זִיפְזִיף סיורי בוטיק ייחודיים בתל אביב, בדגש על היסטוריה,
התחדשות עירונית, שימור מבנים, קיימות וטבע עירוני

״החלום ושיברו״

 סיור קסום במושבה האמריקאית-גרמנית

סמוך לרחוב אילת מסתתרת פינה קסומה - בתי העץ והאבן הציוריים של המושבה האמריקאית-גרמנית. היתה זו המושבה הגדולה הראשונה שהוקמה על ידי מתיישבים זרים נוצרים בארץ-ישראל, שהתפוררה כשנה לאחר הגעתם בעקבות סכסוכים פנימיים וסבל רב.

funback.heic

כמה משלמים?
______________

כמה הולכים?
______________

כמה זמן?
______________

95 ₪

1 ק"מ

2 שעות

איפה מסתתרת השכונה הכי קסומה בת"א?
מה שבר את המתיישבים האמריקאים?
מתי נבנתה הכנסייה?

המושבה האמריקאית-גרמנית ביפו שוכנת בין שכונת פלורנטין לבין יפו. המושבה הוקמה באמצע המאה ה-19 על ידי נוצרים מורמונים מארצות הברית, ולאחר מספר שנים עברה לידי הגרמנים הטמפלרים.

סמוך לרחוב אילת מסתתרת פינה קסומה - בתי העץ והאבן הציוריים של המושבה האמריקאית-גרמנית. היתה זו המושבה הגדולה הראשונה שהוקמה על ידי מתיישבים זרים נוצרים בארץ-ישראל בספטמבר 1866, שהתפוררה כשנה לאחר הגעתם בעקבות סכסוכים פנימיים וסבל רב.

ב-1868 נרכש חלק ממנה על ידי הגרמנים הטמפלרים, שפיתחו אותה והטביעו את חותמם כמעט על כל אחד מתחומי החיים בארץ-ישראל. המושבה הפכה מוקד לפעילות נוצרית ומרכז לשירותי תיירות מהידועים בארץ-ישראל, כגון: סוכנות הנסיעות "תומאס קוק", ובתי המלון הטובים ביותר בארץ: ביניהם מלון "דו פארק", בבעלות הברון יוסטינוב (סבו של השחקן פיטר יוסטינוב), שהיה ידוע בגנו הגדול והיפה בו שוחררו קופים ותוכים, ובמוזיאון הארכיאולוגי שהיה בו.

נקודות עניין בסיור:

■ בית הקהילה
■ מלון דריסקו
■ כנסיית עמנואל
■ בית ידידות מיין
■ בית אקלי נורטון
■ גן מלון דו פארק

funback.heic

כמה משלמים?
______________

95 ₪

כמה הולכים?
______________

1 ק"מ

כמה זמן?
______________

2 שעות