ארגנטינה צ'ילה 26/03/2019 - 09/03/2019

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך26/03/2019 - 09/03/2019חברהשביל הדרקוןנקודות שיא בטיולמנדוסה
סנטיאגו דה צ'ילה
סן פדרו דה אטקמה
סלטה 
קפייטה

יום 1+2: טיסה מתל אביב למנדוסה

נצא בטיסה לא ישירה לבואנוס איירס, ממנה נמשיך בטיסה קצרה לבירת היין של ארגנטינה, מנדוסה (Mendoza), היושבת לרגלי האנדים הגבוהים. בהגעה למנדוסה נצא לסיור קצר בעיר המקסימה, ונשוב למנוחה במלון. לינה במנדוסה.

 

יום 3: מנדוסה

נקדיש את היום לטיול רגוע ומענג במנדוסה. נצא לתצפיות הנוף המרהיבות של העיר, המשקיפה על פסגות ההרים המושלגות אחרי העונה הגשומה. נמשיך אל כמה מהיקבים המונחים בנוף המרהיב לטעום מהיין המקומי. נשוב למנדוסה להמשך סיורים. לינה במנדוסה.

 

יום 4: ממנדוסה לסנטיאגו דה צ'ילה

אחרי ארוחת הבוקר נצא בדרכנו הראשונה החוצה את האנדים בואכה סנטיאגו דה צ'ילה. נעפיל על אחת הדרכים היפות ביותר בחלק זה של העולם, תוך שאנו עוברים רכסים של הרי אבן חול צבעונית, טירות ישנות מתקופת האינקה, ואם יתמזל מזלנו גם נוכל לצפות בכיפתו המושלגת של ההר הגבוה באמריקה, אקונקאגווה (Aconcagua), המתנשא לגובה של 6,962 מ' מעל פני הים. בהגעה לסנטיאגו דה צ'ילה – העברה למלון.

 

יום 5: מסנטיאגו דה צ'ילה לאטאקאמה

אחרי ארוחת הבוקר נצא בטיסה לעיר קאלאמה (Calama), ממנה נמשיך אל הבסיס שלנו לימים הקרובים, היא סן פדרו דה אטאקאמה (Atacama). סאן פדרו דה אטאקאמה היא עיירה קסומה המונחת בלב המדבר היבש בעולם. בהגעה לעיירה נצא לסיור ראשוני בעיירה, נשוטט ברחובותיה המקסימים, ונצא לסיור קצר מחוץ לעיירה, למפגש ראשוני עם הנופים המרהיבים של האזור, שנראה כמו נוף מסרט מדע בדיוני.

 

יום 6: סאן פדרו דה אטאקאמה

בבוקר נצא לסיור בכפר טוקונאו (Toconao), כפר קטן וציורי מהמאה ה-18, בדרכנו אל מישורי המלח (Salar) של אטאקאמה. משם נמשיך בדרכנו אל הלגונה צ'אקסה (Chaxa), לגונה של מי מלח, מוקפת הרים, שבתוכה מאות ולעתים אלפי ציפורי פלמינגו. נשוב לסאן פדרו דה אטאקאמה, ממנו נצא אחר הצהרים לסיור ב"עמק הירח", אחד המקומות היפים באזור כולו, שכולו דיונות, הרי אבן חול ונופים שנראים כמו מכוכב אחר. נשוב למלון.

 

יום 7: סאן פדרו דה אטאקאמה

ביום מרהיב במיוחד זה נצא אל הלגונות הגבוהות של מיסקאנטי (Miscanti) ומיניקווס (Miniques). הדרך עוברת במישורים הגבוהים, שכולם אבן חול צבעונית, לגונות בצבעי כחול ירוק וטורקיז והרים גבוהים. נצא להליכות בלגונות המרהיבות, ואחר הצהרים נשוב למלון.

 

יום 8: סאן פדרו דה אטאקאמה

יום זה מתחיל בהשכמה מוקדמת מאד לנסיעה לטאטיו (Tatio). הקירבה של מקום זה לאזורים וולקניים גורמת להיווצרות סילוני אדים וגייזרים המכסים את המישור המוקף כולו הרים. ארוחת הבוקר תוגש עם הזריחה המרהיבה העולה על העמק המיסטי. בדרכנו חזרה נבקר במאצ'וקה (Machuca), כפר המוקף בנוף המרהיב, שוגגות הבתים שלו עשויים כולם מקקטוס. נשוב לאטאקאמה.

 

יום 9: מאטאקאמה לפורממרקה

יום זה הוא יום הנסיעה הארוך ביותר בטיול, אבל לבטח אחד היפים שבהם. הדרך החוצה את האנדים הגבוהים עוברת בכמה מהנופים הדרמטיים ביותר בעולם, תוך שהיא חוצה רכסי הרים מושלגים, הרים של אבן חול צבעונית ומישורי מלח גדולים. לקראת ערב נגיע אל פוררמרקה (Purmamarca), עיירה קסומה המונחת לרגלי "גבעת שבעת הצבעים", אתר מוכר אונסק"ו. לינה בפורממרקה.

 

יום 10: קניון הומאווקה

יום סיור ארוך ומרתק המוקדש לקניון הומוואקה (Quebrada de Humauaca), אזור המוכר כולו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, בעיקר בשל אוצרות התרבות המרובים שלו, המונחים על רקע ההרים המרהיבים בשלל צבעים. נצא אל הכנסיות העתיקות, הכפרים האקזוטיים, נתארח אצל קהילת האינדיאנים לארוחת צהרים, ונסיים את היום בעיירה האקזוטית הואקאלרה (Huacalera), שם נעשה את הלילה.

 

יום 11: מהואקאלרה לסאלטה

נשכים לטיפוס על הגבעה שמאחורי המלון לצפייה בנוף הבלתי אפשרי. משם נמשיך בנסיעה ל"גבעת שבעת הצבעים", אתר מוכר אונסק"ו, ואחד האתרים היפים באזור כולו. נבקר בעיירה פורממרקה שלמרגלות הגבעה, הנראית כמו עיירה מרכז-אמריקאית שנשתלה בנוף המרהיב. נמשיך בנסיעה לבירת האזור, העיר סאלטה (Salta). בהגעה לסאלטה נצא לסיור בעיירה היפהפייה, ונשוב למלון.

 

יום 12: מסאלטה לקאצ'י ( Cachi )

בבוקר נמשיך את הסיורים שלנו בסאלטה היפה (Salta la Linda) כפי שמכנים אותה תושביה. נבקר במוזיאון ההרים הגבוהים, שם מונחות המומיות המפורסמות של האינקה. נמשיך בנסיעה אל העיירה קאצ'י (Cachi), עיירה קסומה ואותנטית המונחת בלב אזור הרי אבן החול הצבעוניים של סאלטה. נצא לסיור בעיירה עד שעות הערב, ונשוב למלון.

 

יום 13: מקאצ'י לקאפאז'טה

אחרי ארוחת הבוקר נצא לסייר באתריה השונים של קאצ'י, ונשוב אל המדבר הצבעוני להמשך ההרפתקה שלנו. נחצה את קניון קאצ'י עד שנגיע אל קאפאז'אטה (Cafayate). התחלנו את הטיול בבירת היין של ארגנטינה, ואנו מסיימים את החלק של המדבריות בבירת היין השנייה של ארגנטינה. נצא לסיור בכרמים המונחים למרגלות הנוף המרהיב, נשוב לעיירה לסיור ונשוב למלון.

 

יום 14: קאפאז'אטה - סאלטה

נמשיך ונסייר ביקבים ובנופים של קאפאז'אטה, ונצא בנסיעה קצרה חזרה אל סאלטה, ממנה נצא בטיסה חזרה אל בירת ארגנטינה, בואנוס איירס. בהגעה לבואנוס איירס נעבור למלון ונצא לסיור קצר בעיר.

 

יום 15: בואנוס איירס וטיסה ארצה

נבלה את היום בבואנוס איירס. נצא אל הפינות המיוחדות של עיר, שאינן זוכות יותר מדי לביקורי תיירים. נמשיך בשעות הערב לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים.

 

יום 16: הגעה ארצה

סיומו של עוד טיול, עוד מסע מרתק בעולמות חדשים ולא מוכרים, מסע אל עולם של נופי בראשית, מפגש אנושי מרתק וגילוי פינה