בולגריה 08/10/2018 - 02/10/2018

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך08/10/2018 - 02/10/2018חברהבריזהנקודות שיא בטיולעמק הוורדים
פלובדיב
פמפורובו עיירת סקי ברכס רודופי
מנזרי בצ'קובו ורילה
עיירת הסקי בנסקו

 

 

יום 1  ת"א – סופיה - פלובדיב

נטוס בטיסת בוקר לסופיה, בירת בולגריה. לאחר הנחיתה נצא לטיול בסופיה, העיר הגדולה היושבת על אחד מיובלי הדנובה. נבקר בחלק מאתרי הכרך הגדול: בית הכנסת, הקתדרלה של אלכסנדר נייבסקי, הכיכרות המרכזיות, בנייני הציבור והשווקים המקומיים. 2-3 ש' טיול עירוני רגלי בלווי אוטובוס

בצהריים ניסע אל "עמק הוורדים" הידוע בגידול הוורדים הקיים בו דורות רבים ובמקביל כמובן, תעשיית מי ורדים ובשמים. נעצור בכפר יהפהפה בשם קופריבסטיצ'ה ( Koprivstice ), הידוע בפסטיבל הריקודים הגדול הנערך בו כל כמה שנים ובבתי העץ הציוריים שברחובותיו. לפי הזמן נעצור גם בבית מלאכה המייצג את תעשיית הוורדים שבעמק. לקראת ערב נגיע לעיר היפהפיה פלובדיב לארוחת ערב ולינה.

 

יום 2  פלובדיב

פלובדיב היא עיר תוססת וצבעונית, בנויה על גדות נהר מריצה והחל מתקופת השבטים התרקים ועד ימינו לא פסח עליה אף צבא כיבוש. עיר יפהפיה ולא בכדי, אתר שמור ברשימת אתרי אונסק"ו. נסייר בסימטאות העיר העתיקה של פלובדיב, נראה את הכנסיות ונבקר במוזיאון האתנוגרפי.

סיור אוטובוס + ירידות להליכות קצרות

בערב נצא לארוחת ערב בשילוב מופע פולקלור. לינה: פלובדיב.

 

יום 3  קניון טריגראד - רכס הרודופי – פלובדיב   

ניסע דרומה בנופי הרי רודופי הירוקים, נערוך טיול רגלי קצר בקניון טריגראד (לפי יכולת הקבוצה). נמשיך לשירוקה לאקה, כפר הררי עם ארכיטקטורה מקומית ייחודית: בנייה לגובה במדרון ההר באבן, עץ ובלוחות שיסט (ציפחה), עם גזוזטראות הנתמכות על עמודי עץ. שעה ברגל עם עליות קלות

נעלה לביקור בפמפורובו עיירת הסקי של רכס הרודופי.

לעת ערב נחזור לפלובדיב. ארוחת ערב ולינה: פלובדיב.

 

יום 4 מנזר בצ'קובו והעיירה סמוליאן

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר במנזר בצ'קובו הגדול לידו זורם נחל בינות לעצי דולב. במנזר, שעל המורדות הצפוניים של הרי רודופי, קבורים שני חסידי אומות עולם, המטרופוליט סטפן והמטרופוליט קיריל, שהיו פעילים בהצלת יהודי בולגריה. שעתיים הליכה במנזר הליכות קלות

נמשיך לביקור בסמוליאן, עיר שנמצאו בה שרידי ישוב תראקי מהמאה ה-13 לפני הספירה. טיול עירוני קל

נחזור לפלובדיב לארוחת ערב ולינה.

 

יום 5 פלובדיב – קובצ'יביצ'ה - בנסקו

נצא מפלובדיב לעבר יעדנו הבא, עיירת הסקי והספא בנסקו. נעבור בקוביביצ'ה, אחד הכפרים היפים בבולגריה. לקראת אחר הצהריים נגיע לבנסקו, השוכנת לרגלי רכס פירין, ומהוה מרכז חקלאי לכפרי האזור, ומרכז לגולשי סקי בחורף. ברחובותיה הצדדיים, נראה מידי פעם עגלונים עם עגלות מקרטעות, אם כי במרכזה יש אזור מסחרי תיירותי צבעוני וצנוע. ארוחת ערב ולינה: בנסקו.

 

יום 6 רכס רילה ומנזר רילה – בורובץ 

נצא בנסיעה אל ליבו של רכס רילה המיוער. נבקר במנזר רילה, הגדול והחשוב במדינה, הממוקם בין הרים גבוהים וציוריים ומיוחד בארכיטקטורה הגריגוריאנית שלו. המנזר נבנה לזכרו של נזיר מתבודד בשם איוואן רילסקי לו נודעו תכונות ריפוי בחייו כמו גם במותו. ליד שרידיו הקדושים של הנזיר קבור גם המלך הבולגרי בוריס השלישי, שהציל רבים מיהודי בולגריה במלחמת העולם השניה. שעתיים ביקור ברחבי המנזר.

אחר הצהרים נגיע לסאמוקוב, עיר שרבים מתושביה היו יהודים ושריד לעושרם ניתן לראות ב"בית אריה". מכאן ניסע ללינה בעיירת הסקי בורובץ.

 

יום 7 סופיה – נתב"ג

לפי שעת הטיסה העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.

 

** תוכנית הטיול עשויה להשתנות לפי מועדי הטיסות **