וייטנאם וקמבודיה 20/12/2018 - 05/12/2018

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך20/12/2018 - 05/12/2018חברהבריזהנקודות שיא בטיול

האנוי: המאוזוליאום של הו צ'י מין,  סיור ריקשות  
שייט במפרץ האלונג 
שוק יום א' בבק הה כפרי מיעוטים באיזור סאפה
דאנאנג: מוזיאון תרבות צ'אם  
הויאן: העיר העתיקה   
הואה: הארמון המלכותי  וקברי הקיסרים 
הו צ'י מין סיטי (סייגון): הרובע הקולוניאלי, מוזיאון המלחמה. 
מחילות קוצ'י מקדש קאו דאי
סיאם ריפ: מקדשי אנגקור, שייט באגם טונלה סאפ 

ימים 1-2  תל אביב – האנוי

נצא להאנוי, דרך אירופה, נגיע בבוקר המחרת,  בהגעה העברה למלון למנוחה קצרה ונצא אחה"צ לסיור בעיר , האנוי היא הבירה הכי צרפתית במזרח. נבקר במתחם המאוזוליאום הענק של הו- צ'י- מין, מייסדה ומנהיגה של וייטנאם, נצפה על הארמון הקולוניאלי הצרפתי, נבקר בביתו של הו צ'י מין ובגן הבוטני שסביבו, בפגודת העמוד האחד, נמשיך למקדש הספרות הקונפוציאני וסיור של כשעה בסייקלו (ריקשה מקומית) ברובע העתיק, לינה: האנוי.

 

יום 3  שמורת טאם קוק – רכבת לילה לסאפה (יום שישי)

ניסע למחוז נין בין, נערוך שייט של כשלש שעות על נהר נגו דונג, כאשר על הגדות מלוות אותנו טרסות אורז ציוריות, ונבקר בשלש מערות קרסטיות הנמצאות בשמורה. הסירות נהוגות בידי נשים שמוכרות באותה ההזדמנות גם מוצרי ריקמה. נבקר בפגודת ביצ' דונג – פגודה בתוך מערה – שנבנתה במאה ה- 15.

נשלב טיול רגלי העובר באחת המערות , נבקר במקדש הוא- לו במקום בו היתה בירת ויאטנם במאות ה- 10-11 ונשוב להאנוי ונעלה על רכבת לילה לסאפה. לינה בקרונות זוגיים.

 

יום 4  לאו קאי – השוק בסאפה

בבוקר נגיע ללאו קאי, לארוחת בוקר במסעדה מקומית, ונמשיך בנסיעה לכפר קאטקאט, בו חיים בני שבט ההמונג, שם נפגוש נשים בעבודת האריגה, צורפות ומלאכות שונות. נמשיך לכפר לאו קאי טה ואן, ממנו נצא לטיול רגלי קל אל טרסות האורז, בעוברנו ברכס הם רונג, הצופה על העיירה סאפה. נרד לסאפה ונבקר בכנסיה המקומית שנבנתה על ידי הצרפתים בראשית המאה ה- 20.  נבקר בשוק השבת השבועי התוסס וההומה של סאפה, בו ניתן לראות את בני הקבוצות האתניות בלבושם המסורתי הבאים לקנות ולמכור – בעיקר את בנות הקבוצה האתנית "המונג שחור" עם הלבוש הכחול-שחור המאפיין אותן ותכשיטי הכסף. השוק השבועי כולל מוצרי מזון טריים, כלי בית ולבוש עבור התושבים מקומיים וכן גם מזכרות של בני הקבוצות האתניות עבור התיירים. לינה: סאפה.

 

יום 5 השוק בבאק הה – האנוי

עם בוקר נצא בנסיעה אל השוק השבועי המפורסם ביותר באזור הנמצא בבאקהה. שוק זה מרכז את רוב בני המיעוטים האתניים שמצפון לדלתת הנהר האדום, לא רחוק מהגבול הסיני. בני המיעוטים משמרים את תרבותם ומסורתם בבגדים צבעוניים ובשווקים ססגוניים. מיעוטים כמו המונג פרחוני עם שמלות קפלים צבעוניות, דאי ודאו מגיעים לשוק זה כל יום ראשון. נבקר בבית מלך האמונג ובכפר באן פו הסמוך לבאקהה, ונטייל באיזור רגלית עד אחה"צ, דאז נשוב בנסיעה הארוכה להאנוי. לינה: האנוי

 

יום 6  האנוי – מפרץ האלונג

נצא בנסיעה של כ-4 שעות לאורך עמק הנהר האדום אל מפרץ האלונג – אחד מאתרי הנוף היפים והמפורסמים בעולם. נגיע בצהרים  למפרץ האלונג ונעלה על הספינה, לשיוט בין האיים,

נאכל ארוחת דגים ונבקר במערה על החוף, בשילוב רחצה בים ושחיה לאי הו קו. נשלב שייט בקיאקים ולינה על הספינה.

 

יום 7 האלונג – האנוי

בבוקר נשכים קום במפרץ טו לונג, נערוך שיעור טאי צ'י (לא חובה) על סיפון הספינה, נבקר בכפר וונג ויאנג ונצא להמשך השייט בנופי מפרץ האלונג שבו כ-3000 איים וצוקי גיר המזדקרים מן הים וכן מערות קרסטיות רבות. בצהרים ניסע חזרה להאנוי,

אחה"צ עוד נספיק לבקר במקדש נגוק סון שעל "אגם החרב"  והרובע העתיק.

בערב נצפה במופע תאטרון בובות מים מיוחד לוייטנאם המשמר אומנות עממית מסורתית שהיתה נהוגה בכפרים. לינה: האנוי. לינה: האנוי.

 

יום 8 האנוי – טידה להואה

נקדיש עוד בוקר להשלמת ביקורים בהאנוי המדהימה: נבקר בפגודות על שפת האגם המערבי ואגם הואן קיאם.. נתרשם מקרוב מחיי הרחוב התוססים ומהאופי המיוחד של הרובע העתיק עם החנויות ובתי המלאכה, המסעדות הקטנות ובתי הקפה. המוזיאון האתנוגרפי, , בית האופרה,

 

ניסע בצהרים לשדה התעופה ונטוס להואה ששימשה בירת וייטנאם עד 1945. בעיר נותרו אתרים היסטוריים חשובים מהתקופה הקיסרית של וייטנאם. נבקר בקומפלקס המלכותי של שושלת נגויין. נצא לשייט על נהר הבושם ונבקר בפגודת טיאן מו הצופה אל הנהר. לינה: הואה.

 

יום 9  הואה – הויאן

בבוקר נשלים את הסיור בהואה ונבקר באחד מקברי הקיסרים. משם נצא בנסיעה לאורך החוף לכיוון הויאן דרך מעבר ההרים המרשים היי ואן (מעבר העננים). נבקר במוזיאון ממלכת הצ'אם ונתרשם מהתרבות הפרה אנגקורית שקדמה למקדשי אנגקור בקמבודיה. נמשיך ל"הרי השייש", נצא לשייט על נהר בון ונבקר בכפר הכדרים טאנה הא, הסמוך להויאן.

העיירה הציורית הויאן היתה עיר נמל חשובה בעברה והיא כיום אתר מורשת של אונסק"ו..

לינה בהויאן

 

יום 10 הויאן – טיסה לקמבודיה

בבוקר נצא לסיור בעיירה הויאן – אתר מורשת אונסק"ו ונתרשם מהעיר העתיקה ובתי הסוחרים השמורים שבה והגשר היפני המיוחד,

נמשיך לקומפלקס המרשים מייסאן, בו נראה מקדשים הינדואיים, הרוסים למחצה, שניבנו בין המאות  14-4 על ידי מלך צ'מפה. אחה"צ ניסע לשדה התעופה של דנאנג לטיסה לסיאם – ריפ שבקמבודיה.

לינה בסיאם ריפ.

 

יום 11 סיאם ריפ – מקדשי אנגקור

בשנים בהן הייתה אנגקור – בירת ממלכת הקמר הקדומה נטושה, השתלטו עצי הג'ונגל על המקדשים והאזור נחשף מחדש  רק לאחר חפירות ארכאולוגיות מרתקות. נצא ליום של סיורים במקדשי אנגקור: נבקר בשער הדרומי, במקדש באיון שעל מגדליו הרבים מתנשאים כ-200 פרצופי ענק מחייכים המישירים מבט אל המטייל בכל אשר יפנה, בטרסת הפילים, בקומפלקס המלכותי ועוד. אחר הצהרים נבקר במפורסם במקדשים – אנגקור ואט – מקור המשיכה העיקרי של קמבודיה. לינה: סיאם ריפ. 

 

יום 12 סיאם ריפ – מקדשי אנגקור – אגם טונלה – טיסה לסייגון (הו צ'י מין סיטי – ויטנאם)

לאחר ארוחת בוקר נמשיך את הביקור במקדשי אנגקור: ניסע למקדש באנטי סריי שמחוץ לקומפלקס המקדשים המרכזי הידוע בשל תבליטיו היפים המגולפים באבן ורודה. נבקר באחד השיאים של האזור כולו – מקדש טא פרום שנותר מכוסה ג'ונגל כפי שהתגלה על ידי החופרים. ניסע אל חופי אגם טונלה המשמש כשסתום למי האגם נראה חיים שלמים: שווקים צפים, בתי כלונסאות פזורים בכל עבר ואנשים המוצאים פרנסתם על האגם הזה. נצא לשיט קצר על האגם (בהתאם למפלס פני האגם). נחזור לסיאם ריפ, ניסע לשדה התעופה ונטוס בערב לסייגון (הו צ'י מין סיטי) . לינה: סייגון.

 

יום 13  הו צ'י מין סיטי

הו צ'י מין סיטי היא העיר המודרנית בוויטנאם אך ניתן עדיין להבחין בעדויות לשלטון הקולוניאלי הצרפתי. נבקר באתרי העיר: ארמון העצמאות, שנבנה על הריסות ארמון נורודום. נבקר במוזיאון שרידי המלחמה, נראה את בית העיריה, בית הדואר המרכזי, נראה את כנסיית נוטרדם שנבנתה על ידי הצרפתים בסוף המאה ה- 19. נעצור לראות את פגודת טיין האו, המוקדשת ל"גבירתנו של הים" וממוקמת במרכז רובע "צ'יינה טאון" ההומה. לינה בהו צ'י מין סיטי.

 

יום 14  הו צ'י מין סיטי – קוצ'י

ניסע לבקר במקדש קאו די הגדול, במערב העיר. אחה"צ נבקר באתר המציין יותר מכל את מלחמת וייטנאם – מחילות קו-צ'י ששימשו מקום מסתור ללוחמי הוויט קונג בזמן המלחמה העקובה מדם. נחזור . להו צ'י מין סיטי לפנות ערב. לינה: הו צ'י מין סיטי.

 

יום 15 הו צ'י מין סיטי – הדלתא של המקונג

נצא מהעיר וניסע אל עבר הדלתא הפוריה של המקונג. נצא לשייט במהלכו נוכל להכיר את חייהם של התושבים החיים על גדות נהר המקונג. נבקר בכפרים קטנים, נראה בוסתנים וגינות ירק, נבקר במפעל משפחתי לממתקים ועוד. נחזור להו צ'י מין סיטי, נערוך קניות בשוק בן טאנה ונלון בהו צ'י מין סיטי.

 

יום 16  הו צ'י מין סיטי – ת"א

טיסת בוקר ( 1110 ) מהו צ'י מין, דרך אירופה לתל אביב.

 

מחיר הטיול

מחיר למטייל בחדר זוגי: 3950 $

תוספת לחדר ליחיד: $650

גודל קבוצה: מינימום 20 מטיילים