פרו ובוליביה אוגוסט 2018 23/08/2019 - 05/08/2019

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך23/08/2019 - 05/08/2019חברהשביל הדרקוןנקודות שיא בטיולמאצו פיצו
קוסקו
אורובמבה - העמק הקדוש
אגם טיטיקקה
לה פז
סלאר דה אויוני
לגונה קולורדה

פרו ובוליביה הן "ליבה" האינדיאני של יבשת דרום אמריקה. מעטות המדינות בעולם המסוגלות להציע מן השפע, היופי והמגוון אותו ניתן למצוא בארצות אלה ובראשן פרו, ארצם היפהפייה של בני האינקה.

טיול בארצות אלה, הוא מסע אל העולם המרהיב והמסתורי של יבשת דרום אמריקה. אל נוף הפסגות המרשים של שרשרת הרי האנדים הגדולה, המהווה את "חוט השדרה" הגיאוגרפי והתרבותי של האזור כולו. אל רמת המדבר העצומה ומישורי המלח המשתרעים על פני אלפי קילומטרים ובגבהים של 4,000 מ' ומעלה, אל קרחוני העד והאגמים החבויים להם במרחבים הגדולים. כאן התפתחו ועוצבו כמה מן התרבויות הקדומות של היבשת והמסורות העתיקות המתקיימות עד ימינו. כאן הלכה ונבנתה ממלכתם המפוארת של בני האינקה, ובליבה בירתם העתיקה, קוסקו, מן היפות שבערי אמריקה הלטינית, המשמרת עד היום את פאר הבניה האינקאי עם מיטב הארכיטקטורה הקולוניאלית שהביאו איתם הכובשים הספרדים.

הטיול הוא גם מפגש עם תרבות אנושית שלמה שנדחקה מזירת ההיסטוריה לפני כ-500 שנה, וכיום הולכת ותופסת את מקומה הראוי בפסיפס האנושי הבלתי רגיל של יבשת אמריקה. מורשת העבר הניכרת באתרים ההיסטוריים המרשימים, ממשיכה עד לימינו בכפרים הציוריים, השווקים הצבעוניים והתלבושות שובות העין של מי שרואים עצמם היום, ובגאווה בלתי מוסתרת, כצאצאי האינקה.  

  מסלול הטיול 

 

ימים 1-2 – 5-6.8 – מתל אביב ללימה   (Lima)

נצא בטיסה לא ישירה מתל אביב דרך מדריד ללימה (Lima)בירת פרו. לימה, שבה מתגוררת כשליש מאוכלוסיית המדינה, היא העיר הגדולה ביותר במדינה ואחת מהערים הגדולות ביותר ביבשת. מעבר לגודלה, מדובר באחת הערים המודרניות ביותר בדרום אמריקה הממוקמת על חוף האוקיינוס השקט ויושבת על צוק גבוה מאוד הגובל בחופו. העיר הוקמה בידי הקונקיסטדור פרנסיסקו פיסארו ב-18 בינואר 1535 ונקראה בשם "עיר המלכים". יום זה יוקדש לסיורים בעיר לימה ובחלקיה השונים. עם ההגעה נעבור את ביקורת הגבולות ונסע לבית המלון להתארגנות ולארוחת בוקר. נבקר תחילה במרכז הקולוניאלי המרשים, שרבות הושקע בשיפוצו לאחר שנים של הזנחה. נבקר בקתדראלה הגדולה של העיר, בארמון הנשיאות ובכנסיית סן פרנסיסקו. נעבור בשכונות הפאר של העיר, במוזיאון הארכיאולוגי ובמוזיאון הזהב של לימה. בסיומו של יום נצא למלון ללינה.

לינה בלימה Casa Andina Premium Miraflores Hotel (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 3 – 7.8 – מלימה (Lima) לארקיפה ( Arequipa )

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מלימה ונצא בטיסה דרומה לארקיפה (Arequipa), עיר קולוניאלית יפה במיוחד השוכנת לרגלי הר הגעש מיסטי, המכונה בפי הפרואנים "העיר הלבנה". נבקר במנזר סנטה קטלינה הציורי הבנוי כעיר בתוך עיר, משם נמשיך לכיכר המרכזית לראות את הבתים הקולוניאליים מאבן לבנה. נסייר ברחובותיה הצרים של העיר ונתבונן באדריכלות בתי האצולה של תקופת הכיבוש הספרדי, משם נמשיך לביקור במוזיאון המציג את חואניטה, מומיה של נערה שהוקרבה לכבוד הר הגעש אמפאטו (Ampato).

לינה בארקיפה במלון Casa Andina Premium Arequipa  (מלון 4.5 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 4 – 8.8 – מארקיפה ( Arequipa ) לקניון קולקה ( Colca ) ולצ'יבאיי ( Chivay )

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר קניוןקולקה(Colca), ה"גרנד קניון" של פרו. הדרך עוברת ברמה המדברית הגבוהה האופיינית לחלק זה של פרו, בנוף הרי געש שחלקם עדיין פעילים עד הגיענו לשמורת אגואדה בלנקה(AguadaBlanca). בשמורה ניתן לראות את הויקוניות, קרובי המשפחה של הלאמות והאלפקות, נעצור לתצפיות שונות, נתרשם מהאוכלוסייה האינדיאנית של האזור שעדיין מתפרנסת מגידול של לאמות ואלפקות, ונגיע אחה"צ לצ'יבאיי(Chivay), העיירה המרכזית באזור. לאחר שנתארגן במלון נוכל לצאת וליהנות מהמרחצאות החמים של המקום.

לינה בצ'יבאיי Colca Lodge (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 5 – 9.8 – מקניון קולקה ( Colca ) ולפונו ( Puno )

השכם בבוקר נצא לתצפית על הקניון היפה ובו מיקרו-אקלים מיוחד. ננסה לצפות בקונדור האנדים המרשים, הגדול בעופות האזור, המקנן במצוקי הקניון. נטייל לאורך הקניון עם נוף הטרסות החקלאיות הבנויות על גדותיו ולקראת צהריים ניסע אל עבר אגם טיטיקקה (Titicaca Lake) השוכן בלב הרמה הגבוהה והצחיחה האלטיפלאנו(Altiplano), בגובה של 3,810 מ' מעל פני הים. משם נמשיך אל העיר פונו(Puno) שלגדת אגם טיטיקקה בה נעשה את הלילה. בדרכנו מקונקה לפונו נבקר בסילוסטאני(Sillu stani), אתר קבורה של בני האינקא.

לינה בפונו Casa Andina Premium Puno (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 6 – 10.8 – מאגם טיטיקקה ( Titicaca Lake ) ללה פאס La Paz) ) בבוליביה

הבוקר יוקדש להיכרות עם האגם ותושביו. אגם טיטיקקה, האגם הגבוה בעולם בו שטות ספינות, שוכן על הגבול בין פרו לבוליביה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט באגם במהלכו נבקר באיים הצפים העשויים קנים עליהם חיים בני האורוס (Uros). בני האורוס החיים על האגם משתמשים בקני טוטורה לבניית בתיהם וסירותיהם. נמשיך לעבר הגבול הבוליביאני . אם הזמן מאפשר נעבור בעיירה טיוואנאקו(Tiwanaku), אתר ארכאולוגי חשוב במערב בוליביה. נצא בנסיעה עד שנגיע לפנות ערב ללהפאסLa Paz)), בירתה הלא רשמית של בוליביה בה נעשה את הלילה.

לינה בלה פאס Europa Hotel (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 7 – 11.8 – מלה פאס La Paz) ) לסאלאר דה אויוני ( Salar de Uyuni ) ולמדבר סיליולי ( Silioli Desert )

נאכל ארוחת בוקר מוקדמת ונצא לטיסה שתיקח אותנו אל סאלאר דה אויוני (Salar de Uyuni), מישורי המלח העצומים ברמה הגבוהה של האנדים הבוליביאנים, מישורים אלו נחשבים לגדולים מסוגם בעולם ומשתרעים על פני אלפי קילומטרים רבועים. נטייל בימים הבאים בחלקים שונים של מדבר המלח, כאשר השמיים הכחולים ומישור מדבר המלח הלבן מתחברים להם בקצה האופק. בנוף מישורי ושטוח זה, מצויות תופעות טבע ונוף מרהיבות ויוצאות דופן. נצפה בפסגות ההרים שמסביב המיתמרות מעל ל-6,000 מטרים, נבקר באגמים המשתקפים בצבעים שונים אל מול השמיים הכחולים. בהגעה נצא מסאלאר דה אויוני לכיוון מדבר סיליולי (Silioli Desert) המאופיין בתצורות הסלע המוזרות שלו, תוצר של זרמי לבה מאובנים, שעברו תהליכי אירוזיה אגרסיביים על ידי הרוחות שחצבו בהם. נגיע בלילה למלון ללינה.

לינה במדבר סיליולי Hotel Tayka del Desierto (מלון 4  כוכבים) היחידי באזור

 

יום 8 – 12.8 – מסאלאר דה אויוני ( Salar de Uyuni ) לוילה-מר ( Vilamar )

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל היום הראשון המוקדש לנופי הירח של בוליביה. נהנה מנופי בראשית שאין שני להם בעולם. מישורים של סלע צבעוני, שמורקו על ידי פעילות קרחונים, מהם מתרוממים גבעות, הרים, טאלוסים ונופים אחרים הנראים כאילו לקוחים מתוך סרט מדע בדיוני. נצא בנסיעה שבדרכה נעצור להליכות בנוף שכולו קניונים אדומים, עמקים מוריקים, יערות קקטוסים ותצורות נוף של סלעים בצבעים שונים ומשונים. נמשיך אל לגונת הדיונדה(Laguna Hedionda), הנקראת כך בשל ריכוזי הגופרית הגבוהים במימי הלגונה, שוכנת בגובה של 4,121 מטר והיא אחת מתשעת האגמים המלוחים הקטנים במחוז האנדים. לגונה זו נמצאת באזור מרוחק מאוד מכל יישוב אנושי שם נוכל לראות לראשונה להקות של פלמינגו, לאמות ואלפקות. בדרכנו נבקר גם בלגונות אחרות כמו לגונהקולורדה(Laguna Colorada) ולגונהורדה(Laguna Verda). נצפה בנופים המשתנים והמגוונים של האזור, נבקר בכפרים קטנים המשמרים צורות חיים שכבר אבד עליהם הכלח, עד הגיענו אל היישוב הקטן וילה-מר (Vilamar) שם נעשה את הלילה.

לינה בוילה-מר במלון Hotel En Villa Mar  (המלון היחידי באזור)

 

יום 9 – 13.8 – מוילה-מר ( Vilamar ) לאויוני ( Uyuni ) ולקולצ'אני Colchani) )

נאכל ארוחת בוקר ונצא בנסיעה אל מישורי המלח ונתרשם מחומשי המלח שלהם. נסע לאורכם ולרוחבם של מישורי המלח, בדרך נעצור בעיירה קולצ'אניColchani)), שם נבקר במוזיאון מלח קטנטן מקומי ונכנס למערות המצויות במקום. נבקר בשרידי בית הקברות הנטוש ונמשיך בנסיעתנו לעבר אי הדייגים ובו קקטוסי ענק בני 1000 שנים, נהנה מהשקיעה המרהיבה ונמשיך למלון ללינה.

לינה באזור קולצ'אני Luna Salada (מלון בוטיק) או זהה ברמה

 

ימים 10-11 – 14-15.8 – מסאלאר דה אויוני ( Salar de Uyuni ) לקוצ'במבה ( Cochabamba ) וחגיגות הבתולה של אורוקופיניה ( Urqupina )

נצא בשעות הבוקר בטיסה מאויוני(Salar de Uyuni) לעבר העיר קוצ'במבה(Cochabamba) דרך לה פאס, בקרבתה מתקיימות החגיגות לכבוד "הבתולה מאורוקפיניה". על פי המסורת המקומית, נתגלתה הבתולה לילדה רועת צאן ענייה, בגבעה סמוכה, ונתנה לה אבנים שנלקחו מן הגבעה כדי שתיקח לביתה. בהגיע הילדה לביתה, מצאו בני המשפחה שהאבנים הפכו למטילי כסף וכך הבינו שהאישה אותה פגשה הילדה היתה הבתולה בכבודה ובעצמה. כדי לציין את ההתגלות והנס שאירע, חוזרים מדי שנה אלפי אנשים כדי להביע את תודתם והוקרתם לבתולה מאורקופיניה ולבקש ממנה בקשות שונות תוך שהם אוספים אבנים כדי לקחת לביתם, מציגים מיניאטורות של בתים, מכוניות, שטרות כסף מתוך תקווה שהבתולה תיענה לבקשתם. חגיגה זו היא אחד האירועים הצבעוניים והשמחים בבוליביה המשלב את האמונה הקתולית עם מסורות מקומיות. אלפי רקדנים ולהקות, במיטב התלבושות צועדים ורוקדים ברחובות במהלך החגיגות אליהם מצטרפים רבבות עולי רגל. נטייל בעיירה, נצפה בחגיגות והריקודים ונצא יחד עם המקומיים לראות את התהלוכות הדתיות והטקסים המיוחדים לחגיגות.

לינה בקוצ'במבה במלון Diplomat (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 12 – 16.8 – מקוצ'במבה ( Cochabamba ) ללה פאס ( La Paz )

לאחר ארוחת הבוקר נצא מקוצ'במבה(Cochabamba) בטיסה חזרה ללה פאס(La Paz). עם הגעתנו נצא למוזיאון הזהב של לה פאס ולטיול בעיר הגדולה השוכנת בעמק גדול בלב הרמה האינדיאנית. נבקר בשווקים הצבעוניים והציוריים השונים של העיר: שוק המכשפות, שוק הגנבים, שווקי האוכל והירקות, בכנסיית סן פרנסיסקו היפה ונטייל במדרחוב שבלב העיר. משם נצא לשולי העמק ונבקר ב"בקעת הירח", אזור של סלעי בלייה שהרוח והמים יצרו בהם צורות יפות אופייניות. עם ערב נצא למלון ללינה.

לינה בלה פאס Europa Hotel (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

יום 13 – 17.8 – מלה פאס ( La Paz ) לעמק האורובמבה ( Urubamba )

בשעות הבוקר, נצא לשדה התעופה של העיר לטיסה אל העיר קוסקו שבפרו. בהגעה נצא לעבר עמק נהר האורובמבה(Urubamba) המכונה "העמק הקדוש", לבה הפועם של אימפריית האינקא. כאן, בינות הפסגות של הרי האנדים, פרחה ושגשגה הממלכה על שלל עריה הבצורות, הכפרים, המקדשים והטרסות החקלאיות העצומות בהן גידלו בני האינקא את מזונם המגוון. נגיע ביום השוק הססגוני של פיסאק(Pisac) אליו נאספים תושבי הכפרים שבסביבה הלבושים במיטב מחלצותיהם, עמוסים בסחורה למכירה למקומיים ולתיירים. נבקר בבריכות האידוי בהן הפיקו בני האינקא את המלח לצרכיהם, בדרך שמשתמרת עד ימינו. נבקר בכפר היפה והציורי אויאנטאייטאמבו(Ollantaytambo) אשר שמר על מבנהו המסורתי מתקופת האינקא, נמשיך ונסייר באתר הארכיאולוגי של בני האינקה. במהלך האימפריה של האינקה, אלאנטאיטאמבו היה אחוזת המלוכה של הקיסר פאצ'קוטי (Pachacuti), אשר כבשו את האזור ובנה את העיר ומרכז הטקסים. מהאלאנטאיטאמבו נוכל ליהנות מנופי הרים עוצרי נשימה. לסיום נצא חזרה לעמקהאורובמבה שם נעשה את הלילה.

לינה בעמק האורובמבה Casa Andina Premium Valley (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 14 – 18.8 – עמק האורובמבה ( Urubamba )

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל בכפר צ'ינצ'רו(Chinchero) היושבת בין קוסקו לאורובמבה ומתנשאת לגובה של 3726 מטר מעל פני הים. בצ'ינצ'רו נהנה משוק יום א' וממאכליו. במהלך הביקור נסייר בין בתי מלאכה לאריגת יד. נמשיך ונבקר בבריכות המלח הטבעי של מאראס(Maras), ומשם לביקור במעבדה לחקלאות ובמצפה האסטרונומי של מוראי(Moray). לעת ערב נשוב למלוננו ללינה.

לינה בעמק האורובמבה

 

יום 15 – 19.8 – מעמק האורובמבה ( Urubamba ) למאצ'ו-פיצ'ו ( Machu-Picchu ) ולאגואס קליינטה ( Aguas Calientes )

לאחר ארוחת הבוקר נצא מהמלון לתחנת הרכבת של אויאנטאייטאמבו(Ollantaytambo) לנסיעה ברכבת לאורך פיתולי נהר האורובמבה עד למרגלות מאצ'ו-פיצ'ו(Machu-Picchu), אתר האינקא הידוע ביותר. העיר המסתורית מאצ'ו-פיצ'ו הוקמה בראש הר נישא, מוקפת בצמחייה טרופית המאיימת לכסות את המבנים העתיקים. נסייר בחלקיה השונים של העיר שנחשבה ל"עיר האבודה" של בני האינקא, נראה את המקדשים השונים, חדרי המגורים, תעלות ובריכות המים והטרסות הבנויות לתלפיות במתלולים החדים המקיפים את האתר. בתום הסיור נרד בנסיעה לעיירה אגואס קאליינטס(Aguas Calientes) השוכנת למרגלות האתר למלון שלנו שם נעשה את הלילה.

לינה באגואס קאליינטס   El Mapi by Inkatera (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

 

יום 16 – 20.8 – ממאצ'ו-פיצ'ו ( Machu-Picchu ) לקוסקו ( Cusco )

הבוקר נעלה לביקור משלים במאצ'ו-פיצ'ו והפעם במסלול שונה המגיע ל"שער השמש", אוכף בהרים שמעל לעיר הצופה על נוף ההרים שמסביב. נלך ב"דרך האינקא" העתיקה עד לתצפית ונחזור חזרה. נרד לעיירה אגואס קליינטס (Aguas Calientes) ממנה נחזור ברכבת לאויאנטאייטאמבו ומשם אל קוסקו(Cusco).

לינה בקוסקו   Costa Del Sol Ramada (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 17 – 21.8 – מקוסקו ( Cusco ) ללימה (Lima)

קוסקו ( Cusco ), מן החשובות ביותר בפרו, מי שהיתה בירת ממלכת האינקא ולזמן קצר אף בירתם של הכובשים הספרדים. העיר, מן היפות שבערים הקולוניאליות שבנו הספרדים ביבשת, משלבת בין אומנות הבנייה של בני האינקא עם מסורת הבנייה הספרדית. נטייל במרכז העיר, בקתדרלה בה יצירות האומנות המרשימות, במקדש השמש, מקדש קוריקאנצ'ה בשפת האינדיאנים. נמשיך לרובע סן בלאס היפה בו אומנים מקומיים מציגים את עבודותיהם בגלריות הרבות הפזורות בשכונה, נתבונן באדריכלות המיוחדת של האינקא לאורכם של הרחובות והסמטאות של העיר. אחר הצהריים, נעפיל אל ההרים שבשולי העמק של קוסקו לביקור באתרי האינקא השונים ובראשם המצודה של סאקסאייהואמאן (Sacsayhuaman) שהגנה על העיר, לה חומות מרשימות הבנויות מאבנים מסותתות השוקלות עד כ-200 טון. נבקר בטאמבו מאצ'אי (Tambo Machay), מקדש המרחצאות ששימש לטהרה עבור בני האינקא. נחזור לעיר להמשך סיור ברחובותיה מלאי החיים ובאווירה המיוחדת האופיינית למקום. נצא לטיסה שתיקח אותנו אל העיר לימה שם נעשה את הלילה. בהגעה נצא למסעדה מקומית לארוחת ערב חגיגית מסכמת ולמלון ללינה.

לינה בלימה Casa Andina Premium Miraflores Hotel (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

 

ימים 18-19 – 22-23.8 – מלימה (Lima) לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה לטיסה שתיקח אותנו חזרה ארצה דרך מדריד אליה נגיעה למחרת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מחיר הטיול

(05.08.2019)

 

המחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 16 נוסעים ומעלה: 7,245 דולר

תוספת ליחיד בחדר: 1,220 דולר

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

 

המחיר כולל:

§     טיסה בינלאומית בחברת התעופה אייר אירופה ת"א – מדריד – לימה // לימה – מדריד – ת"א

§     מסי נמל ותוספות דלק נכון לתאריך הוצאת הצעה זו

§     טיסות פנימיות כמפורט בתכנית, כולל מסי נמל ותוספות דלק נכון לתאריך הוצאת הצעה זו

§     לינה במלונות כמפורט בתכנית או זהים ברמה על בסיס לינה וארוחת בוקר במלון

§     19 ארוחות

§     מים מינרליים

§     כל האתרים שבתכנית, לרבות דמי כניסה

§     כל המופעים שבתכנית, לרבות דמי כניסה

§     נסיעה ברכב ממוזג

§     מדריך ישראלי – יובל דותן

§     נסיעה בג'יפים

§     טיפים לנותני השירותים

§     ערכות שמע אישיות

 

המחיר אינו כולל:

§     הוצאות אישיות (קניות וכו')

§     ביטוחים

§     אשרת כניסה לבוליביה (כ- 100$)

§     כל מה שלא נמצא ב"הכל כלול"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

המחיר הסופי של מסי הנמל ותוספות הדלק נקבע סופית על ידי חברת התעופה עצמה ועם כרטוס כרטיס הטיסה (כשבועיים לפני יציאת הטיול). כל שינוי במחיר מיסי הנמל יחול על הנוסע עצמו.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

  נקודה חשובה: המחיר מחושב על פי שערי המטבעות המקומיים. במידה ויחול שינוי בשער במועד התשלום, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.


תנאים כלליים

 

מידע כללי, תנאים ואחריות

טיולינו מתוכננים היטב לאור היכרותנו המעמיקה עם הארצות בהן אנו מטיילים, תושביהן ומנהגיהן ולאור הניסיון הרב שצברנו בטיולים בארצות אלו. שביל הדרקון (להלן: "החברה") מזמינה עבור המטיילים שלה שירותים מאת ספקי שירותים שונים בהתאם לפרטים המפורטים בתוכנית הטיול המצורפת. החברה מתחייבת לבצע את ההזמנה במיומנות, למסור לספקי השירותים את המידע הרלוונטי לעסקה ולוודא התאמת ההזמנה למבוקש, ואולם לא תהיה אחראית לשיבושים ו/או תקלות בלתי צפויות ושאינן בשליטתה אם יחולו אצל ספקי השירותים, אלא אם ידעה, או היה עליה לדעת מראש על אותה תקלה ו/או שיבוש של ממש.

במדינות שונות הקריטריונים של שירותי התיירות וכן אמינות וטיב השירותים אינם כמו אלה המוכרים לנו, אנא קבלו זאת ברוח טובה וראו בזאת חלק מחוויית הטיול. אנו מצדנו נעשה הכל כדי שהטיולים יהיו מוצלחים, אך במקביל אנו שומרים לעצמנו את הזכות לבצע שינויים במסלול כפי שמכתיב השטח, גם אם השינויים כוללים ויתור על אתרים שצוינו בתכנית, בשל נסיבות שלא צפינו ולא יכולנו לצפות בעת תכנון הטיול, כדוגמת מזג אוויר קיצוני המונע אפשרות קיום מסלול, סגירת דרכים, אירועי טרור וכו'.

 

תנאי הרשמה

הרשמה לטיול מחייבת מילוי טופס הרשמה ותשלום מקדמה (ראה להלן "תנאי תשלום"). מטייל שמילא ושלח טופס הרשמה מבטא בכך את הסכמתו המלאה והמפורשת לכל התנאים המפורטים בתכנית הטיול ובכללם דף תנאים כלליים זה.

 

ביטוח

הנוסעים ומטענם אינם מבוטחים בביטוח כלשהו במסגרת הטיול. לאור ניסיוננו אנו מבקשים וממליצים לנרשמים לטיולים לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, הכולל כיסוי גם במקרה של ביטול טרם היציאה לטיול.

 

ביצוע טיול ע"י החברה

ביצוע הטיולים מותנה בהרשמה של 16 מטיילים לפחות בטיולים. החברה שומרת לעצמה את הזכות לבטל טיול עד 30 ימים לפני מועד היציאה המתוכנן, במידה ועד אותו מועד לא יירשמו 16 מטיילים לפחות ואלה ישלמו את התשלום המינימלי להבטחת השתתפותם בטיול, או מכל סיבה אחרת שתובא לידיעת המטיילים, לרבות מכח עליון. במקרה ביטול מעין זה, החברה תחזיר למטיילים את מלוא הסכום ששולם לה על ידם, באותו מטבע שבו שולם. החברה לא תהיה חייבת לשלם כל סכום נוסף כפיצוי על ביטול הטיול.

 

דרכון ואשרות

יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות ממועד חזרת הטיול. הוצאת/הארכת דרכון הינה באחריות המטייל בלבד. על המטייל לוודא שבדרכון ישנם לפחות 3 עמודים ריקים לצורך הוצאת אשרות כניסה ו/או החתמות. מטייל שחל שינוי מכל סיבה שהיא בפרטי הדרכון אותו מסר לחברה, באחריותו הבלעדית להעביר לחברה את פרטי הדרכון החדש בסמיכות להחלפה. החברה לא תישא בשום אחריות לשיבושים שייגרמו ו/או הוצאות בגין הנפקת אשרות וביצוע הזמנות שנעשו בהסתמך על פרטי דרכון שגויים.

בחלק מטיולינו ישנם יעדים המחייבים הנפקת אשרות כניסה, שבלעדיהן לא תתאפשר כניסה ליעדי הטיול. לשם כך, על המטייל להתעדכן במשרדי החברה בלוח הזמנים, בפרטים ובמסמכים הנדרשים להוצאת האשרה או האשרות לטיול. בכל מקרה של ביטול/שינוי הטיול הנובעים מבעיות באשרות הכניסה או ממדיניות הממשלות של הארצות המתוירות אין החברה אחראית לנזק ו/או להוצאות הנובעים מכך.

 

חיסונים ותרופות

בחלק ממדינות היעד רמת התברואה נמוכה יותר מזו בעולם המערבי. החברה אינה גורם רפואי מוסמך ואינה מורשית לתת ייעוץ או הנחיות בנושאים רפואיים, לפיכך יש לפנות לגורם הרפואי הרלוונטי (משרד הבריאות / קופת החולים) כדי לקבל הנחיות בנוגע לחיסונים ולתרופות. בכל מקרה אין החברה אחראית למקרים של ביטול טיול עקב בעיות רפואיות הקשורות לחיסונים ולתרופות אלו ודמי הביטול יחולו על המטייל לפי תנאי הביטול.

 

תנאי תשלום

עם ההרשמה ישולמו 300$ הכוללים 250$ מקדמה ו-50$ המהווים דמי רישום וטיפול (ר' להלן).

בהתגבש מינימום של מטיילים רשומים לטיול (כמפורט במסלול הטיול) ו/או בהתאם להחלטת החברה, ישלח אליכם מכתב מפורט להסדרת התשלום עבור הטיול. מחיר הטיול הינו בדולרים, למעוניינים לשלם בשקלים, המחיר יבוטא ויחושב על פי מחירו הדולרי, בהתאם לשער מכירה-העברות, הנקוב על ידי בנק מזרחי-טפחות.

ביטול ביוזמת המטייל

דמי טיפול והרשמה בסך 50$ מאפשרים למטייל לבטל את השתתפותו בטיול בכפוף ללוחות הזמנים המופיעים בסעיף זה. למען הסר ספק, ביטול של הטיול לאחר תאריך יציאתו יהיה כרוך בתשלום דמי ביטול מלאים.

החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול בכפוף למדרגת הביטול, יוחזר למטייל לפי הסכום ששילם בפועל, תוך 30 יום מיום הביטול. הודעה על ביטול תימסר בכתב בלבד, לרבות פקסימיליה.

 

ביטול הטיול עד 91 ימים לפני מועד הנסיעה יחוייב בסך של 50 דולר.

דמי הביטול מ-90 עד 61 ימים לפני מועד הנסיעה ישלם המטייל 20% ממחירו של הטיול.

דמי הביטול מ-60 ועד 31 ימים לפני מועד הנסיעה ישלם המטייל 30% ממחירו של הטיול.

דמי הביטול מ-30 ועד 21 ימים לפני מועד הנסיעה ישלם המטייל 60% ממחירו של הטיול.

דמי הביטול מ-20 ועד 14 ימים לפני מועד הנסיעה ישלם המטייל  80%ממחירו של הטיול.

דמי הביטול מ-13 ועד 8 ימים לפני מועד הנסיעה ישלם המטייל 90% ממחירו של הטיול.

דמי הביטול מ-7 ימים ועד מועד יציאת הטיול – ישלם המטייל דמי ביטול מלאים – 100%.

 

 

בכל מועד בו יבטל מטייל את השתתפותו בטיול לאחר ההרשמה, יחוייב המטייל בנוסף לדמי הביטול המצויינים לעיל, גם בעלות ביטול מרכיבי התעופה כמתחייב בחוקי הביטול של חברת התעופה. כמו כן, יחוייב בעלות אשרות כניסה שהנופקו ו/או החל הטיפול בהן. החברה תמסור לנוסע את עלויות הביטול בכתב.

 

עסקת מכר מרחוק

במקרה של ביצוע עסקה במכר מרחוק, שמורה לנוסע הזכות לבטל את העסקה בתוך 14 ימים מיום עשיית העסקה, או מיום קבלת מסמך הגילוי לפי המאוחר ובלבד שהודעת הביטול נמסרה לפחות 7 ימים שאינם ימי מנוחה לפני מועד יציאת הטיול. על הנוסע להודיע על הביטול בכתב בלבד.

החברה תשיב את הכסף לצרכן בתוך 14 ימים מיום קבלת הודעת הביטול. ההחזר הכספי למטייל יבוצע באותה שיטה ובאותו מטבע בו שילם המטייל, בקיזוז דמי ביטול בגובה 5% או 100 ₪ לכל מטייל, לפי הנמוך מביניהם.

לתשומת ליבכם, לא ניתן לבטל טיול או טיסה שהוזמנו במכר מרחוק, אם מועד ביטול העסקה חל בפרק זמן של פחות משבעה ימים שאינם ימי מנוחה טרם מועד מתן השרות (הטיסה).

 

 

טיסות

נתיב טיסה

החברה שומרת לעצמה זכות לבחור מסלולי טיסות על פי שיקול דעתה ובהתאם לתכניות הטיולים. מטיילים שנתיב הטיסה חשוב להם, מתבקשים לבדוק עם החברה מידע זה טרם ההרשמה לטיול. האחריות על נתיבי טיסות חלה על חברות התעופה.

 

 

שינוי בלוח הזמנים של הטיסות

הודעה על שינויים בלוח הטיסות אינה תלויה ב"החברה ", ועשויה להינתן בהתראה קצרה ביותר. באם יחול שינוי במועדי הטיסות, החברה תיידע את המטיילים עם קבלת המידע מחברות התעופה. שינויים בלוח הטיסות המתוכננות יכול שיביא לשינוי באורך הטיול ו/או לשינויים במסלול.

 

הזמנה קבוצתית

הטיסות בטיולים מוזמנות כהזמנה קבוצתית, המונה מספר מינימלי של נוסעים. נהלי חברות התעופה בהזמנה קבוצתית שונים מנהלי הזמנה לבודדים. במידה ומסיבה זו או אחרת (למשל: גודל קבוצה מינימלי, יציאה וחזרה באותו מועד לאותם יעדים יחד עם הקבוצה וכיו"ב), לא תעמוד ההזמנה בתנאי הזמנת קבוצה, נתונה הזכות לחברת התעופה לבחון אפשרות לשינויים בטיסות.

 

בקשה לשדרוג למחלקת פרמיום או עסקים ובקשה לפיצול טיסות ( Divide ) תיענה בהתאם למדיניות ובכפוף לתנאי הגדרת ההזמנה כהזמנה "קבוצתית" לפי הנהלים של חברות התעופה השונות. לרוב בקשות אלו תקפות לטיסות הבינ"ל בלבד.

חשוב לזכור!! כי בדרך כלל שינוי בטיסות כרוך בהפרדת ההזמנה מההזמנה הקבוצתית ומעבר להזמנה יחידנית.

הזמנה יחידנית תתבצע עצמאית ע"י הלקוח מול סוכן נסיעות. חובה לזכור כי להזמנה יחידנית בסיס תמחור שונה ותנאי ביטול שונים מאלו של ההזמנה הקבוצתית. מחיר כרטיס הטיסה בהזמנה יחידנית נקבע על פי זמינות ועל פי מחירי המחלקות השונות בהתאם למועד בו בוצעה ההזמנה, מה שאומר שהמחיר בהזמנה יחידנית הוא דינמי ויכול להשתנות בכל יום.

חשוב מאד לזכור כי במידה ויחולו שינויים בטיסות הקבוצה (בינ"ל או פנימיות), שינויים אלו לא יחולו על הכרטיס היחידני. במקרה זה חברת שביל הדרקון וחברת התעופה יעשו את מירב המאמצים בניסיון לאשר את הטיסות בהתאם לטיסות של הקבוצה אך אינן מחויבות לכך.

 

מטייל המעוניין לבצע הזמנת טיסות במסלול שונה ו/או עם חברת תעופה אחרת, יעשה זאת באופן עצמאי עבור כל הטיסות במסלול כולל הטיסות הפנימיות ובתיאום מול שביל הדרקון לפני ביצוע הרכישה (וזאת בכדי למנוע עלויות של דמי ביטול או שינוי שאנו מחויבים עליהם). יש לזכור כי בחלק מהטיסות הבינלאומיות כלולות גם הטיסות הפנימיות. רכישת כרטיס טיסה בינלאומי יחייב את הלקוח לרכוש את כרטיסי הטיסה הפנימיים בעצמו, ולשאת בעלות טיסות אלו.

חשוב לזכור כי כל שינוי ושדרוג בטיסות כרוך בהפרדת ההזמנה מההזמנה הקבוצתית ומעבר להזמנה יחידנית. במידה ויחולו שינויים בטיסות הקבוצה (בטיסות הבינ"ל ו/או בטיסות הפנימיות), שינויים אלו לא יחולו על הכרטיס בהזמנה יחידנית.

חברת שביל הדרקון תיידע את הנוסע במידה ויחולו שינויים במסלול או בזמני הטיסה, אולם באחריות הנוסע לוודא כי הטיסות שונו והותאמו לטיסות הקבוצה.

 

בחירת מקום ישיבה מראש: לצערנו, בשל מדיניות חברות התעופה המשתנה תכופות, אין באפשרותנו בשלב זה להציע לנוסעינו שירות של הושבה מראש בטיסות. חלק מחברות התעופה מאפשרות ביצוע בידוק מוקדם והושבה מראש רק בסמוך למועד הטיסה, בעת פתיחת שירות צ'ק אין באתר האינטרנט של החברה (לרוב 24 שעות טרם הטיסה) או ישירות בשדה התעופה במהלך הצ'ק אין.

 

בקשות מזון מיוחד בטיסות

מטייל שיש לו בקשות מזון מיוחדות נדרש להביא אותן לידיעת החברה, מוקדם ככל הניתן, החברה תדאג להעבירן לטיפולה של חברת תעופה. אישור הבקשה באחריות חברת התעופה בלבד.

 

שינוי במחירים

מחיר הטיול מורכב ממחיר הטיסות וממחיר שירותי קרקע הנכון ליום חלוקת מסלול הנסיעה המפורט (שפרטיו מצורפים לעיל). מחיר הטיסות מבוסס על תעריפים ומדיניות של חברות התעופה נכון ליום פרסום הטיול. מחיר שירותי הקרקע מבוסס, בין היתר, על שערי החליפין של המטבעות השונים בארצות המתוירות לעומת הדולר האמריקאי.

 

מיסי נמל והיטלי בטחון

מיסי נמל והיטלי בטחון ו/או כל מס או היטל אחר החלים על המטייל עשויים להשתנות מעת לעת. ככל שיחולו שינויים בשיעור מיסי הנמל, היטלי הביטחון ו/או כל מס או היטל אחר החלים על הנוסע, מיום ההזמנה ועד ליום הספקת השירותים בפועל, ישולם ההפרש הנובע מהשינוי בגובה הרכיבים על ידי הנוסע או יוחזר ללקוח במקרה של הפחתה בעלויות אלו, הכל לפי העניין.

 

במקרה של עליה ב"היטל הדלק" שתיכנס לתוקף לפני שנעשה כרטוס ולפני שהנוסע שילם להחברה תשלום כלשהו עבור כרטיס הטיסה, תהיה החברה רשאית לחייב את הנוסע בהפרש הנובע מהשינוי, ובלבד שמסרה לנוסע הודעה על השינוי הצפוי מיד לאחר שנודע לה עליו, ועשתה ככל שביכולתה על מנת לאפשר לו לשלם את מחיר הכרטיס מבלי שיחויב בתשלום ההפרש האמור. במקרה בו תחליט החברה לחייב את הנוסע בתוספת בגין עליה ב"היטל הדלק" על פי סעיף זה, תינתן ללקוח אפשרות לבטל הזמנתו בתוך יומיים מיום ההודעה ללקוח על התוספת, ובתנאי שבינתיים לא נעשה כרטוס על פי הוראת הלקוח, וזאת ללא חיוב בדמי ביטול. במקרה של הפחתה ב"היטל הדלק" לפני שנעשה כרטוס יופחת מחיר כרטיס הטיסה בהתאם.

 

בקשות מיוחדות

במקרה של בקשה מיוחדת של הנוסע, מתחייבת החברה להעביר את הבקשה לספק השירות. עם זאת, לא תהיה מצידה התחייבות כלפי הלקוח למילויה, אלא אם אושר לנוסע בכתב כי בקשתו תקוים. כאשר בקשה מיוחדת שנכללה בהזמנה נוגעת לדרישות חיוניות ללקוח מפאת צרכיו הייחודיים, ייבדק עם ספק השירות האם ניתן לקיים את בקשת הלקוח, ותודיע על תוצאות בדיקתה ללקוח טרם אישורה הסופי של הבקשה לספק.

 

 

 

מלונות

שיבוץ חדרים

האחריות על שיבוץ החדרים במלון ו/או תקינות המתקנים ו/או השירות במלון לרבות מערכת המיזוג הינה באחריות המלון ו/או ספק השירותים בלבד. במקרה של בקשה מיוחדת של הנוסע החברה תדאג להעביר את הבקשה לספק השירות או למלון, אולם לא תהיה מצידה התחייבות כלפי הלקוח למילויה, אלא אם החברה התחייבה לכך בכתב. כאשר בקשה מיוחדת שנכללה בהזמנה נוגעת לדרישות חיוניות ללקוח מפאת צרכיו הייחודיים תבדוק החברה מול ספק השירות האם ניתן לקיים את בקשתו, ותמסור הודעה על תוצאות בדיקתה ללקוח טרם אישורה הסופי של הבקשה.

 

תפוסת יתר

בהגעה למדינת היעד, במקרה של תפוסת יתר, ספקי השירותים עלולים להעביר את המטיילים למלון חלופי ברמה דומה, או גבוהה יותר המצוי בסמיכות למלון שהוזמן. דירוג המלונות כפי שנמסר הינו בהתאם לדירוג הנהוג בכל מדינה. אין בהוראה זו כדי לגרוע מזכות המטייל לתבוע פיצוי, או כל סעד אחר, בגין נזקים שיגרמו למטייל בעקבות ההעברה כאמור, ובלבד שההעברה למלון החלופי אכן גרעה מרמת התנאים עליהם התחייבה החברה בתכנית הטיול.

 

שיפוצים בבית המלון

החברה אינה אחראית במקרה של מטרד עקב שיפוצים ו/או בנייה בבית המלון או בסמוך לו, ובלבד שמסרה לנוסע בעת ביצוע ההזמנה כל מידע שידעה או שהיה עליה לדעת אודות מטרד כאמור.

חלק מהשירותים המוצעים ע"י בית המלון הינם עונתיים ואינם פועלים בכל ימות השנה. החברה לא תהא אחראית לתלונות במידה ואחד השירותים לא היה פעיל, אלא אם ידעה או היה עליה לדעת על כך מראש.

 


ט.ל.ח