סין 21/05/2017 - 03/05/2017

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך21/05/2017 - 03/05/2017חברהבריזהנקודות שיא בטיול

הטיול לסין, המדינה הרביעית בגודלה, והמאוכלסת ביותר בעולם, הוא טיול מדהים, שמעפיל ברציפות מיומו הראשון ועד לאחרון, לשיאים חדשים.
המסלול מיוחד ומעמיק במיוחד באחד האיזורים הכפריים, מהמגוונים במדינה מהבחינה האתנית.

אני מזמין אתכם לטיול מרתק ומאלף, ולמפגש עם תרבות בת 4000 שנה, שמזנקת בדור האחרון חזרה למעמד מעצמה עולמית.


מסלול הטיול וסיור וירטואלי: 

  
הטיול לסין, המדינה הרביעית בגודלה, והמאוכלסת ביותר בעולם, הוא טיול מדהים, שמעפיל ברציפות מיומו הראשון ועד לאחרון, לשיאים חדשים.

בטיול קלאסי זה בנוסף לערים הגדולות (באיג'ינג, שיאן, האנג'ו ושאנגחי), והמודרניות, שצומחות כלכלית, תעשייתית וטכנולוגית, אנו מוסיפים עוד שני דגשים מיוחדים:

נטייל אל מחוזות גוי-ג'ואו, וגואנגשי, ההרריים, מהמחוזות העניים והמגוונים ביותר בסין מהבחינה האתנית, ונתוודע אל מיעוטים לאומיים שחיים שם ומשמרים מסורתם העתיקה. זו תוספת לילות שמתחברת ללונגשן, גווילין ויאנגשו, ומאפשרת היכרות עמוקה, עם מגוון שבטים, הרריים, ובאיזורי הטרסות החקלאיות היפות ביותר בכל במדינה.

נבקר גם בהר הצהוב, אחד מתשעת ההרים החשובים והקדושים לסינים, שהם מעידים שהוא היפה מכולם.

אני מזמין אתכם לטיול מרתק ומאלף, ולמפגש עם תרבות בת 4000 שנה, שמזנקת בדור האחרון חזרה למעמד מעצמה עולמית.ימים 2-1 ת"א – בייג'ינג טעימה ראשונה


טיסה בלילה, דרך יעד באירופה, והמשך לבייג'ינג (Beijing), אליה נגיע אחה"צ ביום השני. נסייר ככל שיותיר הזמן: לינה: בייג'ין.

 

ימים 4-3 בייג'ינג העיר האסורה, כיכר טיאן אן מן

בייג'ין הייתה בירת הקיסרות הסינית 700 שנים. העיר האסורה מתקופת הקיסרים הסיניים, היתה המרכז השלטוני הסיני והיא מטרתנו היום. שתי שושלות של קיסרים שלטו בסין במהלך ההיסטוריה, והעיר האסורה הייתה המקום ממנו פרסו את שלטונם. בהמשך נגיע לארמון הקיץ ונמשיך בסיור בעיר הענקית, הרועשת ושוקקת חיים. נבקר בכיכר טיאן אן מן, שהיא הכיכר הגדולה ביותר בעולם. בכיכר הזאת נאבקו הסינים על החופש בארצם בשנת 1987, ובה נהרגו רבים מהם. המשטר הקומוניסטי ניסה לדכא אותם ביריות, אלא שהוא עצמו החל אז בנסיגה העמוקה שלו. נגיע להר הפחם, ומשם למקדש השמיים, כך הוא נקרא, המקדש שהקיסר הסיני נישא אליו באפיריון. משאת הנפש של החקלאים הסינים אז, ורוב העם הסיני היה עם של איכרים – שהקיסר יואיל לברך את היבולים שבשדותיה של הארץ העצומה הזאת. מכאן - אנחנו יוצאים לסיור בחומה הגדולה של סין, וכך גם בקברי הקיסרים של שושלת מינג. נעלה לשם ונרד משם ברכבל. באחד הערבים נבלה במופע אמנויות לחימה וגונג פו (Gong Fu). ודאי שנאכל ברווז פקין במסעדה. לינה בבייג'ינג.

 

יום 5 שי-אן אתר חיילי הטרה-קוטה

סין קישוטיםטיסה מבייג'ינג לשי-אן (Xian), שהיא בירת שאנסי (Shaanxi), שהוא המחוז התעשייתי של סין. בעבר הייתה זו עיר בירה של שושלות סיניות רבות, עד המאה העשירית. אז היה שמה צ'אנג-אן. בימי שלטונה של שושלת טאנג הגיעה העיר למלוא פריחתה. (618-907). נבקר באתר המפורסם של חיילי הטרה-קוטה. זה קטע של עיר קבורה עצומה של הקיסר הראשון שאיחד את סין ושמו צ'ין שה חואנג, כולל המוזיאון ההיסטורי. בערב נצא למופע של שירה וריקודים, המשחזרים את החיים בחצר הקיסרים של שושלת טאנג וארוחת ערב עם "דמפלינג". הלינה בשי-אן.

 

יום 6 שיאן וטיסה לגויאנג

נקדיש את חלקו הראשון של היום לעיר עצמה, נבקר בפגודת אווז הבר הגדול, משם נשוב אל העיר העתיקה, לביקור ברובע המוסלמי ובמסגד הגדול. קהילת ה"חוי" (Hui), היא קהילה סינית שקיבלה את האסלאם בתקופה שבה הייתה העיר על דרך המשי. אחרה"צ העברה לשדה לטיסה אל גווי-יאנג ((Guiyang שבצפון חבל גואנגשי. לינה גויאנג.

 

ימים 9-7 מחוז גוי-ג'ואו,

ניסע לביקור בקאי-לי. זו היא עיר הבירה של מחוז גוי-ג'ואו (Guizhou). אמרה סינית קובעת כי "בגוי-ג'ואו אין שלושה ימים ללא גשם, אין שלוש מטבעות בכיס אחד, ואין שלושה קילומטרים של כביש ישר." העיר נמצאת בהר המכוסה ערפילים. על תושבי האזור נמנים מיעוטים לאומיים שונים בסין, שמבקשים לעצמם אורח חיים פשוט יותר שאיננו נסחף אחרי הקדמה. עמים כמו המיאו, הגה-ג'יה והדונג (Miao, Gejia & Dong). החיים כאן שומרים על הפולחן שלהם, הטקסים, החגיגות העממיות והחגים כפי שהיו נהוגים אצלם בעבר. נטייל במחוז באמצעות רכב, נלך בו רגלית, נעבור בכפרים ציוריים למראה, שלא "ספגו" תיירות רבה. נאזין למוזיקה של כלי הנשיפה של המקום, כמו לו-שנג, העשוי צינורות חזרן ארוכים, שקול נגינתו נשמע רחוק. נחזה בריקודים העממיים של קבוצות עמים אלה. נשתתף בחגיגות העממיות בכפרים. בהליכה קלה נעבור בין הכפרים שאוידיאן ופאייקה, שם נושאות הנשים העובדות בשדות את התינוקות על הגב. נצפה מנקודת תצפית בטראסות של מורדות ההרים, בעוד כל הנוף סביב ירוק ויפה. ניסע בכבישים המפותלים והרריים דרך רונג-ג'יאנג . ומשם נמשיך לזאוקסינג – Zhaoxing - הכפר הגדול ביותר של שבטי הדונג, ובו חמישה מגדלים המסמלים את חמשת המשפחות העיקריות של השבטים. בערב נצא למופע של שבטי הדונג בכפר שבו נלון. ביום השלישי נבקר בכפרים טאנגאן וצ'נגיאנג, של שבטי דונג, ליד העיר סאניאנג , ונתרשם מגשר הרוח והגשם הידוע בכל סין. הלינה היא במלונות פשוטים ובבתי הארחה של הכפרים. בימי הטיול האלה תהיה לנו כלכלה מלאה. ביום האחרון לינה: לונגשן.

 

יום 10 לונגשן – יאנגשואו

סין שיקוף על המיםבבוקר נבקר באיזור לונגשן אצל שבטי ה ,Zhuang נעלה לכפר לונג'י ונצפה על טרסות האורז המרהיבות של שדרת הדרקון המפורסמת, נמשיך ליאנגשואו (Yangshuo) – עיירה ציורית על גדת הנהר. העיירה מהוה מרכז לתרמילאים, ומשום כך – היא תוססת ומלאת תנועה. בערב זה נבלה במופע תחת כיפת השמיים על הנהר ממש, ויהיו בו משחקי תאורה, מוסיקה ומחול. משתתפים בו כ-300 דייגים מן המקום והם הניצבים בהצגה לינה: ביאנגשואו.

 

יום 11 שייט על נהר לי – גווילין

נצא לשיט על קטע מנהר לי, נהר ה-לי זורם בפיתולים סביב העיר. יש לו מצוקים ירוקים בקווים מעוגלים, והנוף נראה כמו זה של בציורים הסיניים הקלאסיים, העדינים והיפים. אמנים ומשוררים שאבו השראה לאמנותם במקומות הללו. הנוף הוא חלומי, בסיום נבקר ביאנגשו ברחוב המערבי המפורסם, ניסע לגוילין (Guillin). לינה: גווילין.

 

יום 12 גווילין - הנגזו

china Smallנבקר במערת חליל הסוף וברגל הפיל המפורסמת, ונטוס להנגזו, ניסע לבקר בפגודת ששת ההרמוניות, נשוט על האגם המערבי ונבקר בחווה לייצור תה. לינה בהנגזו.

 

יום 13 ההר הצהוב ו"ים העננים"

נמשיך בנסיעה לעבר ההר הצהוב (Huangshan). רכס של פסגות משוננות המגיעות עד 1500 מ' מעל פני הים. אלפי סינים עולים אל הפסגה מידי יום כאשר סבלים נושאים על גבם את הציוד הנדרש לעולים לפסגה, ממנה צופים על "ים העננים", המתיימר לבלוע את המצוקים המשוננים. המחזה מרהיב מאין כמונו. לינה במלון על הפסגה.

יום 14 טונשי -

בבוקר נרד ברכבל מההר, ניסע לבקר בעיר טונשי הנמצאת במחוז יי, ולאחר הביקור בעיר העתיקה נטוס לשנגחאי. לינה: שנגחאי.

 

יום 15 שנגחאי

c1שנגחאי (Shanghai) - המרכז הכלכלי של סין, עיר עצומה בגודלה. קראו לה פעם "זונת המזרח", העיר הייתה מלאה מעשני אופיום שעשו ככל העולה על רוחם. כינוי מחמיא יותר היה לה: "פריז של המזרח הרחוק". התפתחותה המואצת שינתה את פניה. המהפכה הכלכלית, הנקראת המהפכה השקטה היא שיצרה עיר עצומה ומתועשת. מגדלי הזכוכית והבטון שלה מתנשאים אל על. נבקר ב"בונד" בו ניצבים בה בניינים בסגנון הקולוניאלי הישן ונשוט על נהר הואנגפו לעת ערב. לינה: שנגחאי.

 

יום 16 – שנגחאי

נטייל בעיר לאורך הגדה של נהר היאנגטצה, מנגד, מאות גורדי השחקים אשר מעבר לנהר ברובע פו-דונג (Pudong) החדש. נעלה על מגדל הרדיו והטלויזיה לצפות על הבנינים מגבוה. נמשיך ונבקר בגני יו (Yu Yuan) שבעיר העתיקה ההומה, נהיה במוזיאון ובמרכז המסחרי המודרני. בערב נצא למופע אקרובטיקה. לינה בשנגחאי.

 

יום 17 – טיסה חזרה

נשלים את ביקורנו בשנחאי, ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים לארץ. (נחיתה בתאריך 20.5)
לפרטים מלאים ומחיר, ראו גם באתר בריזה כאן.