ארצות הברית מחוף לחוף 30/06/2017 - 09/06/2017

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך30/06/2017 - 09/06/2017חברהנווה אקדמיהנקודות שיא בטיולטיול גיאוגרפי איכותי, בדגש הפארקים ושמורות הטבע המפורסמות:
גראנד קניון
פארק ציון
פארק ברייס
פארק ילוסטון
פארק יוסמיטי
ועוד...
טיול אל המיטב שביבשת. 

מסלול הטיול

 

יום 1  ת"א – ניו יורק – סיור עיר – תצפית מאמפייר סטייט בילדינג – ערב: סיור ערב בעיר

נמריא מנתב"ג בשעה 00:45, בטיסת אל על לניו יורק, בה ננחת בשעה 05:25 בבוקר. ברוכים הבאים לארצות הברית! ובוקר טוב לניו יורק! לאחר ביקורת דרכונים ואיסוף מזוודותינו, נצא לסיור מודרך בכרך של ניו יורק הנקרא בצדק "טבור העולם" או "התפוח הגדול". נסייר בעיר התחתית, האזור בו נוסדה העיר,  נראה את מרכז הסחר העולמי בוול סטריט, הרובע הסיני, רובע הארלם, מרכז לינקולן לאומניות הבמה, כיכר הטיימס ואתרים נוספים. לעת צהרים  נעלה לתצפית על מנהטן מבניין האמפייר סטייט בילדינג. משם נצא אל הרחוב האלגנטי ביותר בעולם – השדרה החמישית, בה מוצגים כל המותגים הידועים בעולם. לעת ערב נצא לסיור רגלי (הכלול במחיר החבילה) ברחובות מנהטן השוקקים חיים. לינה: ניו יורק.

 

יום 2  ניו יורק – פארק באטרי – שייט לפסל החירות – שייט לאי אליס איילנד – ערב: סיור ערב

ניסע אל דרום האי מנהטן שם נבקר בפארק באטרי. בהמשך נשוט אל פסל החירות שנחנך בשנת 1886, נבקר באי נצפה על הפסל מכיוון אחד, ועל מגדלי העיר ניו יורק מכיוון שני, נתבונן, נשתאה ונמשיך בשייט לאי אליס איילנד, אליו הגיעו מיליוני המהגרים החדשים שבאו מאירופה לארה"ב, בין השנים 1892 ועד 1954. הסיור במקום מעניין ביותר! נחזור בשייט למנהטן ונמשיך את סיורינו בעיר. לסיומו של יום מרשים ביותר נחזור למלוננו בניו יורק. בערב נצא לסיור ערב מרתק שיקח אותנו לפינות הפחות מוכרות של העיר ניו יורק. (הערה: סיור הערב כרוך בתשלום נוסף).

 

יום 3 ניו יורק – פילדלפיה – וושינגטון די.סי. – סיור ערב לג'ורג'טאון רובע הבילויים בוושינגטון

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעיר פילדליפיה, ערש החירות של ארצות הברית. נראה את אולם העצמאות וכן את פעמון החירות המייצגים יותר מכל את הדמוקרטיה הגדולה בעולם. משם נמשיך לבירת ארצות הברית וושינגטון די.סי, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. בשעות הערב נצא בתחבורה ציבורית לסיור בשכונת ג'ורג'טאון, מרכז חיי הלילה של העיר. לינה: וושינגטון די.סי. הערה: סיור הערב כלול במחיר.

 

יום 4 סיור פנורמי – מוזיאון התעופה והחלל – ערב: סיור ערב בוושינגטון המוארת

נקדים ונצא לסיור מקיף בבירת ארצות הברית. נסייר ונצפה אל אזור גבעת הקפיטול – מקום מושבו של הקונגרס האמריקאי, נראה את הבית הלבן – מקום משכנו של הנשיא, נבקר בבית הקברות הצבאי ארלינגטון בו קבורים גדולי האומה ובהם בני משפחת קנדי וכמובן שנטייל ב"מול" – שדרת הדשא הרחבה הנמתחת  למרגלות הקפיטול שמשני צידיה מוזיאונים ובנייני ציבור לאומיים. כאן נמצא גם מוזיאון התעופה והחלל בו נבקר ונלמד ממקור ראשון על האנשים וכלי הטיס המגוונים המתעדים היסטוריה מרתקת של יותר ממאה שנה… בשעות הערב נצא לסיור לילה ונראה את וושינגטון המוארת על שלל בנייניה והאנדרטאות הרבות הפזורות בה. הערה: סיור הערב כלול במחיר.

 

יום 5  וושינגטון  פארק הרשי –  מפלי ניאגרה (הצד הקנדי)

ניסע צפונה אל מפלי ניאגרה המפורסמים. ניסע דרך המדינות פנסילבניה וניו יורק בואכה פארק הרשי, שם נסייר במרכז המבקרים של בית החרושת המפורסם לשוקולד ובו נלמד בצורה חווייתית הלכה למעשה, תוך כדי נסיעה על קרוניות, כיצד מיוצר טעם נפלא זה. מלאי חוויות ורשמים נמשיך אל הגבול עם קנדה אותו נחצה אחה"צ. נאמר שלום למלוננו הממוקם בסמוך למפלי הניאגרה, נתמקם במלוננו, נצא לסיור רגלי (מותנה בשעת הגעה מוקדמת), במהלכו נצפה על המפלים המוארים

 

יום 6  טורונטו מגדל C.N , ניאגרה און דה לייק, ניאגרה – שייט "עלמת הערפל" – בופאלו

ניסע לטורונטו שם נראה את בניין הפרלמנט של אונטריו, בניין העירייה, וכן נעלה לתצפית מרהיבה על טורונטו וימת אונטריו ממרומי מגדל C.N – אחד המבנים הגבוהים בעולם. באם עומס התנועה בטורונטו הבוקר יעשה עמנו חסד, נפנה מכאן לסיור רגלי קצר בעיירה ניאגרה און דה לייק. בהמשך נגיע אל שיאו של היום, עת ניסע לתצפית מרהיבה על מפלי הניאגרה השוצפים ולאחריה נערוך שייט חוויתי בספינת "עלמת הערפל" שתביאנו בסמוך למפלים עצמם. כאן נוכל להבין מדוע מפלי הניאגרה נכללים בין שלושת המפלים הגדולים והמרשימים בעולם כולו… בתום השייט נעבור ונצפה בשעון הפרחים המפורסם העשוי מאלפי פרחים צבעוניים! בסיומו של יום עתיר חוויות, נמשיך לבופאלו ולמלוננו.

 

יום 7 בופאלו – טיסה לפיניקס – סדונה – קניון אוק קריק – מלוננו באזור הגרנד קניון

העברה לנמל התעופה וטיסה לפיניקס. בהגיענו נערוך סיור קצר בפיניקס ונמשיך לעיר הציורית והמיוחדת סדונה, הממוקמת בלב תצורת אבן חול אדומה המשווה לה נוף פראי. לאחר שנסייר בעיר להנאתנו, ניסע בדרך נופית מרהיבה העוברת בלב קניון אוק קריק החוצב את הסלע לעומק מאות מטרים. הנוף מדהים!… חכו ותראו… מכאן נמשיך למלוננו באזור הגרנד קניון.

 

יום 8 גרנד קניון – עמק המוניומנטים – סיור ג'יפים – העיירה פייג '

נצא לנסיעה בנוף מדברי יפהיפה לקניון הגדול (הגרנד קניון), אחת משמורות הטבע היפות והנודעות בעולם כולו. נערוך מספר תצפיות לעבר הקניון הגדול בעולם שעומקו 1600 מטר(!) ובו מתחתר בעוצמה נהר הקולורדו האדיר החושף לנגד עינינו שכבות סלע צבעוניות שגילן המוערך הוא מיליארד שנה! עם תום ביקורנו נמשיך בנסיעה לעבר אתר מרשים נוסף – עמק המוניומנטים, ששימש כתפאורה למערבונים ידועים. עם הגיענו נצא רכובים על גבי רכבי שטח הנהוגים בידי תושביו המקוריים של המקום – אינדיאנים בני שבט הנאבחו, וניסע בין הרי השולחן הענקיים העשויים אבן חול אדומה המתרוממים מעלינו כמצבות אילמות, עדות לעוצמתם של כוחות הטבע. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע ללינה באזור העיירה הציורית פייג'.

 

יום 9  פייג' – הפארק הלאומי ציון – הפארק הלאומי ברייס

ביקור בפארק הלאומי ציון, ששמו ניתן לו על ידי החלוצים המורמונים שהתפעלו מהנוף הבתולי שנגלה להם. נגיע למרכז המבקרים וממנו נצא באוטובוס מיוחד לנסיעה בתוך הקניון של השמורה למרגלות קירות סלע זקופים שפוסלו בגווני אדום וחום במשך מליוני שנים. נרד מהרכב מספר פעמים ונטייל רגלית אל פינות החמד של השמורה ככל שיותיר הזמן. מכאן נמשיך בדרך נופית מדהימה העוברת בתוך מנהרות החצובות בסלע שתביא אותנו לפארק לאומי נהדר נוסף – קניון ברייס. נערוך טיול רגלי בשביל הצופה על הקניון מזוויות שונות, ונתרשם במבט "מעוף הציפור" מהתצורות המרהיבות שיצרו המים באבן החול האדומה – כתומה.  בתום יום גדוש חוויות נגיע למלוננו באזור.

 

יום 10  פארק לאומי ברייס – סאלט לייק סיטי – איידהו פולס

יציאה מוקדמת אל העיר סאלט לייק סיטי, בירת מדינת יוטה והמרכז המורמוני העולמי. נערוך סיור בעיר ונראה את המקדש המורמוני המהווה את המקום המקודש ביותר לבני דת זו, וכן את אנדרטת החלוצים המורמונים ואת ביתו של בריגהם יאנג – מנהיג הקבוצה ומייסד סאלט לייק סיטי. נסיים את ביקורנו במתחם מיוחד זה בסיור באולם המקהלה המורמונית המפורסמת בעל האקוסטיקה המיוחדת ונראה את האורגן הענק בעל 11,600 הקנים אשר הינו מהגדולים בעולם! בתום יום סיורים מעניין, נצא בנסיעה אל העיירה איידהו פולס בה נבלה את הלילה. 

 

יום 11  איידהו פולס – הפארק הלאומי ילוסטון – איידהו פולס

ביקור בפארק הלאומי ילוסטון. פארק זה, שהוא הפארק המוכרז הראשון בעולם! הוא פנינת טבע מדהימה הכוללת מגוון נופים ותופעות שקשה למצוא כדוגמתן אף בפארקים אחרים בעולם! כל שכן בארה"ב. בשטחו נכללים פסגות מכוסות שלג-עד, יערות, אגמים, נהרות, מפלי מים שוצפים וקניונים עמוקים, אולם ייחודו העיקרי של פארק הילוסטון (אבן צהובה) הוא בתופעות הטבע המדהימות שניתן למצוא בו, אשר נוצרו על ידי פעילות וולקנית וקרחונים. במהלך סיורנו נראה מקרוב גייזרים המתפרצים אל על ובהם הגייזר המפורסם "הזקן הנאמן", סילוני קיטור הפורצים מן האדמה מכל עבר, בוץ מבעבע, בריכות מינרלים צבעוניות ומעיינות חמים. בפארק עשיר זה נוכל לראות גם מגוון בעלי חיים מרשים ובו הביזון, האייל האמריקאי ואם יתמזל מזלנו אף דוב גריזלי. בסיומו של יום סיור מדהים שכולו נופים וטבע נשוב למלוננו באיידהו פולס.

יום 12 איידהו פולס – סולט לייק סיטי – טיסה ללאס וגאס – סיור ערב בלאס וגאס המוארת

במהלך הבוקר ניסע אל שדה התעופה של סולט לייק סיטי, לעת צהריים נטוס כשעה ואנו נוחתים בעיר ההימורים לאס וגאס. לאחר התארגנות קצרה במלוננו שב"סטריפ" נצא לסיור ערב להכרת לאס וגאס המוארת הידועה גם כ"עיר החטאים", הנחשבת ובצדק לבירת ההימורים של העולם. לאס וגאס היא עיר "ללא הפסקה" המתחילה להתעורר לעת ערב כאשר מלונותיה המפוארים מרצדים בשלל צבעים ובתי הקזינו שוקקים חיים. נטייל בין המלונות המפורסמים ביותר ונצפה גם במספר אטרקציות אור קוליות המתקיימות בפינות שונות של העיר מידי ערב. אכן תופעה מיוחדת… לינה: לאס וגאס. הערה: סיור הערב כלול במחיר החבילה.

 

יום 13  לאס וגאס – סכר הובר – סיור עיר – ערב: מופע בידור

נצא לחזות באחד הפרוייקטים ההנדסיים המרשימים בכל הזמנים – סכר הובר. זהו סכר הידרו חשמלי ענק שנבנה בשנות השלושים על אחד מיובלי נהר הקולורדו, ומספק עד היום חלק ניכר מתצרוכת החשמל של לאס וגאס. בנקודת התצפית נקבל הסבר על פעולת הסכר. משם נמשיך לתצפית על אגם מיד – ימה מלאכותית ענקית שנוצרה עקב הקמת הסכר ומשמשת כיום כאזור נופש ובילוי. עם תום ביקורנו המעניין נשוב ללאס וגאס ולהשלמת ההנאה, נבקר במספר מלונות מפוארים אותם לא פקדנו אתמול. בערב נצא לחזות (בתשלום נוסף) באחד ממופעי הבידור המעולים בהם מפורסמת העיר.

 

יום 14 לאס וגאס – בדרך לפארק יוסמיטי – פרסנו

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מלאס וגאס ונתחיל לנוע בדרך ארוכה אל עבר קליפורניה,הגדולה והחשובה במערב ארצות הברית. ניסע תחילה בדרך מדברית וככל שנתקרב לפארק יוסמיטי ישתנה הנוף ויהפך לירוק יותר. לעת ערב נתמקם בעיר פרסנו שבפתחה הדרומי של שמורת יוסמיטי. שם גם נלון.

 

יום 15 פרסנו – פארק יוסמיטי – סן פרנסיסקו

 נצא אל הפארק הלאומי יוסמיטי המפורסם בצוקי הגרניט המרשימים שלו, במפלי המים, הנהרות והעצים הענקיים הצומחים בו. הפארק ששטחו 3000 קמ"ר מארח כל שנה כ- 4 מיליון תיירים הבאים לחזות בנופיו המיוחדים, בצמחיה ובבעלי החיים. נטייל בעמק היוסמיטי, נצפה על מפלי המים ובשעות אחר הצהריים, בסיומו של יום נהדר, נמשיך בנסיעה לעיר סן פרנסיסקו שעל חוף האוקינוס השקט. לינה: סן פרנסיסקו.

 

יום 16 סן פרנסיסקו – סיור עיר – אחר"הצ - תצפית על גשר הזהב – עיירת האמנים סוסוליטו

סן פרנסיסקו - סיור בן 4 שעות באתריה החשובים של העיר המשתרעת על פני 7 גבעות. בין השאר נראה את המרכז האזרחי הכולל את בית העירייה המרשים, הרובע הסיני והאיטלקי, רחוב לומברד הנחשב לרחוב התלול בעולם… וכן נטייל להנאתנו ברציף הדייגים המשופץ המהווה מרכז בידור שבו מזללות, אמני רחוב ואטרקציות נוספות. בהמשך היום נראה את שכונת קאסטרו – מרכזם של ה"עליזים" ונעלה לתצפית על העיר היפהיפיה מגבעת התאומות. אחר הצהריים נצא לטיול מרתק אל מחוץ לעיר מעברו השני של המפרץ ואף ניסע על גשר הזהב המפורסם. בהמשך נבקר בעיירת האומנים הקטנה והציורית סוסוליטו. לסיומו של יום יפהיפה נחזור למלוננו.  

 

יום 17  סן פרנסיסקו – מונטריי – "דרך 17 המילין" – כרמל – סנטה מריה

היום מזומנת לנו נסיעה חוויתית דרומה בכביש נופי המתפתל לאורך חופי האוקינוס השקט. נעצור לביקור קצר בעיירה מונטריי וממנה נמשיך לטייל ב"דרך 17 המילין" – שמורת טבע פרטית המשתרעת לאורך המפרצים הציוריים שלאורך האוקינוס. נעצור למספר תצפיות על הנופים, הצמחיה וחיות המים בדרכנו נעבור דרך העיירה כרמל. לינה: באזור סנטה מריה.

 

יום 18  סנטה מריה – סולוונג – סנטה ברברה – לוס אנג'לס

נמשיך בנסיעתנו דרומה בכביש נופי המתפתל בשולי הרי החוף התלולים. נעצור לביקור בעיירה המקסימה סולוונג המשמרת את התרבות והארכיטקטורה של דנמרק, משם נמשיך לעיירה היוקרתית סנטה ברברה ונטייל להנאתנו במזח שלה שהפך לאתר בילוי יוקרתי. בשעות אחר הצהריים נגיע לעיר לוס אנג'לס. נבקר בעיר הסרטים הוליווד, נראה את התיאטרון הסיני שבחזיתו טביעות הרגל של אמנים מפורסמים וכמובן נהלך ב"שדרת הכוכבים" המפורסמת. נמשיך בנסיעה דרך שכונת היוקרה בוורלי הילס לשוק האיכרים המפורסם בו נוכל ליהנות מעשרות אפשרויות לארוחה טעימה. לינה: לוס אנג'לס.

 

יום 19  לוס אנג'לס – סיור ביוניברסל סטודיו – לוס אנג'לס

ביקור במרכז העיר בו נראה את בית העירייה, התיאטראות ואולמות הקונצרטים המפוארים של העיר. נמשיך ליום מלא חוויות באולפני יוניברסל המפורסמים, במהלכו נבצע סיור מודרך באולפנים ובו נראה מקרוב כיצד מתבצעת מלאכת הפקת סרט, כך גם נחזה במופעים ופעלולים המבוצעים על ידי כפילים שידגימו לנו סצינות מסרטים ידועים, באם יתמזל מזלנו, ייתכן ואף נזכה לראות את הכוכבים עצמם בפעולה. לסיומו של יום מאד מעניין נשוב למלוננו.

 

יום 20  סן  דייגו – פנורמי – גשר קורנדו – נושאת המטוסים מידווי – חזרה למלוננו

נצא לסן דייגו השוכנת לחופו של האוקינוס. בהגיענו נצא לסיור פנורמי קצר, בפאתי העיר אשר יובילנו אל החלק הישן של העיר בו פעלו מנורות הגז, משם נמשיך אל גשר קורונדו הצופה על הנהר והעיר, ניסע על הגשר אשר אורכו קרוב ל- 3500 מ', מתוכם כ- 2000 מ' מעל הים. ננשום עמוקות ונהנה מן החוויה, ועתה לאטרקציה אמיתית! נפנה לביקור מיוחד במינו בנושאת המטוסים מידווי אשר נבנתה בשנת 1942, אורכה 296 מ', מידווי נחשבה כנושאת המטוסים הגדולה בעולם עד לשנת 1955, היא השתתפה בקרבות מלחה"ע ה- 2, ויטנאם ובמלחמת המפרץ, וכיום היא משמשת כמוזיאון צף… מובטח לכם סיור מדהים! כל מילה נוספת מיותרת!… משם נמשיך לביקור במרכז הקניות "סיפורט וויליג" הנמצא על שטח של כ- 90,000 מ"ר(!) ובו פסטיבלי רחוב, מסעדות ובתי קפה. לסיומו של יום יחיד ומיוחד נחזור בשעות הערב המאוחרות מלאי חוויות ורשמים למלוננו.

 

ימים 21-22  לוס אנג'לס – טיסה לתל אביב

לאחר ארוחת בוקר נשלים את סיורינו בלוס אנג'לס ולאחריה ניסע לשדה התעופה. לעת צהרים נמריא בשעה 13:15 בטיסת אל-על לתל אביב. ננחת בנתב"ג ביום ה- 22 בצהרים,


לצפייה במסלול הטיול באתר החברה המבצעת