זִיפְזִיף סיורי בוטיק ייחודיים בתל אביב, בדגש על היסטוריה,
התחדשות עירונית, שימור מבנים, קיימות וטבע עירוני

"השתקפויות ואשליות אופטיות"

סיור גורדי השחקים של ת"א

מהבניין הגבוה ביותר בארץ, אל בניין המשרדים הטוב ביותר בעולם לשנת 2021. סיור מדהים המספר את סיפורם של גורדי השחקים של תל אביב - שילוב של היסטוריה, בנייה ירוקה ואדריכלות מודרנית.

funback.heic

כמה משלמים?
______________

כמה הולכים?
______________

כמה זמן?
______________

110 ₪

2.5 ק"מ

2.5 שעות

איזה בניין הכי גבוה בארץ?
איזה בניין זכה בתקן בנייה ירוקה הגבוה ביותר?
מה מסתתר בכיכר גיבעון?
איפה הגלידה הכי טובה בתל אביב?
למה הבניינים מחוברים בינהם בגשר?

הצטרפו אלי לסיור בינות לענקים החדשים של העיר משני צידי האיילון, נהלך מהבניין הגבוה ביותר בארץ, אל בניין המשרדים הטוב ביותר בעולם לשנת 2021! סיור מדהים המספר את סיפורם של גורדי השחקים של תל אביב, שמשרטטים את קו הרקיע החדש של העיר - שילוב של בנייה ירוקה ואדריכלות מודרנית.

הליבה ההיסטורית ממנה התפתחה העיר תל אביב, (רחוב הרצל פינת שדרות רוטשילד), מאבדת מזה דור, את מעמד ה"סיטי" שלה, וזאת לטובת "DOWN TOWN" מטרופוליטני מודרני וגבוה, שמתרומם משני צידי האיילון.

הקרקעות לגדת נחל האיילון, באופן טבעי להתפתחות ערים, היו הראשונות בהן צמחו תעשיות של יהודים בארץ, עוד במחצית הראשונה של המאה ה-19. קרקעות אלה המשיכו באופן טבעי לרכז חלק גדול מתעשיות העיר, כולל תעשיות כבדות, עד סוף המאה ה-20, עת גבר הדוחק לפנותן מפאת הגידול בגוש כולו.

בסוף המאה ה-20, שונה יעוד קרקעות רבות הגובלות בנחל איילון משתי גדותיו, והוסב בתב"ע משטחי תעשייה, לאזורי מגורים ומסחר מודרניים, ואנו עדים לבנייה מואצת של מתחמי מגורים ועסקים, גבוהים.

באזור שממזרח לנחל, (בשכונות בצרון ונחלת יצחק), שמהווה התרחבות החדשה של ה"סיטי" במזרח, מתרחשים כבר כ-20 שנה תהליכים של קיימות סביבתית מוגברת, שנכרת בנוסף לתכנון האורבני החדשני, גם בדוגמאות של מגדלים ירוקים, עם ריאות ירוקות ביניהם.

מהבניין הגבוה ביותר בארץ, אל בניין המשרדים הטוב ביותר בעולם! סיור המספר את סיפורם של גורדי השחקים של תל אביב המשרטטים את קו הרקיע החדש של העיר - שילוב של בנייה ירוקה ואדריכלות מודרנית.

נקודות עניין בסיור:

■ מתחם גינדי TLV
■ כיכר גיבעון, "הפיאצה" של העיר
■ מגדלי חג'ג' - השתקפויות ותעתועים אופטיים
■ מגדל עזריאלי שרונה - גורד השחקים הגבוה בישראל
■ גשר יהודית - תצפית מרהיבה אל קו גורדי השחקים לאורך האיילון
■ מתחם מגדלי אלון ובניין אלקטרה
■ ToHa - בניין המשרדים עטור ההישגים

funback.heic

כמה משלמים?
______________

110 ₪

כמה הולכים?
______________

2.5 ק"מ

כמה זמן?
______________

2.5 שעות