לאוס ובורמה 31/01/2017 - 16/01/2017

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך31/01/2017 - 16/01/2017חברהנווה אקדמיהנקודות שיא בטיולואנג ויאנג ונהר טאם סום -נופי הקרסט
לואנג  פראבנג - הבירה הקדומה
העיר מאנדליי והבירות העתיקות שסמוכות לה
אגם אינלה - הכפרים הצפים
באגאן - עיר המקדשים
ינגון - מקדש שוויידגון

מסע מרתק ומרגש, לשתי מדינות, שנפתחות לתיירות המערבית בשנים האחרונות לאחר שנים של סגירות ושפל. מדינות אלה מהוות את המרכז הרוחני לבודהיזם העתיק – טהרוואדה, שזרם והתפשט אליהן דרך נהר המקונג – מהגדולים והמגוונים בעולם, שעובר בחצי האי הודו סין, בשש מדינות, ודרך אגן הניקוז של האיירוואדי בבורמה, שנחשבת למדינה הבודהיסטית ביותר בעולם. לצד טבע מאוד מרשים ומגוון, נפגוש בטיול גם מורשת תרבותית מדהימה, ענפה וארוכת שנים, אך במיוחד מתאפיין טיול זה, במפגש הבלתי אמצעי עם אוכלוסייה חביבה וחמה במיוחד, מסבירת-פנים, השומרת על דפוסים מסורתיים ויחד עם זאת סקרנית מאד לגבי תיירי המערב.

טיול מאלף ומרתק, להיכרות עם תרבויות עבר ועם הבודהיזם הייחודי, שממשיך להשפיע על חלק גדול מעמי העולם, כולל במערב. ולהיחשף אל הפשטות, המרחבים, הנופים המיוחדים והאנשים המעניינים הנהנים מעמל כפיהם.


מסלול הטיול וסיור וירטואלי :ימים 1-2 : תל אביב – טשקנט – בנגקוק – טיסה לאודון טאני – גן הפסלים  

במהלך הבוקר נתייצב בנתב"ג. נמריא לעת צהריים בשעה 13:20 בטיסת אוזבקיסטאן איירוויס לטשקנט ומשם בטיסת המשך לבנגקוק. בשל הפרשי השעות, בעת שנגיע לבנגקוק השעון המקומי יראה על השעה 07:30 בבוקרו של היום השני. בהמשך נטוס כמחצית השעה אל עיירת הגבול אודון טאני הקרובה לגבול לאוס. בהגיענו מחכה לנו אטרקציה אמיתית! במקום קסום זה נמצא גן הפסלים היפה והמרתק ביותר בכל המזרח הרחוק! בגן ממוקמים פסלים רבים מהמיתולוגיה הבודהיסטית המתנשאים לגבהים של עשרה מטרים ויותר! מובטח לנו כי הביקור יסחט קריאות התפעלות מגרונכם! לאחר הסיור, נגיע למלוננו באודון טאני לקראת המחר המרתק…    

 

יום 3 : אודון טאני – כניסה ללאוס – הבירה ויאנטיאן

הבוקר נחצה את הגבול ללאוס אל הבירה ויאנטיאן. העיר נבנתה על ידי הצרפתים  בתחילת המאה הקודמת, זוהי הזדמנות חד פעמית לחזור אחורה בזמן כ- 120 שנה! לראות מבנים אותנטים, ולהתרשם עמוקות מסגנונות בניה שהיו נהוגים בתחילת המאה הקודמת. בעיר נפגוש גם מראות אקזוטיים מהולים בקורטוב לאוטי, תאילנדי, סיני וויאטנאמי, והכל כאמור בהשפעה צרפתית. במהלך סיורנו בעיר נבקר במקדש סיסאקט העתיק ביותר בויאנטיאן, העטור בפסלי בודהה רבים, נמשיך אל המקדש המלכותי לשעבר של לאוס שהכיל בעבר את הבודהה ברקת המפורסם מבנגקוק ומכאן נפנה לביקור בשער הנצחון המפורסם של ויאנטיאן. בהמשך נגיע אל הסטופה הגדולה של העיר. לסיומו של יום עתיר מראות אקזוטיים, נפקוד את מלוננו בויאנטיאן.

 

יום 4: נסיעה לואנג ויאנג – שייט על נהר נאם סונג – הכפרים התלויים

הבוקר ניסע בנוף מהמם לעיירה ואנג ויאנג. הדרך תעבור לאורך נהר הנאם סונג. בדרכנו תהיה לנו הזדמנות טובה לראות תצורות של מים זורמים וכן מבנים גיאומורפולוגים של סלעי גיר שיד אדם לא קילקלה אותם. בהמשך נעלה על סירה לשייט על הנהר, נתפעם מהנוף ההררי עוצר הנשימה, נצפה על בתי המקומיים הנראים כאילו תלויים על ההר, ונראה שיטות דייג מסורתיות. בסיומו של יום מיוחד נגיע למלוננו בואנג ויאנג.

 

יום 5: ואנג ויאנג – מערת הנטיפים טאם ג'אנג – כפרי מיעוטים – לואנג פרבאנג,– שוק הלילה

הבוקר ניסע לבקר בעמקים המקיפים את אתר ואנג ויאנג ובו נמצאות מספר מערות. נבקר במערה המפורסמת ביותר, טאם ג'אנג אשר שימשה בעבר כמקום מקלט למקומיים. נשמע את הסיפורים המעניינים ונמשיך לביקור שזור במראות וחוויות בשני כפרים של שבטי מיעוטים, טאי דנג וסו ואי. בני השבטים הללו ידידותיים ומסבירי פנים ויקבלו את פנינו בברכה ובנפנוף ידיים. מכאן נפנה אל לואנג פראבנג הבירה הקדומה. זוהי קרוב לודאי העיר המסורתית השמורה ביותר בדרום מזרח אסיה. לא לחינם הוכרזה העיר ע"י אונסקו כאתר מורשת תרבות עולמית. הקסם של העיר בשילוב הנוף הגיאוגרפי והתרבותי, הופכים אותה לאחת היפות לביקור בלאוס. במהלך סיורנו בעיר אף נפקוד את הסטופות המרשימות של העיר. בהמשך נעלה אל גבעת פוסי ונצפה על נוף השקיעה היפה על רקע העיר ונהר המקונג. בסיומו של יום עתיר רשמים נפקוד את מלוננו בלואנג פרבאנג. בערב: נצא לביקור בשוק הלילה שם נוכל להתרשם ממגוון עבודות יד המיוצרים על ידי שבטי ההרים המקיפים את לואנג פרבאנג.

 

יום 6 : לואנג פרבאנג – מצעד הנזירים– ואט סן – ואט שיאנג טונג – שייט במקונג – מערת פאק הו – ייצור יין ואורז – מפל חואנג – כפר האורגים – המוזיאון הלאומי – השוק המרכזי

יום טיולים מלא בלואנג בפרבאנג. השכם בבוקר, חוויה מיוחדת! נצא ונחזה בנזירים הצועדים בסדר מופתי לקבלת ארוחת הבוקר מידי התושבים המקומיים המביעים בכך את הערכתם לנזירים, המקדישים עצמם ללימוד. נחזור למלוננו לארוחת הבוקר ומשם נצא לביקור בואט סן, המקדש העתיק ביותר בעיר. מכאן נפנה למקדש שיאנג טונג, שם נראה את עץ החיים, העשוי ממוזאיקה של זכוכית צבעונית בעל ארכיטקטורה מושלמת ומרשימה ביופיה. בתום הביקור נצא לשייט במעלה נהר המקונג, בו נראה נופים כפריים שלווים. בהמשך נבקר במערות פאק-הו, שתי מערות מחוברות, אשר בתוכן נראה אלפי פסלי בודהה מצופים בלאקה מוזהבת, בגדלים ובצורות שונות שהושארו במקור על ידי עולי רגל במהלך עשרות שנים, ועתה נצא ללמוד משהוא על יין אורז איכותי וכמובן לטעום ממנו, זאת נעשה בכפר שאנג האי, המפורסם בייצור יין האורז שלו. מכאן ניסע לביקור במפל חואנג שי, לאחריו נפנה לביקור בכפרים חמו ושאו, כאן תהיה לנו הזדמנות להתרשם ממלאכת האריגה וממוצרי הכותנה, עליהם קנו כפרים אלו את פירסומם. נחזור ללואנג פרבאנג וכאן נבקר במוזיאון הלאומי. המוזיאון שימש בעבר כארמון המלכותי, ובתוכו אוצרים שכיות חמדה ואומנות המעידות על עושרה התרבותי של לאוס מימי המלוכה הראשונים. נחתום את יומנו היפה בביקור בשוק המרכזי

 

יום 7: לואנג פרבאנג – השוק המרכזי – טיסה לצ'יאנג מאי – מעבר גבול לבורמה – העיירה טאיצ'יליק – מלוננו

בוקר אחרון בלאוס. במהלך הבוקר נצא לבקר את השוק המרכזי של לואנג פרבאנג המהווה אטרקציה בפני עצמו. לקראת צהריים ניפרד מלאוס, נטוס כשעה ומחצה אל צ'אנג-מאי בתאילנד. בהגיענו ניסע בנוף תאילנדי יפה בואכה עיירת הגבול מאי סאי במשולש הגבולות של תאילנד, לאוס ובורמה. אנו נחצה את הגבול לעיירה טאיצ'יליק אשר בבורמה לשהות של לילה במלון.

 

יום 8 : טאצ'יליק –  טיסה להא הו – אגם אינלה – מנזר החתול המזנק

בוקר-טוב בורמה! לאחר ארוחת בוקר, נטוס כשעה ומחצה אל העיירה הא-הו. עיירה קטנה זו היא מקום מושבם של בני שבט דאנו. נסייר בעיירה, נתרשם מתושביה, השונים מן האנשים שנתקלנו בהם עד עתה. מכאן ניסע אל אגם אינלה מקום מושבם של בני האינטה, באזור נמצאת פגודת פאונג דאו המיוחדת בה נבקר. ועתה לאטרקציה! נפנה לשייט על האגם לעבר הערוגות הצפות גם כן, דבר שמן הסתם לא ראיתם מימי חייכם. במהלך השייט ניתקל בתופעות מיוחדות, כך למשל נשתאה מן המקומיים השטים באופן תדיר על האגם והם חותרים ברגליהם…! כך גם נצפה בדייגים העושים את מלאכתם בשיטות אשר לעולם לא חלמנו אפילו שהן קיימות… נחזה בבתים מיוחדים הבנויים על כלונסאות, ונתרשם מהתהליך המסורתי העתיק לייצור משי. נחתום את יומנו היפה בביקור במנזר החתול המזנק. ומשם למלוננו באינלה.

 

יום 9 : אינלה – פינדאיה – ביקור במערות ובאגמים – קלאו – השוק המקומי

נצא בנסיעה בנוף ציורי אל העיירה פינדאיה. בהגיענו נבקר במערות המפורסמות הנמצאות במקום, וליתר דיוק באחת מהן, בה נמצא ריכוז גדול של פסלי בודהה בגדלים שונים ובצורות שונות, עם זהב, בלי זהב בקיצור, מראה ייחודי ומהמם… משם נצא לראות את המפעלים הביתיים העוסקים בייצור שימשיות הנייר הצבעוניות של בורמה הכל-כך מפורסמות. נראה ונלמד על תהליך הייצור מנייר הגלם עד המוצר המוכן. ועתה ניסע אל עיירת הנופש ההררית קלאו, הממוקמת במדינת שאן הדרומית. נבקר בשוק המקומי ובפגודה המרכזית. לסיומו של יום עתיר מראות נפקוד את מלוננו בקלאו.

 

יום 10 : קלאו – טיסה למנדליי – אמאראפורה – עיר חיי הנצח – ממלכת אווה – מנדליי.

הבוקר נסיעה קצרה ואנו באים בשערי העיירה הא הו, משם נטוס כמחצית השעה בואכה העיר מנדליי, השניה בגודלה בבורמה אותה נראה בהמשך. ועתה ניסע כ- 15 ק"מ בואכה העיר אמאראפורה. העיר היתה הבירה המלכותית של בורמה מאמצע המאה ה- 14 עד סוף המאה ה- 17. נסייר בעיר, כך גם נפקוד את המנזר הבודהיסטי המפורסם מאגאנדיון, בו חיים ולומדים יותר מאלף נזירים. מכאן נשים פעמינו לביקור בגשר הוביין העתיק בן 200 שנה. משם נפנה לביקור בבית מלאכה לטווית משי, כאן נוכל להתוודע לשיטות טוויה עתיקות ומסורתיות ומכאן נפנה לביקור במנזר באגאיה בעל האוסף הנהדר של פסלי בודהה. בתום חלק זה של יומנו נמשיך אל הבירה המלכותית הקדומה אווה אליה נגיע בשייט קצר. העיר שימשה זמן מה גם היא, כבירה המלכותית של בורמה. נערוך רכיבה בכרכרה רתומה לסוסים לעבר המגדל הנטוי נאנמיאנט שהוא אחד מהשרידים של הארמון המלכותי, מכאן נצפה אל המנזר האונגמי בונזאן, העשוי מלבנים וטיח ונמשיך אל מנזר ברגיאר המפורסם כאן נוכל להתרשם מגילופי העץ ועמודי הטיק. בהמשך מצפה לנו מראה מרהיב עת נזין עינינו במראה נוף ובו 600 פגודות לבנות! לסיומו של יום עתיר מראות נפקוד את גבעות סגאיינג, מקום בו נזין עינינו בשקיעה יפה. לינה במנדליי.

 

יום 11: מנדליי – שייט נהר האיראוואדי – מין גון – מנזר ארמון הזהב.

נתחיל בביקור במנדליי המהווה מעוז לנזירים הבודהיסטים ובה שפע של מנזרים ופגודות מרהיבות. נצא לביקור בפגודת מהמוני, נתרשם מעבודתם של אומני גילוף בעץ ופיסול באבן, מכאן נמשיך לביקור בארמון מנדליי, במרכז הבודהיסטי שווקייאונג ובפגודת קוטודאו. בהמשך היום נצא לשייט בסירה על נהר איראוואדי לביקור במין גון-כפר הנמצא במעלה הנהר ממנדליי. במהלך השייט נראה נופים מגוונים של מדינה מסורתית עתיקת יומין. בהגיענו נבקר בפגודת סטה ואייה, ובה נראה את הפעמון המפורסם של מינגון וכן נראה את פגודת מיאטנטאן. בתום מנת הביקורים נחזור למנדליי ונבקר בפגודת קיוקטאואגי בה שוכן פסל הבודהה הגדול המגולף כולו מגוש שיש אחד. משם נמשיך לביקור במנזר ארמון הזהב אשר קנה את פירסומו בתגליפי העץ היפים שבו. במנזר תיקרה לנו ההזדמנות להזין עינינו בספר הגדול בעולם העשוי מאבן. לינה במנדליי.

 

יום 12: טיסה לבאגאן – פגודת שווזיגון – מקדש אננדה

הבוקר אנו נפרדים מהעיר מנדליי, נטוס כמחצית השעה ואנו מגיעים אל העיר באגאן הבירה העתיקה ביותר של בורמה. באגאן שימשה בירת הממלכה משנת 107 לספירה, עד למאה ה- 12. בהגיענו נבקר בפגודת שווזיגון המפורסמת אותו פלא הנדסי אשר נבנה במאה ה- 11. נבקר בפגודה, נעבור במבוכים הקטנים בין פגודות המישנה הגדולות יותר והגדולות פחות, כשאנו מוקפים בנזירים העולים לרגל על מלבושיהם הצבעוניים – חוויה חד פעמית. לסיומו של ביקור מיוחד נפנה למקדש אחר, גם הוא מיוחד במינו – בדרכו שלו, מקדש גוביאוקגי מן המאה האחד עשר. המקדש עשיר בציורי פרסקו ובכתב עתיק ביותר. נתבונן בציורי הקיר המפורסמים, נתרשם, ומכאן נפנה לביקור מעניין במקדש אננדה-שהיה עוזרו הקרוב ביותר של בודהה. משם נצא אל מקדש הטילומינלו הידוע בתגליפי ועיטורי הקיר שלו. לימה  בבאגאן.

 

יום 13 : באגאן – העיירה הציורית – סלאי – טיפוס למרומי ההר הוולקני פופה – חזרה למלוננו

בוקר טוב! הבוקר נעלה על סירות אשר ישיטונו במעלה הנהר עד הגיענו אל העיירה המוכרת סלאיי עיירה קדושה וצבעונית. דרכנו בשייט משובצת ירוק, יערות עץ טרופיים המושכים את העין. בהגיענו נצא לסיור בעיר בה יש אסופה של מבנים יפים, מקדשים, והיכלי תפילה מרשימים בעלי סגנון בניה ייחודי. מעניין יהיה  לראות את השינוי בין השושלות אשר שלטו במקום דרך סגנונות הבניה השונים. כאשר ירחב לבנו מהמראות הייחודיים, נצא אל החלק השני של היום, ועתה נטפס במעלה המדרגות העטויות פרחים וקופים מקפצים אל מרומי ההר הוולקני פופה, נבקר במקדש ונזכה לתצפית נהדרת על כל האזור. בסיומו של יום באמת מיוחד נחזור למלונו בבאגאן.

 

יום 14: טיסה ליאנגון: פסל הבודהה השוכב – הרובע הסיני – פגודת שוודגון.

בוקר טוב! הבוקר ניפרד מבאגאן ונטוס אל יאנגון, כשעת טיסה ואנו שם. בהגיענו נבקר בפגודת צ'ואק הטאט גאי שבה נמצא פסל הבודהה השוכב הענק, מהגדולים בעולם! אורכו 65 מ' וגובהו 16 מ'. הפסל הושלם בשנת 1907 ושנים לאחר מכן הוא הוארך ב-5 מ' נוספים לאורכו הנוכחי. הפסל עטוי בגלימת זהב המשווה לו הדר מלכות. משם נמשיך אל אולם קארוויק המדהים, שצורתו ברבור הנזה,  בסיום מנת הביקורים, נפנה אחר הצהרים לביקור  בפגודת שוודגון המפורסמת, שם נזכה לתצפית יפהיפיה על כיפת הזהב של הפגודה הזוהרת לקראת שקיעה. לינה בינגון.

 

ימים 15-16 : פארק מהנדולה – בית הכנסת – שוק סקוט – פגודת סולה – טיסה לת"א.

בוקר טוב! יום אחרון בטיולנו הייחודי! הבוקר במעבר חד, מזמנת לנו יאנגון ביקורים בסגנון שונה. לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית הכנסת שהוקם בשנת 1896 על ידי משפחת ששון עבור הקהילה הבגדדית שעבדה בעסקי הטקסטיל של המשפחה, נמשיך לביקור בשוק סקוט, זה הזמן לאסוף מזכרות ואבנים מטיול בלתי נשכח. מכאן נפנה לביקור בפארק מהנדולה בו נוכל לראות צמחיה טיפוסית לבורמה. נסיים את טיולנו בבורמה בביקור בפגודת סולה מהיפות ביותר שיש ביאנגון. בהמשך נגיע אל שדה התעופה לטיסתנו הקצרה לבנגקוק. בהתאם לשעת הטיסה באם הזמן יאפשר נקח אתכם לקניון טוקיו להשלמת הקניות והסיורים. לעת ערב נתייצב בשדה התעופה של בנגקוק שם תמריא טיסתנו לכיוון ת"א בשעה 21:30. נגיע לתל אביב בבוקרו של היום הששה עשר.