קייב אזרביג'אן יוני 2019 11/06/2019 - 02/06/2019

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך11/06/2019 - 02/06/2019חברהמסעותנקודות שיא בטיולבאקו
חינאליק כפרם של בני ה Ketch
קובה שוק מרכז אסייתי אופייני
גבאלה
האגם הכחול , GoyGol
גובוסטאן, שמורת ציורי הסלע

יום מספר 1  | 02.06.2019 |  תל אביב –קייב -


נפגש בנמל תעופה בן גוריון ונטוס אל קייב, בירתה של  אוקראינה. לאחר הנחיתה ומפגש עם המדריך המקומי, נחל בסיור עיר פנוראמי -מקיף בעיר  אשר  במהלכו היא תיחשף לפנינו במלוא הדרה.קייב משלבת בצורה הרמונית אתרים עתיקים, ארכיטקטורה מודרנית ופארקים ירוקים.נהר ה"דנייפר" הרחב והמרשים חוצה אותה.

נצא לביקור במזהיריה רזידנס (Mezhyhiria) - הארמון של ויקטור ינקוביץ' ,הנשיא האוקראיני המודח שברח לעיר חרקוב.

המתחם שכולל בשטחו מגרש גולף המשתרע על כמאה דונמים, גן חיות פרטי, מנחת למסוקים ומגרשי טניס, מוסך עמוס במכוניות ספורט מפוארות, בית מרחץ רוסי,פסלים רומים שקישטו את עשרות המדשאות עם בריכות מעוטרות, ופאר שהפך למעין מוזיאון המסמל את כוחו של ההון השלטוני. בתוך הארמון נראים סימני העושר שהקיפו את הנשיא בדמותם של כלים סניטרים מצופים זהב טהור ובקבוקי וודקה יקרים עם תמונת דיוקן עצמי.

 ארוחת ערב ולינה בקייב

 

יום מספר 2  | 03.06.2019 |  באבי יאר, קייב היהודית - Pyrohovo

 

נבקר בקייב היהודית ונתחיל בביקור ב"באבי יאר" ,אתר ההשמדה הנאצי ממלחמת עולם השנייה.במקום זה נרצחו בין השנים 1941-1943 למעלה מ-100,000 איש, רובם יהודים. לאחר הביקור המרגש, נמשיך לביקור בבית הכנסת המרכזי "ברודצקי", אשר שימש בתקופת השלטון הקומוניסטי כתיאטרון בובות ושב לייעודו לאחר פרוק ברה"מ . נראה את הקתדרלות המרשימות של העיר: סנט ולדימיר וסנט סופיה, את פסלו של בוגדן חמלניצקי , מנזר מיכאל הקדוש בעל כיפות הזהב ואת כנסיית אנדרייבסקי,המרשימה ביופייה,אשר נבנתה ב-1754 ע"י ברתולומיאו רסטרלי אשר תכנן גם את ארמון החורף בסנט פטרסבורג. נסייר בבזאר האומנותי "אנדרייבסקי ספוסק", הממוקם ברחוב עתיק ומשוחזר ובו דוכני מזכרות, גלריות אומנות ואוירה מיוחדת של מונטמרטר הפריזאית .

נצא לעבר המוזיאון הפתוח Pyrohovo הממוקם בשטח הררי עם שטח של 150 דונם, שבו נמצאים יותר מ -300 תערוכות שנאספו ברחבי הארץ. בזמן הפתיחה של מוזיאון Pyrohovo בשנת 1976, שטחה היה 120 דונם שבו מעל 150 מבנים - מונומנטים של אדריכלות אוקראינית.

 

יום מספר 3  | 04.06.2019 |  מנזר Lavra Cave מוזיאון מלחמת העולם ואנדרטת המולדת - שייט   

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך סיור במנזר Pechersk Lavra , סמלה החשוב של קייב והאטרקציה תיירותית הגדולה של הבירה האוקראינית.  280 דונם של גבעות ירוקות המשקיפות לנוף עוצר נשימה מעל נהר הדנייפר. המתחם הדתי-נוצרי מהווה מרכז אינטלקטואלי של קייב "הרוסית".  היחודיות של מנזר זה הוא המערות שבו. שתחילתו היתה כבר במאה ה -11, כאשר הנזיר אנתוני ותלמידו תיאודוסיוס התיישבו במערות על גבעות הדנייפר והוקם המנזר. זה היה ערש הנצרות המזרחית. האתר נכלל ברשימת מורשת עולמית של אונסק"ו.   

נמשיך בביקור במוזיאון היסטורי של קייב, המשמש כמרכז מורשת ותרבות של ההיסטוריה של המלחמה הפטריוטית הגדולה  נועד לסייע לאנשים להבין מקורות של טרגדיות מלחמות, להראות דרכים למנוע אותם ולחשוף את האמת ההיסטורית על הקורבן והגבורה של העם האוקראיני במאבק נגד הנאצים ולקדם חינוך פטריוטי של אזרחים, צעירים אנשים בפרט. נבקר גם באנדרטת המולדת שהיא אחת מכרטיסי הביקור של קייב. הפסל הוא חלק מהמוזיאון הלאומי להיסטוריה של אוקראינה במלחמת העולם השנייה ומסמל את הישגי המלחמה וחלק נכבד של פסלים, אדריכלים, מדענים ועובדים שונים השתתפו ביצירת הבניין.

בשעות הערב נצא לשיט רומנטי על נהר הדייפר, נהנה מהנופים הציוריים של קייב.  ארוחת ערב ולינה בקייב .

יום מספר 4  | 05.06.2019 |  מוזיאון התעופה

הבוקר נבקר במוזיאון התעופה הממוקם ליד נמל התעופה ז'וליאני בקייב, אוקראינה. המוזיאון מציע גם תצוגות מטוסים וגם פעילות  אינטראקטיביות. המוזיאון הוא אחד ממוזיאוני התעופה הגדולים המציגים את הטכנולוגיה הסובייטית.

בתום הסיורים נצא בטיסת ערב מאוחרת לעבר באקו , אזרבייג'ן.  לינה בבאקו.

יום מספר 5  | 06.06.2019 |  באקו - קובה .

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מהעיר באקו ונעשה דרכנו צפונה אל עבר מורדות הקווקאז הגבוה, לעיר קובה .(Quba) בדרכנו נחלוף לצד מאגר המים המתוקים הגדול המהווה חלק ממערכת הובלת מי השתייה וההשקיה של באקו מהמקורות השונים. את נוף העיר המפוארת יחליפו הפרברים של צמודי הקרקע. נצפה על האתר המקודש 'בש ברמג' 'חמש האצבעות'. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל מרכז העיר. נבקר בבאזאר העירוני הפעיל, מהאוטנטיים שנותרו במדינה. שוק מרכז אסייתי אופייני. לצד העיר התקיימה אחת מהקהילות היהודיות הגדולות והחשובות של ה"יהודים ההרריים". הם חיו בנפרד מהאוכלוסייה המקומית המוסלמית ביחסי שכנות מצוינים. נבקר בשכונת היהודים.  שם נערוך היכרות עם היהודים ההרריים. נבקר בבית העלמין המפואר המעיד על עושרם של בני הקהילה.  בתום הסיור  לקראת ערב נתייצב במלוננו לארוחת ערב ולינה . 

יום מספר 6  | 07.06.2019 |  קובה - שמאחי - גאבלה .

נפרד מאזור העיר קובה בנסיעה ארוכה בתחילה דרומה ואח"כ מערבה אל פנים המדינה. יעדנו הראשון יהיה העיר שמאחי. הבירה הקדומה של ממלכת שירוואן-שאח. מהערים ההיסטוריות והחשובות לעם האזרי. בעיר נבקר במאוזוליאום 'שבעת הכיפות'  GUMBEZ  YEDI, קבריהם של משפחות החאנים ששלטו בעיר במאה ה-18, ונבקר במסגד יום השישי החדש המפואר. לצד הכפר BASQAL נצפה במקום נביעת המים המינרלים,  BADO, המקומיים מאמינים שלהם סגולות מרפא. נסיים את היום באזור התיירותי של הישוב גאבלה, Gabala, באזור זה הקים אוליגרך מקומי מרכז נופש תיירותי מפואר עבור אנשי הממון הרוסים. באזור מלונות פאר, חוילות מרשימות, מתקני נופש ומרכזי בידור שהוקמו למענם. ארוחת ערב ולינה בגאבלה.

יום מספר 7  | 08.06.2019 |  גאבלה - אוגוז – שקי ( Sheki )
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון שאקי, אחת הערים העתיקות והמפורסמות ביותר בהרי הקאווקז המזרחי. בדרכנו נכנס לביקור בעיר אוגוז. בעבר עיר בה שכנה קהילה יהודית גדולה ומפורסמת. כיום בעיר נותרו שני בתי כנסת ומיעוט יהודים. נמשיך הלאה לשאקי. שאקי ממוקמת באזור הררי בגובה 700 מטר מעל פני הים וטובלת בירוק של עצי האלון. העיר העתיקה הייתה ידועה עוד מתקופת הזוהר של "דרך המשי" והיוותה תחנת מעבר חשובה לסוחרים עד למאה ה-19. במהלך הסיור נבקר בארמון הקיץ של החאן מהמאה ה-18, מתפאר בעיצוב הפנים שלו, ציורי פרסקו וחלונות עשויים מעבודת שבאקה עדינה. שאקי ידועה כעיר האמנים בתחומי אומנות שונים. נתרשם מעבודות שבאקה, ויטראז' מעץ, מרשימות, עבודות אריגה, סריגה ורקמה ייחודיות וייצור כלי נגינה. נבקר באורחן שיירות, קאראוואן סאראי  מהמאה ה-19, מפואר מיוחד במינו אשר שרד בעיר, כיום משמש בית מלון, ונקדיש זמן להתרשם ממגוון עבודות יד אומנותיות בחנויות בחלקה העתיק של העיר. נסיים את היום בנסיעה אל העיירה שאקי לארוחת ערב ולינה.


יום מספר 8  | 09.06.2019 |  שאקי - גאנז'ה ( Gandja )

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מדהים המשלב טבע מופלא, רוחנויות ומעשה ידי אדם מופלאים .דרכנו תעבור בנופים הרריים מקסימים בדרכנו לעיר גאנז'ה, העיר השנייה בגודלה באזרבייג'ן. בדרך נחלוף ונעצור לביקור קצר במרכזה של המושבה הגרמנית  Helendorf אשר פרחה במקום החל מאמצע המאה ה-19 והשאירה את חותמה היקי על המקום. הלאה נגיע למרכזה של העיר גאנג'ה. העיר חשובה מאד לעם האזרי. במאה ה-12 הייתה מרכז של המשוררים האזרים הפרסים. המשורר הלאומי ניזאמי מקורו ממנה. בשנים 1919-21 כאשר האזרים היו עצמאיים בסדק שבין שלטון הצאר הרוסי למשטר הסובייטי, שימשה העיר בירת העם האזרי.  (באקו הייתה אז עיר משנית בחשיבותה). נבקר במדרחוב המפואר העטור בפסלים ובמיצגים אמנותיים אחרים, ובמרכזה ההיסטורי בה המסגד של שייח עבאס, פונדק הדרכים של ימי הביניים, ובבית העירייה.

 לינה וארוחת ערב בעיירה גאנז'ה.

 

יום מספר 9  | 10.06.2019 |  גאנז'ה - באקו .

לאחר ארוחת הבוקר והשלמת סיורים במידת הצורך נצא לעבר העיר באקו . עם הגעתנו נערוך טיול היכרות בעיר. נוכל להתרשם מהקידמה ומהעושר שהעיר הזו נהנית ממנו, הבינוי המפואר בשכונות המגורים של עובדי תעשיית 'שמן האדמה' ומבני הציבור המפוארים והמוארים. ארוחת ערב ולינה בבאקו.


יום מספר 14-10 | 11-15.06.2019 | ללא תכנים.

ימים חופשיים לבקשת הלקוח ולאחר מכן טיסה בתאריך 16.06.2019

 

יום מספר 15  | 16.06.2019 |  באקו – תל אביב

לפנות בוקר נצא לשדה התעופה , לצורך טיסתנו חזרה לתל אביב דרך יעד ביניים.

* המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים, הארוחות והלינות.