יפן 17/04/2016 - 01/04/2016

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך17/04/2016 - 01/04/2016חברהנווה אקדמיה

מסלול הטיול                             

ימים 1-2 ת"א –  טוקיו – מלוננו בעיר

לעת ערב נתייצב בנתב"ג, נמריא בשעה 23:30 בטיסה בטחונית של חברת תעופה סדירה ולאחר חמיית בניים, נמריא ישירות לעבר טוקיו. לאחר כ- שבע וחצי שעות טיסה במטוסי החברה הנחשבים לנוחים מאד, אנו נוחתים בטוקיו והשעון המקומי יראה על השעה 20:40. נאסוף מזוודותינו וניסע אל מלוננו בטוקיו כדי שנוכל לנוח ולהתחיל למחרת את הטיול "חדשים ורעננים!"

 

יום 3  טוקיו – שוק הדגים – סיור היכרות – אזור אקיאהברה – רובע גינזה – אזור אודאיבה – שייט פנורמי – בערב: יציאה לרובע הבילויים והמסעדות רובע שינג'וקו

בוקר טוב טוקיו! כשאנו רעננים, לאחר מנוחה ושנת לילה טובה, עוד לפני שנצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר טוקיו, על הבוקר נקדים ונפקוד את שוק הדגים המפורסם צוקיג'י. בהגיענו לשוק, תהיה לנו הזדמנות להתרשם ממגוון עצום של דגים ופירות ים, כפי שלא ראיתם מימי חייכם. בתום הביקור נפגוש את "האוטובוס שלנו" לסיור היכרות ראשוני עם העיר טוקיו, המרכז הכלכלי, הפוליטי והתרבותי של יפן המודרנית.: נחשול של אנשים, מכוניות, פרסומות מאירות משולבות במבנים מודרניים, חנויות המציעות שיא של קידמה טכנולוגית – עיר ללא הפסקה נתחיל באזור אקיאהברה – קרית חנויות החשמל והאלקטרוניקה. נמשיך לרובע גינזה בו ריכוז חנויות הכלבו – הוא רחוב ה"אוקספורד" של טוקיו, ומשם נגיע לאי אודאיבה – המרכז החדש של העיר. בדרכנו נראה שעתוק מוקטן של פסל החירות האמריקאי. לסיום נבצע שייט פנורמי במפרץ, בין טוקיו המסורתית וטוקיו החדשה. בערב: נצא לסיור היכרות עם שינג'וקו – רובע הבילויים והמסעדות (הנסיעה בתחבורה ציבורית ע"ח החברה). הערה: יתכן וההגעה/חזרה לשוק הדגים תעשה בתחבורה ציבורית.

 

יום 4 טוקיו – הפארק הלאומי ניקו – אגם צ'וזנג'י – מפלי קאגון – מאוזוליאום השוגון טוקוגאווה – בערב: יציאה לאזור שיבויה התוסס

בוקר טוב! ארוחת בוקר ואנו יוצאים לאחד הימים היותר יפים בטיולנו. היום נבקר בפארק הלאומי ניקו הנמצא כ- 160 ק"מ צפונית לטוקיו. במקום שוכן אחד משיאי הארכיטקטורה היפנית מכלולי מקדש טושוגו – אתר המורכשת העולמית של אונסק"ו ובו המאוזוליאום של השוגון טוקוגאווה – מאחד יפן במאה ה- 17. נראה את פסל שלושת הקופים המפורסם, וכן נעלה בדרך הזיג זג המרהיבה ביופיה אל אגם צ'וזנג'י. נצפה על האגם ועל מפלי קאגון שגובהם קרוב ל- 100 מ', ולסיומו של יום יפהיפה נחזור לטקיו ולמלוננו. בערב נצא בתחבורה ציבורית לאזור לאזור שיבויה התוסס, במרכזו צומת הרחובות הסואן המוכר מהסרט אבודים בטוקיו.

 

יום 5 טוקיו – העיר יוקוהאמה – עיר החוף – קאמאקורה: מקום מושב השוגונים – עיירת הנופש האקונה – המוזיאון הפתוח – מלוננו באזור האקונה – טבילה במרחצאות תרמיים

לפנינו יום של ביקורים מעניינים. ניסע לעיר הנמל המפורסמת יוקוהאמה. נערוך סיור בעיר ומשם נמשיך לביקור בעיר החוף קאמאקורה ששימשה בעבר כמרכז פוליטי ומקום מושב השוגונים. נערוך ביקור במקדש שבו נמצא פסל בודהה ענק עשוי מנחושת, במרכז השינטו – הצ'ימן גו, ובמרכז הציורי של העיר. מקאמקורה נמשיך לאזור הנופש ומעיינות המרפא – האקונה. נבקר במוזיאון הפתוח של האקונה ובו שלל יצירות מופת של גדולי אומני המאה העשרים: פיקאסו, הנרי מור, נילסן, אמנים יפניים ו…אפילו יגאל תומרקין. נלון באזור האקונה, האזור המפורסם בשל מעיינות המרפא הרבים המאכלסים אותו, גם אנו ניהנה מטבילה כהלכה.

 

יום 6 עיירת הנופש האקונה – מעיינות הגופרית אווקודאני – אגם אשי – עליה ברכבל – הר הגעש פוג'י – מאטסומוטו – מלוננו באזור

בוקר טוב! לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו לעבר הפארק הלאומי פוג'י – ההר הגעשי המפורסם בכיפתו המושלגת, אחד מסמליה המובהקים של יפן. נתחיל ב"עמק המבעבע" – אוואקודאני, שם נערוך תצפית על התופעות הגיאותרמיות של בוץ תוסס ומעיינות גופרית. במקום זה נוה אקדמיה תזמין אתכם ליהנות מטעמם המיוחד של ביצי עוף שלוקות במימי מעיינות הגופרית. נמשיך לשייט באגם אשי ומשם פנינו צפונה להר פוג'י – סימלה המפורסם של יפן. נעפיל עד לתחנה חמש – הנקודה הגבוהה ביותר אליה ניתן להעפיל ברכב (כפוף לתנאי הדרך), לתצפית על פסגת ההר והאגמים למרגלות ההר, המראה כמובן מרהיב… לסיומו של יום נמשיך ללב האלפים היפניים ללינה במאטסומוטו.

 

יום 7 מאטסומוטו – מצודת הסמוראים – האלפים היפניים – העיר טאקאיימה – סיור – מוזיאון עגלות הפולחן יאטאי – לינה בטאקאיימה

היום אנו מתעוררים ליום של טבע ונוף, מן היפים בטיולנו… על הבוקר נשכים קום לתצפית על מצודת הסמוראים, אשר שימשה את שליטי מאטסומוטו בעבר. בתום התצפית נצא בדרך יפה ומרתקת לעומק האלפים היפניים אל העיר טאקאיימה. עם ההגעה נסייר בעיר ואף נבקר במוזיאון המיוחד שבו נמצאות במות/עגלות ניידות הנקראות יאטאי, אשר גולפו ועוצבו על ידי האומנים המקומיים ומשמשות בעת הפסטיבלים הנערכים בסתיו והאביב מידי שנה. אחר הצהריים, לסיומו של יום יפהיפה, נפקוד את מלוננו בטאקאיימה (זו גם ההזדמנות עבורנו לטייל ב"יפנית" שבערי יפן).

 

יום 8 טאקאיימה – נסיעות נוף באלפים היפניים – שיראקאווה גו – חצי האי נוטו – האזור הכפרי – הכפר ואג'ימה - לינה בבית הארחה יפני מסורתי (ראיוקן)

בוקר טוב, היום אנו יוצאים לאחד השיאים של טיולנו… נאמר שלום לעיר טאקאיימה ונמשיך בנסיעה באלפים היפניים בנוף יפה, עד הגיענו לביקור בשיראקאווה גו – כפר שכולו שמורת אונסק"ו. נסייר בין בתי העץ המיוחדים, במוזיאון הכפרי הפתוח ואף ניכנס לביקור באחד מבתי העץ האופייניים. ועתה נשים פנינו למשהו ייחודי. נמשיך בנסיעה אל חצי האי נוטו, כאן תיקרה בפנינו ההזדמנות בלתי חוזרת להתרשם ולחוות את המיטב של האזור הכפרי של יפן: חופים קסומים, כפרי דייגים קטנים ומיוחדים, מפרצים ומנזרים שנשכחו. האזור ויתר במודע על הכנסת הציביליזציה המערבית ואתם תחושו מיד בהבדל התהומי. מהכביש יתגלה לנו נוף מדהים, נבקר את טרסות האורז של סינמאי דאמש, וכן נבקר בבית משפחת אצילים אשר יציגו בפנינו את חיי העבר וההווה. החוויה היפנית של היום תושלם עת נפקוד בית הארחה יפני מסורתי (ראיוקן) בו נהנה מארוחת ערב מסורתית ואף נלון בדרך היפנית והמסורתית על גבי פוטונים המונחים על גבי ריצפת מחצלות קש...

 

יום 9 השוק המיוחד בואג'ימה – עיירת החוף קאנאזאווה – עיירת החוף קאנאזאווה – גן קנרוקו אן – בית הסמוראים של משפחת נאמורה – ביקור ברובע הגיישות – מלוננו בקאנאזאווה

עם בוקר נפקוד את אחד השווקים המיוחדים של יפן הנמצא בואג'ימה, בשוק נבקר בסדנאות של אומני לכה בהן נוכל להתרשם מדרך עבודתם המיוחדת. בתום הסיור ניפרד מואג'ימה ונמשיך בנסיעה בואכה עיירת החוף הציורית קאנאזוואה. בהגיענו נערוך סיור בעיירה ואף נפקוד את הגן המפורסם קנרוקו-אן. לסיומו של יום נבקר בבית הסמוראים של משפחת נאמורה, ובמידה והזמן יאפשר נבקר ברובע הגיישות ומשם למלוננו בעיר.

 

יום 10 קאנאזאווה – הבירה ההיסטורית קיוטו – מקדש קיומיזו – שוק האוכל נישיקי – בערב: רובע הגיישות גיון מלוננו בקיוטו

ניפרד מקאנאזאווה. פנינו אל קיוטו – הבירה ההיסטורית של יפן. בהגיענו נבקר במקדש קיומיזו, אליו מובילים רחובות יפהיפיים. מן המקדש נערוך תצפית על העיר. נבקר בבית תה ונערוך אתנחתא בשוק האוכל הציורי והצבעוני נישיקי, בסופו של יום מאלף נחזור למלוננו בעיר. בערב נצא לרובע גיון – רובע הבילוי המסורתי של העיר, שם נוכל לראות את הגיישות היוצאות לעבודתן.

 

יום 11 קיוטו – ניג'ו מקדש קינקאקוג'י – מקדש ריונג'י – בערב: ביקור בבית שלום

יום סיור בקיוטו, עיר מושבו של קיסר יפן מאות בשנים ומרכז תרבות יפן גם כיום, נצא אל טירת ניג'ו שנוסדה ע"י השוגון טוקוגאווה, שם נתפעל מהביצורים המרשימים. נבקר בקינקאקוג'י (היכל הזהב) הנחשב לאחת מיצירות המופת של האסתטיקה היפנית. לא נפסח על מקדש הזן היפני המפורסם ריונגי בו גן אבנים אופייני. בערב נצא לביקור מיוחד בבית שלום, ביתם של אגודת היפנים הפרוטסטנטים אוהבי ישראל. לינה בקיוטו.

 

יום 12 קיוטו – נארא בירת יפן הראשונה – פארק הצבאים – מקדש קאסוגה – מקדש טודאי ג'י – בנין העץ הגדול בעולם – חזרה למלוננו בקיוטו – בערב: יציאה לאזור הבילויים

נצא לנארא, שהייתה בירת הקיסרות היפנית במאה ה- 8. נבקר בפארק נארא המפורסם בו משוטטים חופשי מאות צבאים, נבקר במקדש קאסוגה טאישה ובו אלפי מנורות מעץ, אבן וברונזה, אשר נתרמו רובם ע"י מאמינים. משם נצא אל מקדש טודאי ג'י, בו נמצא מבנה העץ הגדול בעולם. לסיומו של יום עתיר רשמים נחזור למלוננו. בערב: נצא לאחד ממרכזי האורות והבילויים (היציאה תעשה בתחבורה ציבורית ע"ח החברה).

 

יום 13 נסיעה להירושימה ברכבת הבולט: שינקסן – שייט לאי מיאג'ימה – המקדש הצף – פארק ומוזיאון השלום – מוזיאון השואה בפוקויאמה – גן הנוף המכווץ, שוקייאן – מפעל המכוניות מאזדה – לינה בהירושימה

בוקר טוב! היום מחכה לנו "או-לה-לה" איזה יום… הבוקר ניסע או שמא מוטב לומר "נטוס" להירושימה ברכבת השינקסן. שינקסן ביפנית פירושו: בולט – באנגלית, קליע בעברית. זוהי רכבת מהמהירות בעולם… "רק" 300 ק"מ בשעה. לא רק זה… גם הביקור באי מיאג'ימה… אז זה הולך כך: בבוקר נצא ברכבת הבולט להירושימה. עם ההגעה נצא בשייט לאי מיאג'ימה – אי המקדש הנחשב לאחד מאתרי הטבע היפים ביפן! נסייר באי וכן נבקר במקדש איטסוקושימה – הוא המקדש הצף. בסיום הביקור נשוב להירושימה. ב- 6 לאוגוסט 1945 לראשונה בתולדות האדם, התפוצצה בלב העיר הירושימה פצצת אטום! אנו נצא לביקור ב"נקודת ה- 0" אשר מעליה הוטלה הפצצה. נבקר גם בפארק ההנצחה: בנין הכיפה, אש התמיד, אנדרטת הילדים, פעמון השלום וכן במוזיאון השלום וההנצחה לאימת פצצות האטום, האמינו לנו זה הולך להיום יום מאוד מרגש… עם תום הביקור המרגש בהירושימה, נשים פעמינו מזרחה לעיר פוקויאמה לביקור מרגש נוסף – מוזיאון השואה היחיד במזרח אסיה. נמשיך לביקור בגן הייחודי שוקייאן, הנקרא גן הנוף המכווץ. משם, בכיוון שונה לגמרי, נגיע לביקור במפעל המכוניות מאזדה. לסיומו של יום מלא ריגושים ומראות נפקוד את מלוננו בהירושימה.

 

יום 14 הירושימה – האי נאושימה – המוזיאון לאומנות שיקי – עיר התעלות קוראשיקי

בוקר טוב! אנו מתעוררים ליום ייחודי מן היפים בטיולנו! לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מהירושימה, נעלה על מעבורת ונשוט אל האי נאושימה – אחד האיים הכי מפורסמים של יפן. האי קנה את פירסומו בעולם וזוכה למבקרים רבים, זאת בשל העובדה כי כל-כולו הפך לפרוייקט אמנותי אחד גדול! כל זאת מבלי שויתר על יעודו המסורתי ככפר דייגים! באי מספר מוזיאונים הבנויים בטכניקות וסגנון שמן הסתם לא ראיתם מימי חייכם… הפרוייקט האומנותי אף עושה שימוש בבתי הכפר! אנו נתור את האי המדהים הזה, נבקר באחד המוזיאונים הייחודיים הללו, ואף נפגוש את אנשי האי. בסיומה של חוויה ייחודית ומדהימה זו, ניפרד מהאי ונפליג חזרה לחלק המרכזי של יפן ומשם נמשיך לעיר התעלות קוראשיקי. בסיומו של יום מדהים ומאוד לא שגרתי! נפקוד את מלוננו בעיר.

 

יום 15 קוראשיקי – כפר החרס ביזן – מצודת הסמוראים בהימאג'י – אוסאקה

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך סיור רגלי בעיר התעלות העתיקה קוראשיקי המכונה "ונציה של יפן", נסתובב ברובע העתיק בין בתים ציוריים הממוקמים על גדות תעלות ומשם נמשיך לביקור ייחודי בכפר ביזן אשר ממוקם במחוז אוקיאמה, אשר קנה את פירסומו באומנות תעשיית כלי החרס. נתבונן, נתרשם ונמשיך משם להימאג'י בה שרדה מצודת הסמוראים הגדולה והמפורסמת ביפן. בהגיענו מחכה לנו ביקור מרשים ביותר באותה מצודה אדירה. בסיומו של יום מרתק נמשיך לאוסקה, בהגיענו נערוך סיור פנורמי להכרת העיר ומשם למלוננו.

 

ימים 16-17 אוסאקה – טירת אוסאקה – טוקיו – מקדש שינטו מייג'י – מקדש אסאקוסה – עליה למגדל טוקיו – מוזיאון תולדות העיר טוקיו – טיסת לת"א

יום אחרון בטיולנו המיוחד. ארוחת בוקר ואנו יוצאים לתצפית יפה על מצודת אוסאקה ועל העיר, ועתה הגיע הזמן להיפרד מאוסאקה. משם כשעת טיסה ואנו חוזרים לטוקיו. בהגיענו נבקר במקדש השינטו מייג'י ובמקדש אל הרחמים אסאקוסה קאנון, נעבור באזור קאסומיגאסקי ונצפה על הפרלמנט היפני. בהמשך נעבור בשדרת המעצבים – לב יפן הצעירה, הפופולרית והעכשווית. מכאן הדרך מובילה אל מרומי מגדל טוקיו, שם תהיה לנו הזדמנות לקבל תצפית טובה על העיר. נקנח בביקור במוזיאון אדו – המוזיאון לתולדות טוקיו (אדו היא שמה המקורי של טוקיו). בערב, עת נסיים את מנת הביקורים נפנה אל שדה התעופה של טוקיו נמריא  לכיוון תל אביב דרך רומא.