מאבדת מזה דור, את מעמד ה"סיטי" שלה, וזאת לטובת "DOWN TOWN" מטרופוליטני מודרני וגבוה, שמתרומם משני צידי האיילון.

הקרקעות לגדת נחל האיילון, באופן טבעי להתפתחות ערים, היו הראשונות בהן צמחו תעשיות של יהודים בארץ, עוד במחצית הראשונה של המאה ה-19. קרקעות אלה המשיכו באופן טבעי לרכז חלק גדול מתעשיות העיר, כולל תעשיות כבדות, עד סוף המאה ה-20, עת גבר הדוחק לפנותן מפאת הגידול בגוש כולו.

בסוף המאה ה-20, שונה יעוד קרקעות רבות הגובלות בנחל איילון משתי גדותיו, והוסב בתב"ע משטחי תעשייה, לאזורי מגורים ומסחר מודרניים, ואנו עדים לבנייה מואצת של מתחמי מגורים ועסקים, גבוהים.

באזור שממזרח לנחל, (בשכונות בצרון ונחלת יצחק), שמהווה התרחבות החדשה של ה"סיטי" במזרח, מתרחשים כבר כ-20 שנה תהליכים של קיימות סביבתית מוגברת, שנכרת בנוסף לתכנון האורבני החדשני, גם בדוגמאות של מגדלים ירוקים, עם ריאות ירוקות ביניהם.

מהבניין הגבוה ביותר בארץ, אל בניין המשרדים הטוב ביותר בעולם! סיור המספר את סיפורם של גורדי השחקים של תל אביב המשרטטים את קו הרקיע החדש של העיר - שילוב של בנייה ירוקה ואדריכלות מודרנית.

נקודות עניין בסיור:

★ מתחם גינדי TLV - חיים שלמים ומלאים בלב הכרך האורבני.
★ כיכר גיבעון, "הפיאצה" של העיר - בלב המטרופולין הסואן, מסתתרת פנינה אורבנית, חצר אחורית יפפיה שהגיע הזמן להכיר. בימי שישי, ביקור בשוק הוינטג' הססגוני.
★ מגדלי חג'ג' - השתקפויות ותעתועים אופטיים בצמד בניינים המאכלסים לצד העסקים גם נציגויות זרות הפועלות בישראל. תצפית אל גשר הבטיחות שהפך לסטנדרט בבניית צמדי מגדלים.
★ מגדל עזריאלי שרונה - גורד השחקים הגבוה בישראל. מגדל משרדים המתנשא לגובה של 238.5 מטרים.
★ גשר יהודית - הגשר הראשון והיחיד על נתיבי איילון, להולכי רגל ואופניים בלבד. תצפית מרהיבה אל קו גורדי השחקים של ת"א לאורך האיילון.
★ מתחם מגדלי אלון ובניין אלקטרה - זוג מגדלי המשרדים, בסמיכות ומדרום למגדל אלקטרה, במתחם שבו שכן בית החרושת "הארגז".
★ ToHa - הבניין הראשון בישראל שזכה בתקן LEED פלטינום. ובנוסף הוכתר לאחרונה בתואר בניין המשרדים הטוב ביותר במזרח התיכון ואפריקה, ובניין העסקים הטוב בעולם ב 2021.