ארגנטינה בוליביה וצ'ילה 25/03/2020 - 07/03/2020

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך25/03/2020 - 07/03/2020חברהשביל הדרקוןנקודות שיא בטיולסלטה
פוטוסי
פסטיבל טרבוקו
סוכרה
סלר דה אויוני
לגונה קולורדה
סן פדרו דה אטקמה
עמק הירח

תוכנית הטיול

ימים 1-2 – 7-8.3 – מתל אביב לבואנוס איירס
(Buenos Aires)

נצא בטיסה לא ישירה (דרך פריז) מתל אביב לבירת ארגנטינה, בואנוס איירס (Buenos Aires). בהגעה לבואנוס איירס נצא לסיור בעיר. נצא לשוק הגדול והיפה בעיר, שוק מטדרוס(Mataderos), לאחר הביקור נגיע למלון למנוחה קלה. נמשיך לשכונת סנטלמו (Santelmo), שכיכרותיה הופכות לרחבות ריקודים ססגוניות כל יום ראשון. נמשיך ונסייר בעיר, בסיומו של יום נלך למלון למנוחה.

לינה בבואנוס איירס במלון Hilton (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 3 – 9.3 – מבואנוס איירס (Buenos Aires) לסאלטה (Salta)

אחרי ארוחת הבוקר נצא בטיסה לאחד האזורים הפחות ידועים בארגנטינה. באזור מדברי למחצה למרגלות האנדים, באזור של מפגש הגבולות ארגנטינה ובוליביה, סאלטה (Salta) היא עיירה עתיקה ויפהפייה שנדמה כאילו עמד בה הזמן מלכת. נצא לסיור ראשוני בעיירה. נבקר בכנסיית סן פרנסיסקו, בקתדראלה של סאלטה, במוזיאון ההרים הגבוהים(M.A.A.M), שם נראה את המומיות של קורבנות האדם של האינקה. וברחובותיה הססגוניים של העיירה.

לינה בסאלטה במלון Hotel Alejandro 1 (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 4 – 10.3 – מסאלטה (Salta) להווקאלרה (Huacalera)

נצא מאזור סאלטה בכיוון צפון, אל העיירה פורמאמרקה (Purmamarca). נפגוש לראשונה את נופי ההרים הצבעוניים של קניון הומאוואקה(Quebrada de Humahuaca). נצא להליכה סביב גבעת שבעת הצבעים (Cerro de los Siete Colores), הנוף הידוע ביותר של קניון הומאוואקה. נמשיך אל העיירה הציורית, המונחת לרגלי הנוף הצבעוני הבלתי נתפס. נצא בנסיעה אל העיירה מאימארה(Maimara), אל בית הקברות הססגוני, המשקיף על "פאלטת הצייר", שכבות של אבן חול צבעונית המונחות במשולשים אחד על גבי השני. משם אל העיירה טילקארה(Tilcara), להכיר את תרבותה הייחודית ואוכלוסיית האינדיאנים המרתקת שלה. לקראת ערב נגיע אל המלון שלנו, הבנוי כהסיינדה קולוניאלית בעיירה הווקאלרה(Huacalera), שם נעשה את הלילה.

לינה בהווקאלרה במלון Huacalera Hotel (מלון בוטיק מיוחד) או זהה ברמה

 

יום 5 – 11.3 מהווקאלרה (Huacalera) לאירושה (Iruya)

השכם בבוקר נצא לטפס על הגבעה המפרידה בין העיירה הווקאלרה לבית הקברות שלה, ממנו נשקף אחד הנופים היפים ביותר במרחב – הרי המרמלדה הצבעוניים, שכבות של אבן חול צבעונית הנישאים אל השמיים. נרד לארוחת הבוקר, ממנה נצא בנסיעה בדרך הררית קשה אל אחד האוצרות החבויים של אזור קניון הומאוואקה, העיירה אירושה (Iruya). עיירה נסתרת זו, המונחת בעמק יפהפה בינות להרים עצומים, היא אחת האותנטיות ביותר במרחב, בעיקר בשל קשיי הגישה אליה. נבלה את כל היום בעיירה וסביבותיה ונשוב בנסיעה חזרה למלון ללינה.

לינה בהווקאלרה

 

 

 

יום 6 – 12.3 – קניון הומאוואקה (Quebrada de Humahuaca)

יום זה יוקדש לאזור קניון הומאוואקה, שהוכרז כיעד מורשת עולמי של אונסק"ו, בעיקר בשל תרבותו הייחודית, העשירה והמגוונת. נצא תחילה אל העיירה אוקיה (Uquia), נבקר בכנסייה המקומית. נבוא במגע ראשוני עם מפגש התרבויות המרתק של אמנות האנימיזם והפגאניות של האינקה עם הנצרות הספרדית. נסייר בכפר ונצפה בנופים המרהיבים הנשקפים ממנו. נמשיך לעיירה המרכזית של האזור, הומאוואקה(Humahuaca), בה נצא לסיור. נצא מהעיירה בנסיעה בדרך עפר, אל מקום שאינו רואה תיירות זרה כלל, אל קהילה אינדיאנית שתארח אותנו לארוחת צהריים ומופע נגינה ושירה של מוזיקת האנדים. נמשיך אל אחד הנופים הלא ידועים והיפים ביותר של צפון ארגנטינה, סרניה דל הורנוקל (Serrania del Hornocal), שכבות אבן חול צבעונית המונחות זו על גבי זו כסימפוניה צבעונית. נשוב למלון ללינה.

לינה בהווקאלרה

 

יום 7 – 13.3 – מהווקאלרה (Huacalera) לטופיזה (Tupiza)

יום זה הוא יום מעבר לאזור הגבול שבין ארגנטינה לבוליביה. נבלה את רוב היום בנסיעה לאזור הגבול, עם סיורים והליכות לאורך הדרך בנקודות הנוף היפות. בהגעה לעיירה וישאזון(Villazon), נעבור את ביקורת הגבולות בואכה בוליביה, לאחריה נצא בנסיעה עד לטופיזה (Tupiza), שם נעשה את הלילה.

לינה בטופיזה במלון Mitru (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

יום 8 – 14.3 – מטופיזה (Tupiza) לפוטוסי (Potosi) וסוקרה (Sucre)

היום הראשון מוקדש לנופי הירח של בוליביה. תמורות טקטוניות, פעילות וולקנית וקרחונית עשירות ואגרסיביות ומפגש אלים של פלטות טקטוניות תרמו כל אחד בתורו ליצירת נופי בראשית שאין שני להם בעולם. מישורים של סלע צבעוני, שמורקו על ידי פעילות קרחונית אגרסיבית, מהם מתרוממים גבעות, הרים, טאלוסים ונופים אחרים הלקוחים מתוך סרט מדע בדיוני. נצא בנסיעה דרך נופי ירח עוצמתיים, הרי געש למרגלותיהם עדרי לאמה ושדות קינואה, עד שנגיע לעיירה פוטוסי(Potosi), נקודת המוצא שלנו לטיולים בימים הבאים. נמשיך בנסיעה עד שנגיע אל בירתה הרשמית של בוליביה, העיר סוקרה (Sucre), שם נצא לסיור ראשוני בעיר הקסומה והאותנטית, ומשם לארוחת ערב ולמלון.

לינה בסוקרה במלון Parador Santa Maria La Real (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 9 – 15.3 – סוקרה (Sucre) וקרנבל טראבוקו (Tarabuco)

בשעות הבוקר נצא בנסיעה של כשעתיים אל העיירה טראבוקו (Taraboco), שם נערך מדי שנה קרניבל ססגוני לזכר קרב קומבאטה (Cumbate), שבו ניצחו המקומיים את הכוחות הספרדיים וזכו בעצמאות. חגיגה זו היא הזדמנות עבור המקומיים לרדת בתלבושותיהם הססגוניות ביותר אל העיירה, ולצאת בריקודים ושירים. נבלה ברחובות העיירה השוקקת והססגונית עד שעות הצהריים, ונצא בנסיעה חזרה לסוקרה. העיר סוקרה, יחד עם פוטוסי, הן הערים המשמרות יותר מכל מקום אחר את המורשת והמסורת הקולוניאלית של בוליביה, והביקור בה הוא כמו מסע במנהרת הזמן. נבלה בסיורים שונים באתריה הקולוניאליים של העיר, ונלון בסוקרה.

לינה בסוקרה

 

 

יום 10 – 16.3 – מסוקרה (Sucre) לפוטוסי (Potosi)

אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מסוקרה אל עבר העיירה פוטוסי (Potosi). במאה ה-16 הפכה העיירה הרדומה פוטוסי לאחת הערים היפות והעשירות בעולם. מכרות הכסף האדירים של הר העושר (Cerro Rico) הפכו את המקום לאבן שואבת לעשירי העולם, שהפכו את העיר לאחת הגדולות, היפות והעשירות בעולם כולו. תהילתה של פוטוסי חלפה זה מכבר, אבל הקסם עדיין שורה ברחובותיה הקטנים. נצא לסיורים במכרות הכסף ולסיור בעיר, ונבלה את הלילה בעיר.

לינה בפוטוסי במלון Coloso (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 11 – 17.3 – מפוטוסי (Potosi) לאויוני (Uyuni)

אחרי ארוחת הבוקר נצא את פוטוסי לכיוון מרבצי המלח האדירים של מלחות הסאלאר. נצא בנסיעה לאורך נופי בוליביה, הנדמים כנסיעה על כוכב לכת אחר, עד שנגיע אל העיירה קולצ'אני (Colchani). עיירה זו היא מרכז ייצור המלח המופק ממרחבי הסאלאר. נצא לסיור במפעלי המלח, ברחובות השוק הקטנים ונצא בנסיעה לאורך שולי מדבר המלח האדיר, עד שנגיע אל המלון שלנו לערב זה.

לינה בסאלאר במלון Luna Salada (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 12 – 18.3 – סלאר דה אויוני (Salar de Uyuni)

זהו יומנו הראשון במישורי המלח הגדולים בעולם, הסלאר של דרום בוליביה, המשתרעים על פני שטח של 12,000 קמ"ר. ראשית נצא אל אגם המלח ואי הדייגים (Salt Lake & Isla Pescado). נעלה על מישורי המלח, על מחומשי המלח שלהם. נצטלם במישורי המלח, נסע לאורכם ולרוחבם, נעצור באי הדגים, מעין נאת מדבר עם צורות משונות של אצות ומאובנים, מכוסה ביער של קקטוסים ענקיים, המתנשאים לגובה של למעלה מ-12 מטרים. נמשיך עד לרגלי הר הגעש טונופה(Tunupa), שם נוכל לראות לראשונה להקים של פלמינגו, לצפות בשקיעה המרהיבה, ומשם נשוב למלון ללינה.

לינה בסאלאר

 

יום 13 – 19.3 – מאויוני (Uyuni) לסוניקוורה (Soniquera)

נצא מאויוני לכיוון מערב הסלאר, אל מדבר סיליולי (Silioli Dessert), המאופיין בתצורות הסלע המוזרות שלו, תוצר של זרמי לבה מאובנים, שעברו תהליכי אירוזיה אגרסיביים על ידי הרוחות שחצבו בהם. נמשיך אל לגונת הדיונדה(Laguna Hedionda), הנקראת כך בשל ריכוזי הגופרית הגבוהים במימי הלגונה. נבקר גם בלגונות אחרות, נצפה בנופים המשתנים והמגוונים של האזור ונגיע בלילה למלון ללינה.

לינה בסוניקוורה HOTEL TAYKA DEL DESIERTO (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 14 – 20.3 – מסוניקוורה (Soniquera) לסאן פדרו דה אטקאמה (San Pedro de Atacama)

היום אנו עוזבים את מישורי המלח, בדרכנו אל נופי הירח של מדבר האטקאמה בצ'ילה. נצא תחילה לגונה קולורדה(Laguna Colorada), שמימיה אדומים, והיא מעוטרת בלהקי ענק של פלמינגו. משם נמשיך בנסיעה דרך. נמשיך אל אתר הגייזרים סול דה מניאנה(Sol de Mañana), אתר גייזרים וולקאני בתצורות מיוחדות המזכירות נוף מעולמות אחרים. משם נרד אל הלגונה הירוקה(Laguna Verde), הנראית כאבן אזמרגד ענקית בלב נופי הירח של אזורי הגבול שבין בוליביה וצ'ילה. נגיע לגבול בוליביה-צ'ילה, אותו נחצה בדרכנו אל תחנתו לימים הקרובים, היא סאן פדרו דה אטקאמה(San Pedro de Atacama), שם נעשה את שלושת הלילות הבאים.

לינה בסאן פדרו דה אטקאמה במלון Noi Casa Atacama (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 15 – 21.3 – סאן פדרו דה אטקאמה (San Pedro de Atacama)

יום שלם המוקדש לנופי הירח של מדבר אטקאמה (Salvador Dali Dessert). נצא ראשית אל הכפר סוקייר (Socaire), הפרה-היספני, שבו נמצאת כנסייה הבנויה כולה אבן וולקנית, ונופים של חקלאות בטרסות, לה היסטוריה של אלפי שנים. נמשיך ונטפס במעלה הרי האנדים אל שתי לגונות מרהיבות. ראשית נגיע אל לגונה מיסקאנטי(Laguna Miscanti), ממנה נמשיך אל לגונה מיניסקס(Laguna Miñisques), השופעות בעלי חיים כפלמינגו, שועלי אנדים ייחודיים, גואנאקו, לאמה ועוד. נמשיך אל לגונה צ'אחה(Laguna Chaxa), דרך כפרים עתיקים וקטנים, בהם ריכוזי בעלי חיים וציפורים ועוד. בסיומו של יום נשוב למלון ללינה.

לינה בסאן פדרו דה אטקאמה

 

יום 16 – 22.3 – סאן פדרו דה אטקאמה (San Pedro de Atacama)

ביום זה נצא השכם בבוקר אל מדבר האטקאמה – הגייזרים של טאטיו (Tatio Geysers), אחד המחזות הידועים והמרהיבים. מראה ייחודי ומיוחד זה נמצא בגובה של 4,200 מטרים מעל פני הים, בו מרוכזים למעלה מ-80 גייזרים בתא שטח קטן. מראה הגייזרים המתפרצים אל מול השמש הזורחת הוא מהיפים בטיול כולו. משם נמשיך אל אתר מרחצאות חמים, שם נוכל לטבול. נרד חזרה לאטקאמה דרך כפרים ועיירות קטנטנות, אל שני אתרים מהידועים במרחב כולו – עמק המוות (Valle de la Muerte) ובקעת הירח(Valle de la Luna). נופי הירח הנשקפים מנקודות התצפית של עמקים אלו ייראו לנו כאילו יצאנו לסיור בכוכב אחר. נקנח את היום בנקודת התצפית הידועה והנחשקת ביותר בחלק זה של העולם, תצפית קארי(Kari Lookout), ממנה נצפה המדבר המחליף צבעים עם רדת השמש, מעין סימפוניה של צורות וצבעים.

לינה בסאן פדרו דה אטקאמה

 

יום 17 – 23.3 – מאטקאמה (Atacama) לסנטיאגו דה צ'ילה (Santiago de Chile)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה של קאלאמה (Calama), משם נצא בטיסה מעל האנדים, אל בירתה של צ'ילה סנטיאגו דה צ'ילה (Santiago de Chile). בהגעה לסנטיאגו דה צ'ילה נצא לסיורים בעיר. נקנח בארוחת ערב אחרונה, ונשוב למלון למנוחה והתארגנות.

לינה בסנטיאגו דה צ'ילה Hilton Vitacura (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

ימים 18-19 – 24-25.3 – מסנטיאגו דה צ'ילה (Santiago de Chile) לישראל

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה של סנטיאגו דה צ'ילה (Santiago de Chile) לטיסה שתיקח אותנו הביתה, חזרה לתל אביב.

 

 

 

מחיר הטיול

המחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20 נוסעים ומעלה: 6,685 דולר

מתחת ל-20 מטיילים (16-19), תחול תוספת בסך 275 דולר לאדם

תוספת ליחיד בחדר: 1,525 דולר