סין 30/05/2018 - 13/05/2018

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך30/05/2018 - 13/05/2018חברהנווה אקדמיה

 

 

 

יום 1     ת"א - טיסה ישירה לבייג'ינג

בשעות הבוקר המאוחרות נתייצב בנתב"ג, נמריא בשעה 35:14 בטיסה ישירה במסלול בטחוני לביג'ינג בחברת התעופה הסדירה הינאן איירלנס** משך הטיסה כ- 9 וחצי שעות .עקב הבדלים של כשש שעות בינינו לבין סין ,נגיע לבייג'ינג בבוקרו של היום השני של הטיול, בשעה 00:05. 

 

יום 2     בייג'ינג -מלון - מנוחה עד הצהריים - כיכר טיאנאנמן - העיר האסורה - גבעת הפחם - בערב: מופע מסכת הזהב 

בוקר טוב סין! ננחת בבירת סין בשעה 00:05 לאחר שנאסוף חפצינו, ניסע אל מלוננו בבייג'ינג, נקבל חדרים לשינה ומנוחה, בשעות הבוקר המאוחרות נאכל ארוחת בוקר, ובשעה 12:00 "חדשים ורעננים" נצא לסיור בבייג'ינג .נתחיל בביקור בכיכר טיאנאנמן - מהכיכרות הגדולות בעולם! נצפה במאוזוליאום של היו"ר מאו דזה-דונג ובאנדרטת הגיבורים בכיכר .מכאן נמשיך לאחד המקומות המעניינים והחשובים בסין - העיר הקיסרית, מהארמונות הקיסריים הגדולים בעולם, המכיל את העיר האסורה ועוד מאות ארמונות וחדרים. בהמשך נצפה על העיר הקיסרית ממרומי גבעת הפחם ולמלוננו. בערב: נעמיק את היכרותנו עם האמנות הסינית במופע מסכת הזהב - מופע מדהים של צבע, מוסיקה, אפקטים חזותיים יחודיים ומרהיבים. לינה בביג'ינג.

 

יום 3     בייג'ינג - החומה הגדולה - קברי קיסרי שושלת מינג - דרך הרוחות - טיסה לז'אנגג'יאנג'י בירת חבל חונאן 

ביקור באחד האתרים המפורסמים והמדהימים ביותר בעולם וכן אחד משבעת פלאי תבל - החומה הגדולה. זוהי חומה בת 2,200 שנה, שנבנתה בכדי להגן על סין מפני אויביה ובכדי לשמור על שלמותה של סין. אורכה כ- 6,000 ק"מ ורק כאשר תעמדו על החומה תוכלו להבין את עוצמתה .מכאן נמשיך לביקור מאלף בקברי קיסרי שושלת מינג ובדרך הרוחות המובילה אליהם. לקראת ערב נתייצב בשדה התעופה ,ניפרד זמנית מבייג'ינג אליה עוד נחזור, ונטוס לז'אנגג'יאג'י בירת חבל חונאן כדי לפגוש את שיאו של הטיול המצפה לנו ביומיים הקרובים...

 

יום 4     ז'אנגג'יאג'י - הנופים המדהימים של הסרט "אווטאר "- המעלית החיצונית הגבוהה ביותר בעולם - "הגשר הראשון שמתחת לגן עדן "- פארק הלונג - הרי טיאנזי

היום נערוך סיור מדהים, עוצר נשימה, בפארק הלאומי באזור ז'אנגג'יאג'י, הפארק נחשב לאתר הטבע היפה ביותר בסין! הפארק כולל צוקי ענק לרוב ,מוזרים ומשונים בצורתם, עמקים נסתרים, ים של עננים הגולשים פנימה ביינות צוקי הענק ,מפלים ומערות גיר... לא נגזים אם נאמר שהוא נחשב אחד מחמשת המקומות המיוחדים ביותר בעולם מבחינת אטרקציות נופיות! עת נכנס לפארק ,נעלה לרכבים מיוחדים שייקחו אותנו אל עבר מעלית ענק-המעלית החיצונית הגדולה ביותר בעולם! אשר באמצעותה נעפיל לביקור מדהים  שיערך בגובה של 330 מטר מעל פני האדמה בין צוקי הענק, שם נקבל תצפית מצוינת על נופי פארק ז'אנגג'יאג'י, הנשימה פשוט נעתקת... משם נעשה דרכנו אל עבר" הגשר הראשון שמתחת לגן עדן "- יצירת אומנות של הטבע המחברת 2 פסגות של צוקים בגובה של 360 מטר מעל פני האדמה, נראה את הפלטפורמה האנכית, גם היא יצירת טבע שלא מן העולם הזה. נמשיך לביקור בפארק הלונג, ונשקיף מהרי טיאנזי על נופיו המכשפים, ועתה נרד חזרה ברכבל כשנוף מרהיב עין נשקף לעיניינו, ובהמשך ניסע לאורכו של הנהר ולסיום נלך לאיטנו לעבר צומת ארבע הנהרות. בסופו של יום מדהים נעשה דרכנו למלוננו באזור.

 

יום 5      ז'אנגג'יאג'י - גשר הזכוכית הארוך והגבוה ביותר בעולם - רכבל להרי טיאנמן - דרך הזכוכית - מעלית למערת הגיר טיאנמן - שיאן - מלוננו

היה מרהיב אתמול נכון? אז זהו שלא סיימנו ...לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בגרנד קניון של ז'אנגג'יאג'י, בו נמצא גשר הזכוכית הארוך והגבוה ביותר בעולם)!!!(, המשתרע לאורך של 430 מטר והנמתח מעל גובה של יותר מ- 300 מטר מעל פני האדמה!!! מדובר בחוויה ייחודית במינה .נהלך על גשר הזכוכית, נתרגש, נצלם, נחייך, נצחק ,מולנו נוף קארסטי מרהיב עין, מתחתנו מפלים ונהרות, בגובה שכזה אנו נושמים את השמיים - מדהים! מדהים! חוויה שתזכרו כל חייכם... בהמשך ניסע לביקור בהרי טיאנמן המדהימים, ושוב: נעלה ברכבל ארוך-ארוך-ארוך) מעולם לא עליתם על כזה רכבל, (אשר ייקחנו לדרך זכוכית השוכנת על צוק רם ונישא  המתנשא לגובה של 1,219 מטר מעל פני האדמה..., "הולכים על השמיים" מול נוף עוצר נשימה .הנשימה נעתקת... מאוד מרגש... עת צהרים נשים פעמינו אל עבר מעלית שתיקחנו לביקור במערת הגיר טיאנמן, בסיום הביקור, לאחר יומיים, אין לנו ספק! מהיפים והמדהימים שחוויתם בחייכם, נתייצב בערב בשדה התעופה ונטוס כשעה בואכה העיר שיאן ולמלוננו.

 

יום 6     שיאן - צבא חיילי הטרה קוטה - מעיינות הואצ'ין - חזרה למלוננו -  בערב: אטרקציה! יציאה למרכז שושלת טאנג המשוחזר וצפייה במופע המים של המזרקה הגדולה בעולם

בוקר טוב! היום נצא לחוות את אחד משיאי הטיול - צבא החימר של הקיסר צ'ין-שי-הואנג-די. כאשר מייסד השושלת הראשונה של סין המאוחדת החליט שהוא זקוק לקצת שקט נפשי לאחר מותו, הוא בנה מחימר צבא שלם, המכיל כ- 6000 לוחמים, מרכבות וסוסים, במערך קרבי להגנתו. המראה מהמם - כל מילה מיותרת!! לאחר ביקור במחפורות בהן נמצאו חיילי הטרה-קוטה, נשוב לעיר שיאן כשבדרכנו נבקר במעיינות החמים הואצ'ין - מקום יפה ורגוע, בעל משמעויות היסטוריות רבות. בערב: אטרקציה! נצא למרכז המשוחזר לפי מסורת שושלת טאנג וכן נצפה במופע המים של המזרקה הגדולה בעולם. בסיומו של יום מרשים נישאר ללון "בעיר השלווה הנצחית" - היא שיאן הגדולה . 

 

 יום 7    שיאן - הרובע המוסלמי - פגודת אווז הבר הגדולה - טיסה לצ'אנגדו בירת חבל סצ'ואן

בוקר טוב לעיר שיאן, ששימשה כבירת סין במשך אלף שנה והייתה נקודת מוצא לדרכי המשי. היום מצפים לנו ביקורים מגוונים, נתחיל בביקור ברובע המוסלמי הצבעוני ,משם נפנה לביקור בשוק המיוחד שבו, משם נשים פעמינו לביקור במסגד הגדול .משם נמשיך לביקור בפגודת אווז הבר הגדולה - מקור הבודהיזם בסין. בסיומו של יום מיגוון, לקראת ערב נטוס כשעה ומחצה לצ'נגדו בירת חבל סצ'ואן ולמלוננו.

 

 יום 8    צ'נגדו - המרכז למחקר דובי הפנדה - מפעל השקייה הגדול  דוג'יאנגיאן - אמיישאן

בוקר טוב! הבוקר נצא לביקור במרכז המפורסם למחקר דובי הפנדה, בו נצפה בדובי הפנדה הגדולים ובפנדות האדומות - שתיים מהחיות היפות ביותר שיש. ועתה לאטרקציה! נמשיך לביקור במפעל ההשקייה הגדול בדוג'יאנגיאן, שמאז הפעלתו לפני 2,300 שנה לא פסק מלפעול! מה זה מפעל ההשקייה הזה? אפילו בחלומותיכם לא חשבתם שקיים דבר כזה... חכו ותראו... אחר הצהריים נמשיך בנסיעה נופית לעיר אמיישאן ללינה.

 

יום 9     אמיישאן - הר אמי - מקדש ווניאן סי - טיול טבע - הבודהה הגדול בעולם בלשאן - מוזיאון הדינוזאורים מהגדולים  בעולם

הבוקר אנו מתעוררים ליום מן היפים והמרגשים בטיולנו! מעבר ליופי והטבע שנחווה, אנו עומדים לחזור מיליארדי שנים אחורה בגלגל הזמן ולפגוש דינוזאורים, ציפורי דינוזאורים ועוד יצורים מאותה התקופה במוזיאון מהגדולים בעולם השוכן בדיוק במקום אליו הגענו! מחזה מרגש! חכו ותראו... אולם מוטב שלא נקדים את המאוחר... לאחר ארוחת הבוקר ניסע להר אמי שהוא אחד מחמשת ההרים הבודהיסטים החשובים בסין. בהגיענו נעפיל ברכבל לביקור במקדש ווניאן סי - מקדש עשרת אלפי העידנים, ונצפה בפעילות הרוחנית הנערכת במקום .לאחר הביקור, נרד במורד ההר בדרך טבע צמחית מהממת ביופייה. משם נמשיך ללשאן ונשוט אל מפגש הנהרות דדו ומין בכדי לחזות בפסל הבודהה מן הגדולים בעולם שגובהו 71 מ' )כשהוא יושב(! מכאן נמשיך לאטרקציה העולמית - מוזיאון הדינוזאורים המעניין, מהגדולים בעולם על מגוון המוצגים שבו. האמינו לנו, חוויה בלתי נשכחת שבסיומה ניסע לעיר דאזו ולמלוננו.

 

יום 10    דאזו - מערות הר באודינג - המחוז העירוני המאוכלס בעולם צ'ונגצ'ינג - נהר היאנגצה - טיסת ערב לגווילין

הבוקר נצא לביקור מרשים במרומי הר באודינג, שם נמצאות להן מערות מרתקות בהן אלפי גילופים החצובים בסלע, מתקופת שושלת טאנג ,618 לספירה .דבר שכזה עוד לא ראיתם!! משם נמשיך בנסיעה למחוז העירוני המאוכלס בעולם - העיר צ'ונגצ'ינג בה חיים 36 מיליון סינים. מאחת מנקודות התצפית תיקרה בפנינו הזדמנות יוצאת מן הכלל להתרשם מעוצמתו של הנהר המפורסם יאנגצה - מהנהרות הארוכים בתבל. לקראת ערב נצא בטיסה לגווילין ולמלוננו שם.

 

יום 11   אזור גווילין: טראסות האורז בנפת לונג שאן - שבטי המיעוטים - בערב: דייג באמצעות קורמורנים

יום נוף מקסים זה יוקדש לצד הכפרי של המחוז השבטי גואנגשי. היום ניסע לטראסות האורז בנפת לונג שאן )שיש הקוראים לה הרי לונג(, לכפר פינג-אן של בני שבט הג'ואנג. אזור זה זכה לפרסום בשל טראסות האורז וכפרי המיעוטים השוכנים בו .הדרך מאוד מיוחדת, צרה ומתפתלת, ומחייבת החלפת כלי התחבורה לרכבים קטנים יותר, לכן נחליף את האוטובוס שלנו לרכבים מיוחדים, עימם נטפס במעלה ההר בדרך יפהיפייה .חשוב מאוד למטיילים הבאים לטייל ולתצפת על טראסות האורז בנפת לונג שאן לטפס ולהגיע לכפר זה ,כי רק מכפר זה יש תצפית ברורה וממש יפה על המתלול המרשים במיוחד של טראסות האורז! בכפר שבטי קסום זה נצפה על טראסות האורז המרהיבות ונפגוש את מיעוטי האזור מהשבטים השונים .לעת ערב נשוב לגווילין. בערב: נצא לצפות בדייג באמצעות קורמורנים. לינה בגווילין.

 

יום 12   אזור גווילין: שייט בנהר לי - יאנג שואו - בערב: מופע אימפרשן המרהיב ביופיו 

גווילין נחשב לאחד מאזורי הטבע המרשימים ביותר בעולם ומאזורי הטבע היפים ביותר בסין, שם נוכל לצפות בתופעות הטבע הייחודיות שנוצרו בין הפסגות הגירניות. היום נשוט בנהר לי המפורסם, בו שטים דייגים בסירות הסאמפן, וכן נראה את המצוקים המרהיבים והפסגות המוריקות המכוסות ערפל .לעיתים ידמה לנו שאנו שטים בתוך ציור סיני וזאת בגלל שהנוף המקסים היווה השראה לציירים סינים רבים... חוויה שנזכור עוד שנים רבות. מהשייט נשוב לשעה של שוטטות מהנה במדרחוב התוסס של יאנג שואו. בערב: נחזה במופע אימפרשן - רשמים ליו סאנג'י - המופע המפורסם והמדהים בבמה הגדולה בעולם, בו משתתפים 600 ניצבים, חיות, סירות ועוד. לינה בגווילין.

 

יום 13   אזור גווילין: רכבל להר יאו לתצפית מדהימה - מערת חליל הסוף - גבעת פובו - טיסה לשנגחאי

נתחיל את סיורנו בעיר בעליה ברכבל להר יאו לתצפית מדהימה ביופייה על הנוף הקארסטי של גווילין. המראה עוצר נשימה, אחד הזיכרונות היותר יפים של הטיול... חכו ותראו ...בהמשך נלמד על ייצור הפנינים המתורבתות ,וכן נבקר ונטפס על גבעת פובו, ממנה נשקף מראה יפה של העיר גווילין .נצפה גם על גבעת חדק הפיל ונבקר במערת נטיפים מקסימה וצבעונית להפליא, הנקראת חליל-הסוף. לעת ערב נטוס לשנגחאי ולמלוננו.

 

 יום 14   שנגחאי - סוג'ואו: גן הלבלר הצנוע - התעלה הגדולה - גשר מרקו פולו - ז'וז'ואנג - שייט תעלות - שנגחאי - בערב: מופע אקרובטיקה ססגוני

בוקר טוב! לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר הגנים סוג'ואו. לא בכדי זכתה סוג'ואו לכך שמרקו פולו יכנה אותה "ונציה של המזרח". עיר ציורית זו ידועה בזכות איכות בדי המשי שלה .בהגיענו נבקר בגן הלבלר הצנוע בו נוכל ללמוד מעט על אמנות הגינון הסינית. נבקר בקטע מהתעלה הגדולה - זוהי התעלה המלאכותית הארוכה בעולם ואורכה כ- 1,800 קילומטר! נראה את הגשר הנקרא גשר מרקו פולו, וכן נלמד את רזי המלאכה העדינה של תעשיית המשי המפורסמת של סין. משם ניסע לביקור בעיירת המים ז'וז'ואנג הנחשבת לעיירת המים היפה בסין! הסיור בעיירה פשוט מרהיב, נשוט בתעלות העיירה ונסייר בשווקיה .לעת ערב נחזור לשנגחאי. בערב: נחזה במופע אקרובטיקה מהמם וססגוני של גמישות ושווי משקל של הקרקס הסיני. לינה בשנגחאי.

 

יום 15   שנגחאי - גני יו יואן - צ'יינה-טאון - גטו שנגחאי - הרובע הצרפתי -  בערב: סיור לילי כולל שייט לילי מרהיב בנהר הוואנגפו החוצה את שנגחאי

בוקר טוב לעיר הענק המייצרת חמישית מתוצרתה של סין! בשנות השלושים של המאה הקודמת הייתה שנגחאי ידועה בכינויה "פריס של המזרח" וזאת בשל 60,000 התושבים הזרים שקיימו בה חיי הוללות. רבים מבין המבנים הקולוניאליים נשתמרו שלמים והם אלו המעניקים לעיר את האווירה הקוסמופוליטית המאפיינת אותה .את היום נקדיש לסיור באתרי שנגחאי השונים .נתחיל בביקור בגני יו-יואן המהווים דגם לאדריכלות הגנים הסינית ונסייר בסמטאות צ'אינה-טאון הציוריות שסביבה. נערוך סיור מורשת ברובע הונג-קיו ,הרי הוא "גטו שנגחאי", שאכלס בשנות ה- 40 למעלה מ-20,000 יהודים. נבקר בסמטאות הרובע, בבית הכנסת ומוזיאון המורשת היהודית, במקדש הבודהה מג'ייד, ומשם נמשיך לסיור על גדת הנהר בטיילת הבונד על בתיה הויקטוריאנים.

בערב: סיור בעיר האורות שנגחאי כולל ביקור במדרחוב נאנג'ינג המואר כמו לאס ווגאס, במהלכו אף נבקר ברובע הצרפתי שין טיאן די - מרכז הבילוי של תושבי שנגחאי. שיאו של הסיור יגיע כאשר נצא לכשעה של שייט בנהר הוואנגפו, הנהר הגדול החוצה את שנגחאי. המראות שתראו ומה שתחוו... לא תשכחו שנים רבות! לינה בשנגחאי.

 

יום 16   שנגחאי: מוזיאון שנגחאי - נסיעה ברכבת "הבולט הסינית "לבייג'ינג - בערב: ארוחת ברווז פקין - לינה בבייג'ינג

בבוקר נבקר במוזיאון שנגחאי המודרני .בתום הביקור נפקוד את תחנת הרכבת של שנגחאי בה נעלה על רכבת חדישה, סופר-מהירה, הטסה במהירות של מעל ל-300 קמ"ש! כך תוך כחמש שעות נגיע לבייג'ינג!  ננשום עמוקות ונרגע קמעה מן החוויה היפה שזה עתה עברנו. בערב ,לקראת סופו של הטיול הנפלא, נתענג על ארוחת ברווז פקין - מנה שהייתה שמורה לקיסרים בלבד. לינה בבייג'ינג.

 

ימים 17-18 בייג'ינג - מקדש  השמיים - ארמון  הקיץ - שייט  בסירות  הדרקון  על אגם קונמינג - סיור שווקים - שוק האוכל המדהים וואנג פוג'ינג - טיסה ישירה לתל אביב

 היום נצא לביקור בנכס מורשת עולמית נוסף הוא מקדש השמיים, בו אלפי בני אדם, שונים ומשונים, העוסקים בפעילויות רחוב משונות עליהן נשמע הסברים מרתקים ונתפעם מהן. נמשיך לארמון הקיץ המרהיב בו נפשו הקיסרים, במסדרון העץ המצוייר הארוך בעולם ואף נשוט על אגם קונמינג היפהיפה בסירות הדרקון )באם תופעלנה(. לא נוותר על סיור אחרון באחד משווקיה המפורסמים של בייג'ינג .בהמשך נצא להתרשם בפעם האחרונה מהמוזרויות המופלאות של סין בשוק האוכל וואנג-פוג'ינג, לסיומו של טיול נפלא! בשעות הערב המאוחרות של היום השבעה עשר נצא אל שדה התעופה ונמריא חזרה לאחר חצות בטיסה ישירה לתל אביב, ננחת בתל אביב בבוקרו של היום השמונה עשר בשעה 08:10, עייפים אך מרוצים ומלאי חוויות לסיומו של טיול מדהים!