מיאנמר (בורמה) 30/11/2018 - 17/11/2018

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך30/11/2018 - 17/11/2018חברהשביל הדרקוןנקודות שיא בטיול

טיול מושקע ומדויק לבורמה הקסומה, עם הטובים בשוק למזרח - חברת "שביל הדרקון", שנבחרה ע"י ערוץ 10 להוביל את צילומי התכנית "המסע המופלא של אהרוני וגידי" בבורמה. 

העיר מאנדליי והבירות העתיקות שסמוכות לה
אגם אינלה - הכפרים הצפים
באגאן - עיר המקדשים
ינגון - מקדש שוויידגון  


ימים 1-2 – 17-18.11 טיסה ליאנגון ( Yangon )

נצא בטיסה מתל אביב דרך בנגקוק ליאנגון (Yangon). יאנגון הוא שמה החדש של ראנגון (Rangoon), בירת מיאנמר (בורמה לשעבר). בהגעה ליאנגון נעבור את ביקורת הדרכונים ונמשיך לבית המלון להתארגנות וללינה.

לינה ביאנגון Chatrium Hotel (מלון 5 כוכבים בחדרי Deluxe ) או זהה ברמה

 

יום 3 – 19.11 – מיאנגון ( Yangon ) לבאגאן (Bagan)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אלרחובותיה הצפופים של יאנגון, שוקקים באלפי בורמזים עוטי לונג'י, הודים עטורים בטורבנים, בריטים לבושים ללא דופי בחליפות לבנות, ההומים בתנועה מסחרית בלתי פוסקת למרגלות פגודות מוזהבות ומבנים קולוניאליים מפוארים' הדימוי של יאנגון במהלך ההיסטוריה לא ראה שינוי במאה השנים האחרונות. עד היום מהווה יאנגון חלון הראווה הראשוני לבורמה האקזוטית, זו שבה הזמן עצר מלכת, וסדרי העולם הישן נותרו כשהיו. מכל האתרים של יאנגון, אין אחד שישתווה בעוצמתו לקומפלקס המקדשים והפגודות שהבורמזים מכנים  השוודגון (Shwedagon Paya), מערכת שלמה של סטופות ומקדשים המושכת אליה אלפי מאמינים מדי יום. נשוטט בין המאמינים ונצפה בטקסים השונים המתרחשים בכל רחבי הקומפלקס האדיר. בתום הסיורנצא אל שדה התעופה לטיסה שתיקח אותנו למישורים הגדולים של מרכז בורמה ולבירה הקדומה של בורמה, באגאן (Bagan).בהגעה לבאגאן נצא למלון לארוחת הערב וללינה.

לינה בבאגאן במלון Bagan Lodge  או זהה ברמה

 

יום 4 – 20.11 – באגאן (Bagan)

לאורך חופי נהר האיראוואדי(Irrawaddy) האדיר, הזורם מהרמה הטיבטית עד שנשפך לים בדרום בורמה, הוקמה הממלכה הבורמזית, באגאן. כיום עדיין שורדות בבגאן למעלה מ-3,000 פגודות ומבנים שונים, הפרושים כשטיח על המישור המאובק, מעין שומרים אילמים של סודות כמוסים של ממלכה קסומה שהלכה לבלי שוב. נפתח את היום השכם בבוקר, בצפייה בזריחה (למעוניינים) העולה על העמק. נצא לסייר בכרכרות רתומות לסוסים בין הפגודות והמקדשים העתיקים, נלמד על התפתחות סגנון הבנייה הייחודי של באגאן, על משמעויותיהן של הפגודות השונות. נצא לסיור בפגודות החשובות של באגאן, החל מהמוקדמות ביותר כמו פגודת שווזיגון (Shwezigon), ממנה נמשיך אל פגודת טי לו מין לו (Htilominlo), אנאנדה (Ananda Pagoda) ובפגודות נוספות ככל שיתיר הזמן. נבקר בכפרים שהוקמו על חורבות הממלכה העתיקה. נצא לסיורים בבתי מלאכה לייצור לאקר (Lacquer) המשמרים אומנויות שהיו שמורות למלכים ורוזנים בלבד, והיום מייצגות את תרבותה הגבוהה של באגאן הקדומה. נחתום את היום בתצפית ממרום אחת הפגודות על השקיעה הנופלת על עמק זרוע הפגודות.

לינה בבאגאן

 

יום 5 – 21.11 – מבאגאן (Bagan) למאנדליי (Mandalay)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ארוכה דרך המישורים הגדולים של מרכז מיאנמר בדרכנו אל עבר בירתה הישנה מאנדליי (Mandalay). בדרכנו למאנדליי, נבקר בפגודת קאונגמודאו (Kaungmudaw Pagoda) ממנה נמשיך אל זאגאין ( (Sagaingאחת הערים הקדושות במדינה ואחד ממרכזי המדיטציה המפורסמים והידועים ביותר בה.בהגעה לזאגאין נעצור באחד המנזרים למפגש עם אחד הנזירים הבכירים, הזדמנות נדירה ומיוחדת במינה לשמוע ממקור ראשון על חיי הנזירים, משמעות הבודהיזם ברקמה החברתית הבורמזית, על משמעות הנזירות לבורמזי הממוצע ועל קשיי החיים הנזיריים. משם נמשיך ונעפיל בכלי רכב מקומיים לראש הגבעה המשקיפה על העיר, לחזות במחזה בלתי נשכח של כל המרכזים הרוחניים, של הנהר הגדול כשהעיר מאנדליי ברקע. משם נעשה את דרכנו לעבר המלון שלנו במאנדליי. לפני ארוחת הערב נצא לטקס מיוחד ולא ידוע של תפילת ערב במנזר שווה צ'ין (Shwe Kyin), ממנו נשוב למלון.

לינה במאנדליי במלון Mandalay Hill  (מלון 5 כוכבים בחדרי Deluxe ) או זהה ברמה

 

יום 6 – 22.11 – ממאנדליי (Mandalay) למאי מיו (May Myo)

יום זה מתחיל באישון לילה (למעוניינים) ביציאה אל פגודתמאהאמוני (Mahamuni Pagoda). מידי בוקר נאספים מאות רבות של מאמינים המתכנסים ברחבת המקדש ובתוך חלל המקדש לטקס רחיצת פני הבודהא, מתפללים ומדביקים עלי זהב על פסל הבודהא החשוב והקדוש ביותר בכל מיאנמר לצלילי תזמורת מקומית. משם נצא אל פתיחת השוק המקומי האדיר של מאנדליי, אחד המחזות המרשימים בבורמה. הדוכנים שופעי הסחורה, המנוקדים בשורות של נזירים לבושים בארגמן ונזירות עטויות בגלימותיהן הוורודות, המשתרכים בשורות ארוכות לקבלת נדבת מזון יומם.

נשוב למלון לארוחת הבוקר, לאחריה נצא אל עוד אחד מהאוצרות החבויים של מאנדליי, מנזר של נזירות. במנזר נצפה בטקס חלוקת הארוחה לנזירות, לאחריו נוכל להיפגש עם חלקן ולשמוע מהן מה הביא אותן לנזירות ואיך מתנהלים חיי היום-יום שלהן. נמשיך לעוד כמה אתרים חשובים ומרתקים כמו הפגודה העשויה כולה עץ, ממנה  נמשיך אל עיירת הנופש הקסומה מאי מיו (May Myo), הידועה גם בשמה הבורמזי פין או לווין (Pyin Oo Lwin). בהגעה למאי מיו נבקר בגנים הבוטניים הנפלאים של העיר, ואם יותיר הזמן נבקר גם במפלי המים הנמצאים בסמוך לעיירה ונסייר ברחובותיה. בשעות הערב נצא עם המוני החוגגים אל פסטיבל הבלונים (Balloon Festival), אירוע מסעיר ורב משתתפים, בו מופרחים אלפי בלונים מוארים לאוויר, מלווים בטקסים דתיים ובתפילות.

לינה במאי מיו במלון Hotel Pyin Oo Lwin   (מלון בוטיק מיוחד)

 

יום   7 – 23.11 – ממאי מיו (May Myo) למאנדליי (Mandalay)

לאחר ארוחת הבוקר נצא להרפתקה מיוחדת במינה בנסיעה ברכבת משנות ה-30, הנוסעת עדיין על הפסים המקוריים, שנסללה כחלק מפרויקט שלימים כונה בשם "דרך בורמה". נעלה על הרכבת יחד עם המקומיים הנוסעים בה בדרכם למזרח רמת השאן. בנסיעתנו ברכבת נחצה את הגשר הגדול של גוק טייק (Gokteik Viaduct), גשר הרכבת השני בגובהו בעולם שנבנה בשנת 1937. נשוב בנסיעה חזרה לכיוון מאי מיו, בדרך נעצור ליהנות מהנוף ומהכפרים ונצא להליכות באזור, ממנה נמשיך למאנדליי, שם נעשה את הלילה.

לינה במאנדליי

 

יום 8 – 24.11 – מאנדליי (Mandalay)

ביום זה נצא ממסלול התיירים הרגיל ונעשה את דרכנו אל מרכזי הדת הלא ידועים, אלו שאינם רואים כלל תנועה של תיירות מערבית, מהם נוכל להתרשם מהמציאות הבורמזית האמיתית, ולא זו המוצגת כמחזה לתיירים.

ראשית נבקר בבית ספר מנזרי, שהוא למעשה בית יתומים הפועל בחסות הנזירים הבודהיסטיים, בתמיכתם ובתפעולם. נבקר בכיתות הלימוד, נלמד על חיי התלמידים ועל מעשי החסד המעניק ללומדים בו הזדמנות שנייה לחיים. משם נמשיך אל מנזר וואסו (Waso Monastery) לצפייה בטקס קבלת ארוחת הצהריים של הנזירים. בניגוד למנזרים אחרים באזור, במנזר זה נהיה התיירים היחידים. נוכל ליהנות ממגע קרוב ואינטימי יותר עם מאות הנזירים העומדים בתור לקבל את ארוחת הצהריים ומתיישבים לאכול אותה, כשהצליל היחיד הנשמע באוויר הוא אוושת השקט הנפשי הפנימי המתגלם באכילה שקטה ודוממת, המעניקה למקום אווירה של רוחניות נעלה.

משם נצא לסדרה של סדנאות אומנים מקומיים, החל בגלפי עץ, דרך יצרני פסלי ברונזה, יצרני דפי זהב ועוד ככל שיתיר הזמן. לקראת שעות אחר הצהריים נצא אל העיירה אמראפורה (Amarapura) שם נבוא במגע עם חרשי האבן, המפסלים אלפי פסלי בודהא. באווירה מיסטית בינות ענני אבק האבן, נגלים פסלי הבודהא וכמויות אינסופיות של תשמישי קדושה המיוצרים ברחוב זה. עם רדת ערב נצא לחזות בשקיעה הנופלת על גשר או ביין (U Bein Bridge) גשר העץ הארוך בעולם. נשוב למלון, ללינה לאחר יום ארוך ומרתק.

לינה במאנדליי

 

 

יום 9 – 25.11 ממאנדליי (Mandalay) לפינדאיה (Pindaya)

נצא אל שדה התעופה לטיסה קצרה אל העיר ההו (Heho), ממנה נצא בנסיעה קצרה בדרך כפרית קסומה אל עבר פינדאיה (Pindaya), אחד המרכזים החשובים של הבודהיזם הבורמזי ברמת השאן, השואב את השראתו מהתרבות הבורמזית מחד, ומתרבות המיעוטים מאידך. בעונה זו של השנה השדות הפורחים על רקע האדמה האדומה משווים לאזור מראה קסום במיוחד. בהגעה לפינדאיה נצא לסיור בעיירה, ונשוב למלון ללינה.

לינה בפינדאיה במלון Pindaya Inle Inn (מלון בוטיק) .

 

יום 10 – 26.11  פינדאיה (Pindaya)

האזור ההררי של פינדאיה, על שפעת השדות הססגוניים שלו, המעטרים את מישורי האדמה האדומה עלייה הן מונחים, הוא מהיפים בבורמה כולה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור במערות פינדאיה (Pindaya Caves), אחד הקומפלקסים המרהיבים ביותר בבורמה כולה. משם נמשיך לסיורים בכפרי המיעוטים הסובבים את האזור, שהפך ידוע מאז נכתב בו הספר "אמנות ההקשבה לפעימות הלב". נשוב לעיירה, בה נעשה את הלילה.

לינה בפינדאיה

 

ימים 11-12 – 27-28.11 – מפינדאיה (Pindaya) לאגם אינלה (Inle Lake)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר היהלום הכחול של רמת שאן - אגם אינלה (Inle Lake). ברמת שאן, בין הרים נישאים, נמצא אגם אינלה הפסטורלי, אשר על חופיו הצרים משובצים כפרים קטנים של בני אינתה ובאיי האגם הקטנים פזורים מקדשים ייחודיים ושווקים צפים. נצא בשיט שייקח אותנו אל מלון קסום, המונח על המים כאי טבעי. נצא לסיורים באגם, נשוט בין הערוגות הצפות שעל האגם, נעקוב אחרי תושבי האגם החותרים את סירותיהם באמצעות רגליהם. נמשיך בשיט אל אחת התעלות הצדדיות לביקור באחד השווקים הנודדים של האגם. לשווקים אלו מגיעים בעיקר בני מיעוט האינת'ה (Intha) והפא-או(Pa-O), לבושים בבגדיהם הססגוניים וכיסויי הראש הייחודיים להם. נמשיך משם אל אזור הסטופות העתיק של אינדאין(Inthein), שבנייתן החלה לפני מאות שנים, בו ריכוז אדיר של למעלה מאלף סטופות , היוצרות כמעין יער סטופות מכושף.

לינה באגם אינלה במלון Sanctum Inle Resort (מלון 4 כוכבים) או זהה ברמה

 

יום 13-14 – 29-30.11 – אגם אינלה (Inle Lake) ליאנגון ( Yangon ) ולתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו אגם אינלה (Inle Lake). ובשעות הצהריים נצא בנסיעה לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה, אליה נגיע בשעת בוקר מוקדמת.

 


המחיר לאדם בחדר זוגי לקבוצה של 20 נוסעים ומעלה: 4,535 דולר

תוספת ליחיד בחדר: 960 דולר

מתחת ל-20 מטיילים (16-19) תחול תוספת בסך 209 דולר