קרנבל באיים הקנריים 14/02/2016 - 05/02/2016

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך14/02/2016 - 05/02/2016חברהבריזה

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – יעד ביניים – נחיתה בלב האוקינוס האטלנטי באי לנזרוטה

נצא בטיסת בוקר מת"א דרך יעד ביניים לאי לנזרוטה, אליו נגיע בשעות אחר הצהריים. לאחר הנחיתה מפגש עם נציגנו במקום והעברה לבית המלון. לנזרוטה הוא המזרחי ביותר באיים הקנריים. ארוחת ערב ולינה: לנזרוטה, באזור חוף טגיסה.

 

יום 2 לנזרוטה האי המיסתורי – ומה שעשה האמן ססר מנריקה

נבקר בעיירה העתיקה, טגיסה שהייתה פעם בירת האי, ובה מבנים קולוניאליים מן המאה ה-16. נערוך תצפית ממצודת סנטה ברברה שבטגיסה. בהמשך נראה שניים מן הפרוייקטים הסביבתיים של האמן בן המקום ססר מנריקה, את גן הקקטוסים, ואת המצפור מירדור דל ריו. כמובן לא נחמיץ את שני האתרים של המערות הוולקניות חמאוס דל אגואה ומערת לוס ורדס, ובדרכנו חזרה למלון נעבור גם בעמק אלף הדקלים. לינה באזור חוף טגיסה.

 

יום 3 לנזרוטה – נופי ירח בפארק הוולקני טימנפייה

לנזרוטה הוא היבש והחשוף ביותר מצמחייה מבין האיים, מה שמאפשר מפגש עם המון תצורות של סלעים וולקניים. בתי התושבים המקומיים צבועים בלבן בוהק שבולט על רקע המסלע השחור או האדמדם, והחול השחור. הרבה כרמי יין ויקבים מוסיפים עוד גוון לאי מעניין זה. נצא ליום שבמרכזו הפארק הוולקני טימנפייה, אשר בו הקרקע עדיין רותחת. נסייר אל חופי ים, בריכות מלח, כפרים מקומיים צבועי לבן ויקבי יין. אחר הצהריים, בשובנו לעיר הבירה ארסיפה נפקוד את ביתו של האמן המפורסם, בן המקום- ססר מנריקה. לינה באזור חוף טגיסה.

 

יום 4 טנריפה – מרכז הארכיפלג - שמורת הר הגעש טיידה

טיסת בוקר קצרה תביא אותנו אל האי טנריפה בו האקלים נוח לאורך כל השנה, ובמרכזו מתנשא הר הגעש טיידה לגובה של כ-3700 מטרים. חלקאות סובטרופית ויערות אורן קנרי מפותחים כאן בשל כמות המשקעים הנדיבה שמקבל ההר, ולאורך החופים היפים של האי קיימים לא מעט אתרי נופש. היום מוקדש לפארק הר טיידה, שנחשב לפופולרי ביותר בספרד. נעלה ברכב אל מרומי ההר כשבדרך אנו חוצים את כל חגורות הצומח של האי. פסגת ההר שמכוסה שלג מדיי חורף, מתנשאת מעל לוע ובו תצורות וולקניות מרשימות וצמחייה אנדמית. נקיים מגוון של תצפיות וטיולי רגל בפארק. נמשיך לביקור בעיירה הקולוניאלית העתיקה לה אורוטבה, נסייר בין בתיה העתיקים, הידועים במרפסותיהם הייחודיות (בתי הבלקונים). בשעות אחר הצהריים נשוב לעיירה פוארטו דה לה קרוז ונסייר בגן הבוטני המיוחד. ארוחת ערב ולינה: פוארטו דה לה קרוז.

 

יום 5 טנריפה - כפרי דייגים וצוקים תלולים - עץ הדרקון ויערות דפנה, בערב – פתיחת הקרנבל

ניסע לביקור בעיירה איקוד דה לוס וינוס, נראה את עץ הדרקון העתיק, בן כאלף שנה. בצהריים נגיע אל כפר הדייגים הציורי של גרצ'יקו לטיול קל בסמטאות ולאורך קו החוף הפראי של המקום. נמשיך לעיר הקולוניאלית השמורה לה לגונה שבנייניה זכו להכרה ע"י אונסק"ו, כאתר מורשת עולמי. נערוך תצפית מרכס אנגה, המכוסה יערות צפופים של עצי ער-אציל. בשעות אחר הצהריים נבקר באתר הארכיאולוגי של פירמידות גוימאר. הערב נצטרף לחגיגות הקרנבל הנערכות בעיר מדי שנה וניסע לצפות בתהלוכה ולהשתתף בחגיגות בעיר הבירה סנטה קרוז.

 

יום 6 שייט לאי לה גומרה "אי השריקות" – כפרים מבודדים על האי הקטן, בערב- תהלוכת הסרדין

נשוט במעבורת מהאי טנריפה אל האי המיוחד: לה גומרה. אי קטן ועגול ובו נופים הרריים מיוערים, עמקים וגיאיות מרשימים ביניהם. נבקר בפארק הלאומי גראחונאי, אחד מאתרי המורשת של אונסק"ו וניסע בדרכים הרריות בין הכפרים האופיניים לאי. בשעות אחר הצהריים נשוט חזרה לאי טנריפה ונשוב לעיר פוארטו דה לה קרוז. בשעות הערב ניסע לצפות ב"תהלוכת הסרדין" אחד הארועים החשובים בקרנבל של טנריף.

 

יום 7 לה-פלמה; האי הירוק מכולם ופסגת לוס מוצ'צ'וס

לה פלמה, האי המערבי ביותר בקבוצת האיים הקנריים, הוא האי הגשום והירוק ביותר ובו גם הפעילות הוולקנית הרבה ביותר ביחס לשאר האיים. לה פלמה הוא אי המשלב חקלאות סובטרופית עם יערות אנדמיים של ער אציל ואורן קנרי ופסגות הגעש שלו מגיעות לגובה של כ-2500 מטרים. המתיישבים הספרדים קראו לאי זה "לה איסלה בוניטה", שפירושו האי היפה. נטוס מטנריף אל הבירה סנטה קרוז דה לה פלמה, נטייל בה ונראה את הדגם של ספינתו של קולומבוס, הנמצאת במרכז העיר. נעלה בנסיעה אל הנקודה הגבוהה ביותר באי, פסגת לוס מוצ'צ'וס, שבקרבתה נמצא מצפה כוכבים מהגדולים בעולם. נשלב טיולי רגלי שאחריו נמשיך צפונה אל שמורת הטבע לוס טילוס, המשלבת פלגי מים, יערות ער אציל וקניוני בזלת. נטייל באזור ואחר הצהריים נשוב לסנטה קרוז. ארוחת ערב ולינה: סנטה קרוז.

 

יום 8 לה פלמה – עיירות, יערות סוב-טרופיים והרים נישאים מול חופי זהב

נטייל אל הפארק הלאומי טבוריינטה, שהוא לוע געשי ענקי המיוער בעצי אורן קנרי. לאחר מכן נחצה את האזור החקלאי של מרכז האי שמצטיין במטעי הבננות שלו, בדרכנו אל חופו המערבי של האי, המכוסה בחולות שחורים. לאורך יום זה נחצה לא מעט זרמי לבה שגלשו והתאבנו, בדרכנו אל אזור הר הגעש סן אנטוניו. נטייל אל לועו הכבוי של הר הגעש הנמצא באזור המצטיין בכרמי היין המשובחים שלו.

 

יום 9 לה פלמה – יעד ביניים – ת"א

הבוקר, נמשיך לסייר באתרי האי לה פלמה, לקראת הצהריים נצא לנמל התעופה לטיסות חזרה הביתה, מלה פלמה דרך יעד ביניים לת"א. נחיתה בת"א ביום מס' 10 לפנות בוקר.