מקסיקו גואטמלה. 27/04/2019 - 10/04/2019

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך27/04/2019 - 10/04/2019חברהמסעותנקודות שיא בטיול

מוזיאון אנטרופולוגי במקסיקו סיטי
טיאוטיוואקאן
טיקל
חגיגות יום שישי הטוב באנטיגואה
אגם אטיטלן

יום מספר 1 | 10.04.2019 | תל אביב – מדריד - מקסיקו סיטי

ניפגש בשדה התעופה לטיסת בוקר דרך מדריד למקסיקו סיטי -העיר החשובה בערי דרום ומרכז אמריקה,בירת האימפריה האצטקית אז והמטרופולין השלישי בגודלו בעולם היום .העיר שוכנת בעמק מקסיקו שהוא רמה מישורית בגובה 2,240 מ', מוקפת הרים גבוהים והרי געש .א. ערב ולינה במקסיקו סיטי.

 

יום מספר 2 | 11.04.2019 | מקסיקו סיטי -טיאוטיוואקאן

נפתח את היום בביקור במוזיאון האנתרופולוגי הנחשב לאחד הגדולים -והחשובים בעולם ונכיר את קשת התרבויות הפרה-קולומביאניות והקבוצות האתניות של מקסיקו כיום .משם ניסע לאורך האינסורחנטס(השדרה הארוכה בעולם) אל אתר הארכיאולוגי טיאוטיוואקאן- "עיר האלים". האתר המרשים היה מרכזה של התרבות הפרה- קולומביאנית מן המאה הראשונה ועד המאה השביעית לפנה"ס. תרבות עתיקה זו נעלמה מסיבות לא ברורות אולם השאירה רחבות רשימות, שדרות ומבנים ברמה הנדסית גבוהה ביותר. לאחר א. הצהרים אותה נאכל במקום ,נבקר בפירמידות השמש והירח, שדרת המתים ובמקדש קצאלקואטל.נשוב אל מקסיקו סיטי ונבקר במרכז הדתי של הגבירה הקדושה גוודלופה פטרונית העיר. בערב, נצא אל כיכר גריבלדי- מקום ההתרכזות וההתכנסות של להקות המריאצ'י אשר לכל אחת מהן מתהדרת בלבוש המיוחד לה, אבל כולן באותו סגנון של בגדים מרובי כפתורים נוצצים ובסומבררוס מעוטרים. א א. ערב ולינה במקסיקו סיטי.

 

יום מספר 3 | 12.04.2019 | מקסיקו סיטי-פואבלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה  דרך פרברי מקסיקו סיטי בדרכנו אל העיר פואבלה – העיר הרביעית בגודלה  במקסיקו . העיר הוכרזה על ידי “אונסקו” כאתר מורשת עולמית ומרבית מבניה מצופים באריחים ואבן חול מסותת. נראה את הקתדרלה המרהיבה ואת הכיכר המרכזית השוקקת , את הקפלה של רוזרי הנחשבת כפלא השמיני של העולם ואת המנזר של סנטה מוניקה ולא נפספס כמובן את  עבודות הקרמיקה הייחודית למקום . בתום הסיור   נשוב אל מקסיקו סיטי.ארוחת ערב

ולינה במקסיקו  סיטי.

 

יום מספר 4 | 13.04.2019 | מקסיקו סיטי-סוצ'ימליקו

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר במרכז ההיסטורי שהוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. נבקר בסוקאלו (Zocalo)– הכיכר המרכזית של העיר ונראה את הקתדרלה הגדולה , נראה את כיכר שלושת התרבויות והארמון הלאומי ונתרשם מציורי הקיר ה"מוראלס" של דיגו ריוורה ואחרים .נמשיך לביקור באוניברסיטה הלאומית שם נראה את בניין הספרייה המרכזי המכוסה כולו מארבעת צדדיו בפסיפסים מדהימים מעשי ידי אמנים גדולים. הדשא המרכזי הוא למעשה גן פסלים ענק המציג את הפיסול המקסיקני בן ימינו .משם נמשיך לשכונת קויואקן לביקור בביתה של הציירת פרידה קאלו, בית שהפך למוזיאון חי ותוסס. את היום נסיים בשיט בסירות "הטרחינרס " בתעלותיה של "עיר הפרחים " והגנים הצפים –סוצ'ימילקו (Xochimilco) .א. ערב ולינה במקסיקו סיטי.

 

יום מספר 5 | 14.04.2019 | מקסיקו סיטי -טיסה לוילה הרמוסה

לאחר ארוחת הבוקר והשלמת הסיורים במקסיקו סיטי ,נעלה על טיסה אל וייה הרמוסה (Villahermosa) בירת מחוז טבסקו. העיר נראית עיר מודרנית לכל דבר, אך היא צופנת בחובה שרידים מדהימים של התרבות העתיקה ביותר במרכז אמריקה, שנחשבת לאם תרבויות האזור, התרבות האולמקית.ארוחת ערב ולינה בוילה הרמוסה.

 

יום מספר 6 | 15.04.2019 | וילה הרמוסה -פאלנקה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא מוילה הרמוסה אל העיר פלנקה ונערוך ביקור מעניין בעתיקות פאלנקה- עיר מאיה עתיקה מן התקופה הקלאסית. נבקר באתר ששוחזר ושומר, מתקופת הפריחה של תרבות המאיה, הניצב בלב יערות גשם שנוקו על מנת לחשוף את שרידיה המרשימים. בתום הסיור,נגיע אל מלונינו .ארוחת ערב ולינה בפלאנקה.

 

יום מספר 7 | 16.04.2019 | פלאנקה-שבט לה קנדון -פלורס

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה אל מעבר הגבול עם גואטמלה . בדרכנו, נבקר אצל השבט האינדיאני לה-קנדון ונמשיך בנסיעה בדרכי היער אל גדות הנהר אוסומסינטה בו ונפליג בסירות לעברו השני של הנהר . נגיע אל פלורס הנמצאת בלב הג'ונגל והעיר המארחת של אתר המאיה המפורסם "טיקאל".ארוחת ערב ולינה בפלורס.

* באם לא יאושר הביקור בשבט לה -קנדון ע"י  הרשיות במקסיקו, נבקר באתר ציורי הקיר בונמפאק*

 

יום מספר 8 | 17.04.2019 | פלורס – טיקאל-טיסה לגואטמלה סיטי

את רובו של היום הזה נקדיש לטיקאל, עיר מאיה מרשימה בלב הג'ונגל של פלן. אזור טיקאל הוא קומפלקס ענק של מבנים, ארמונות ומקדשים שנוצר ע"י בני המאיה וננטש במאה ה11 .זהו מתחם מהמרשימים בעולם ומעיד על יכולות הנדסיות מופלאות ועל אימפריה אדירה שהייתה כאן . כיום היער מסביב עוטף חלק מן המבנים ומוסיף לאווירת האקזוטיות והראשוניות של המבקרים ויוצר חוויה בלתי רגילה למבקרים במקום. את  ארוחת הצהרים נאכל במהלך היום  באתר. אחר הצהרים, נגיע אל שדה התעופה של פלורס ונטוס אל בירתה של גואטמלה הנוזאת את אותו השם. ארוחת ערב ולינה בגואטמלה סיטי.

 

יום מספר 9 | 18.04.2019 | גואטמלה סיטי- אנטיגוואה- חוות קפה והר הגעש פקאיה.

לאחר ארוחת הבוקר, נצא מגואטמלה סיטי  אל העיר הקולינאלית אנטיגוואה בדרכינו, נערוך סיור פנוראמי בגואטמלה סיטי   ונראה את הכיכר המרכזית , הקתדראלה ואפילו נגיע אל שדרת ישראל... . עוד נבקר בתבליט ייחודי ומעניין מאוד של מפת גואטמלה .נגיע לאנטיגוואה ונערוך סיור בחוות קפה עתיקה. נלך בין השיחים במטע ונלמד על תהליך הפקת הקפה, על ההיסטוריה, הגידול, הייבוש והמיון של גרגירי הקפה.לאחר ארוחת הצהרים במקום, נבקר בהר הגעש פקאיה הסמוך. ההר הינו הר געש פעיל. בגובה של  2,552  מטרים והוא חלק משרשרת געשית הנמתחת לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי בגואטמלה. לאחר הליכה לא ארוכה בשילוב רכיבה על חמורים /סוסים , נגיע למדרון ההר ובו ואם יתמזל מזלנו ,נראה את הלבה הזורמת ממש לרגלינו. בתום יום, נשוב אל גואטמלה סיטי לארוחת ערב ולינה.

 

יום מספר 10 | 19.04.2019 | אנטיגוואה- (יום שישי הקדוש - חגיגות הפסחא)

סיור באנטיגואה הוא ממש כמו קפיצה אחורה בזמן והחוויה מתעצמת במיוחד "ביום שישי הקדוש". זוהי עיר  מהיפות באמריקה אשר נחרבה ברעידת אדמה ושוקמה בהשפעת הרנסנס האיטלקי. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמית ומצטיינת בארכיטקטורה קולוניאלית ובאדריכלות מרשימה. הבוקר, נשכים קום  ונצא אל חגיגות הפסחא באנטיגוואה. לאחר ההגעה   נערוך סיור רגלי באווירת החג  בין הכנסיות,המנזרים,הרחובות המרוצפים והכיכרות עטורי המזרקות הלובשים ביום מיוחד זה מרבדים צבעונים של שטיחי ענק העשויים מנסורת צבעונית ,פרחים,פירות וירקות .על השטיחים מופקדת שמירה קפדנית ושומרים מתיזים מים על מנת לשמור על העיצוב עד לשעת התהלוכה. נצפה בטקסים ובתהלוכות המתקיימים ביום זה ונבקר בכנסיות (כנסית לה מרסד,כנסיית סאן  פרנסיסקו ) אשר בהן נמצאות יצירות יפהפיות במיוחד. אנשי הכנסייה מפנים שטח נרחב בתוכה, ועליו הם מכינים שטיחים מרהיבים במלאכת יד מדויקת תוך סיוע מזערי בתבניות. מאחורי השטיחים מקימים אנשי הכנסייה תפאורה, הכוללת סצנות מרכזיות מדרך הייסורים של ישו. מוזיקת רקע, תאורה דרמטית וריח קטורת חזק משלימים את החוויה לעוטפת חושים .נגיע אל קתדראלה בה מתרחש הטקס המרכזי .עשרות אלפי אנשים גודשים את כיכר העיר המרכזית. במהלך הטקס מועלית דמות ישו על הצלב ונאמרות תפילות. עם הורדתו מהצלב, פוצח הקהל האדיר בשירה מרגשת.בהמשך היום ובמידה ויאפשר הזמן, נעלה גם אל נקודת תצפית מרהיבה על העיר. בתום היום  המרהיב נשוב אל מלונינו .ארוחת ערב ולינה בגואטמלה סיטי.

 

יום מספר 11 | 20.04.2019 | גואטמלה סיטי - פאנחצ'ל -אגם אטיטלן

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך סיור בגואטמלה סיטי  אשר גם בה מתקימים טקסי  חגיגות  השבוע הקדוש -הפסחא .נבקר גם בכיכר ישראל ובתבליט ענק  של מפת גואטמלה. משם נמשיך אל העיירה פאנחצ'ל השוכנת על שפת האגם הגעשי אטיטלן.לאחר ההגעה ,נבקר בשמורה הסמוכה לאגם  .ארוחת ערב ולינה בפנחצ'ל,על שפת אגם אטיטלן.

 

יום מספר 12 | 21.04.2019 | יום השוק בצ'יצ'יקאסטנגו-פאנחצ'ל

היום הוא יום השוק בצ'יצ'יקאסטנגו. זהו שוק עבודות היד וגם דברים אחרים מהגדולים והמרשימים בדרום  אמריקה. נצא מאגם אטיטלן  אל  צ'יצ'יקאסטנגו . נטייל בין החנויות והדוכנים העמוסים והצבעונים. נבקר בכנסיית סנט תומאס שבה מתקיימים טקסים נוצריים-פאגניים, בבית הקברות הצבעוני ובמרכז הפולחני בגבעת פסקוול – אבח בו נצפה גם בפולחניים שאמאניים עתיקי יומין מעידן המאיה במקדש שעדיין פעיל .בתום היום נשוב לארוחת ערב ולינה במלונינו על שפת אגם אטיטלן המרהיב.ארוחת ערב ולינה באטיטלן.

 

יום מספר 13 | 22.04.2019 | אגם אטיטלאן וכפרי האזור

הבוקר נצא לשייט באגם אטיטלן השוכן בגובה 1560 מטר למרגלות הרי געש פעילים: אטיטלן, סן פדרו וטולימן. האגם עמוק ביותר ביבשת אמריקה, 350 מטרים וידוע כאחד האגמים היפים בעולם.  האגם נוצר מפעילות געשית של הרי הגעש הסובבים אותו, צבע המים משתנה מכחול עמוק לטורקיז.   נבקר בכפרים סן אנטוניו פאלופו וסן פדרו אשר לכל אחד מהם דפוסי לבוש ייחודיים ובכפר סנטיאגו אטיטלן בו כנסיה מעניינת. נראה גם את ה "משימון" אל התירס, שילוב של אל פגאני עם דמות נוצרית.   נכיר מקרוב את חיי היום יום של התושבים ותרבותם ונראה אותם יוצרים במלאכות היד השונות. ארוחת ערב ולינה בפאנאחאצל.

 

יום מספר 14 | 23.04.2019 | אטיטלן -מעבר גבול למקסיקו -קומיטן

לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מאגם אטיטלאן היפה  ונתחיל את דרכנו  חזרה למקסיקו.בדרך נבקר בכפרים חקלאיים ונלמד על החקלאות המקומית ואורח החיים של הכפריים.נבקר בכפר סוניל, ובעוד כפרים צבעוניים באזור הממוקמים בעמק שופע אשר מסביבו גבעות תלולות והר געש מתנשא. נבקר גם בעיר האוניברסיטאית  קאצלנגו- השניה בגודלה בגואטמלה.לאחר חציית הגבול, הגיע אל העיירה הקטנה קומיטן אשר בה גם נלון.ארוחת ערב ולינה בקומיטן

 

* בקומיטן מספר בתי המלון מוגבל ויתכן שביום  זה הקבוצה תפוצל למספר בתי מלון קטנים סמוכים**

 

יום מספר 15 | 24.04.2019 | שמורת אגמי מונטביו -סאן קריסטובל

היום נצא ליום טבע מקסים וייחודי למסעות בחבל צ'יאפס המקסיקני . נבקר בפארק הלאומי  אגמי מונטביו- השופע מים תכלכלים ונופים עוצרי נשימה הנוצרים משילוב של 52 אגמים השוכנים בינות לג'ונגלים ולהרים ומציגים גוונים רבים וממכרים של טורקיז, ירוק וכחול. הפארק מכיל עשרות אגמים, הידועים בשל הצבעים המרהיבים שלהם המציגים גוונים רבים של ירוק, אפור, סגול וכחול, ובשל סביבתם המרשימה, שכן הם מצויים בלב הג'ונגלים וההרים של מקסיקו .בהתאם למזג האוויר נוכל לעצור לטבילה מרעננת באחת הלגונות המרהיבות, אך גולת הכותרת הוא מפל הצ'יפלון הגדול והמרשים הנראה כמו שמלת כלה הנשפכת מהמצוק. נוכל להתרענן מרסיסי המים הניתזים לכל עבר ואף גם לשחות בבריכת הטורקיז שלמרגלותיו.( ההגעה אל מפל כרוכה בעליה במדרגות ולוקחת כחצי שעה, אלו שיבחרו לא לעלות, יוכלו להמתין במקום מסודר בתחילת המסלול). לאחר הביקור במפל, נמשיך אל העיירה ונתחיל את סיורינו בה כבמידה  ויאפשר הזמן .  סאן קריסטובל לארוחת ערב וללינה.

 

יום מספר 16 | 25.04.2019 | סאן קריסטובל -קניון סומידרו-טוסלה

לאחר ארוחת הבוקר ,  נערוך סיור בכפרי הצ'אמולה – חוויה אנתרופולוגית  מרתקת ונראה איך נשזרו פולחני המאייה באמונות וטכסים נוצריים. בכפרים נראה את מלאכות היד המסורתיות אותם מקיימים האינדיאנים מאות שנים משם , נצא אל עבר העיירה טוסלה.נצא לשייט בקניון סומידרו היפה והדרמטי בנופיו אשר קירותיו מתנשאים לגובה של 1000 מטר, נערוך תצפיות מההרים הגבוהים המקיפים אותו. משם , נצא לראות את שווקי האינדיאנים וכפריהם ונפגוש בלבוש הצבעוני של המקומיים ובחקלאות האופיינית לאזור ועוד.. ארוחת ערב ולינה בטוסלה.

 

יום מספר 17+18 | 27.04.2019 - 26.04.2019 | טוסלה -מקסיקו סיטי-מדריד ת"א

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את דרכינו בחזרה לישראל. נטוס מטוסלה אל מקסיקו סיטי  ומשם לתל אביב דרך עצירה לא  ארוכה במדריד.  ננחת בישראל ביום  ה- 18 , מלאי חוויות ותמונות...