פרו יוני 2013 03/07/2013 - 12/06/2013

divider

פרטים עיקריים על הטיול

תאריך03/07/2013 - 12/06/2013

12.06.13 יום 1 ת"א – לימה

המראה מנמל התעופה בן גוריון וטיסה דרך אירופה ללימה.

נחיתה בלימה , מפגש עם נציגינו במקום, העברה לבית המלון וארוחת ערב.

 

13.06.13 יום 2 לימה – ארקיפה

העברה אל שדה התעופה לטיה אל ארקיפה או כפי שהיא עוד מכונה "העיר הלבנה", אחת הערים היפות בפרו, אם לא בדרום אמריקה. ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 2000 על ארקיפה כעל אתר מורשת עולמית. לאחר שנגיע נצא לסיור בעיר היפה והנעימה.

ארוחת ערב בבית המלון.

 

14.06.13 יום 3  אריקפה

נמשיך את סיורנו בעיר כולל ביקור במנזר סנטה קטלינה ובמוזיאון פולחני הפסגות. כמו כן נעלה לתצפית מרהיבה מYanahuara Belvedere  . כולל ארוחת צהריים.

ארוחת ערב בבית המלון.

 

15.06.13 יום 4 אריקפה – קולקה

נצא בנסיעה לעבר קניון קולקה הנחשב לעמוק ביותר בעולם, והוא יעד פופולרי לטיול מחוץ לארקיפה. הירידה אל הקניון פותחת בפני המטייל נופים מדהימים של קקטוסים והרים מלאי הוד. קניון קולקה עמוק פי שניים מהגראנד קניון בארה"ב. עומקו של הקניון כמעט שני קילומטרים, כשהכבישים משני צדדיו בגובה של כ-4000 מטרים מעל פני הים, ונהר קולקה זורם מתחת בגובה כ-2200 מטר מעל פני הים.

ארוחת ערב במלון.

 

16.06.13 יום 5 קניון קולקה

06:30 יציאה מבית המלון אל נקודת התצפית של ציפורי הקונדור. תוכלו להתרשם מציפורי הענק עפים ממש מול עיניכם. בהמשך נבקר בכפרי האזור.

ארוחת ערב במלון.

 

17.06.13 יום 6  קניון קולקה – פונו

נצא בנסיעה של יום שלם בנוף יפהפה לעיר פונו. בדרך נעצור במספר אתרים ארכיאולוגיים, ראקצ'י, ופוקרה. העברה לבית המלון לארוחת ערב ולינה.

 

18.06.13 יום 7 פונו 

נצא לשייט על אגם הטיטיקאקה המצוי בגובה של למעלה מ-3800 מ' מעל פני הים, ונחשב לאגם הגבוה ביותר בו שטות ספינות. נבקר ב"איים הצפים" , קבוצת איים העשויים מגומא עליהם בחרו לפני שנים רבות בני שבט האורוס (Uros) להתיישב ומאז נשמרה על ידם צורת חיים ומגורים מוזרה  זו. נבקר גם באי טקילה. ארוחת צהריים כלולה.

 

19.06.13 יום 8 פונו – העמק הקדוש

נצא לדרך אל העמק הקדוש, כאן בעמק שבלב האנדים החלו בני האינקה את דרכם על במת  ההיסטוריה והפכו לאחת התרבויות החשובות ביותר שפרחו ביבשת.

בדרך נבקר במספר אתרים היסטוריים.העברה למלון וארוחת ערב.

 

20.06.13 יום 9 העמק הקדוש

נסיעה לכפר היפה אויאנטאיטאמבו (Ollantaytambo) שבעמק האורובמבה. הכפר שכל תושביו מדברים את שפת הקצ'ואה, שפתם של בני האינקה, שמר על מבנהו ובתיו מאז ימי האינקה. נסתובב בסמטאות הכפר המקוריות ונעלה למצודה ולמקדש האינקאיים החולשים על העמק והכפר. נבקר גם בצ'ינצ'רו, עיירה קסומה השוכנת בעמק הקדוש מקום בו התפתחה תרבות האינקה. כמו כן במוראי, אתר הניסויים הוולקני של בני האינקה ובמכרות המלח – מאראס. נפגוש בשאמאן מרומי ונצפה בטקס שיבצע.

נמשיך ללינה וארוחת ערב במלוננו.

 

21.06.13 יום 10 אורובמבה - מאצ'ו פיצ'ו  

הבוקר נצא ברכבת מהעמק הקדוש לעבר המפורסם, ואולי המרשים שבאתרי האינקה – "העיר האבודה" מאצ'ו-פיצ'ו. נסיעת הרכבת תיקח אותנו בדרך היפהפייה שלאורך נהר האורובמבה כשאנו עוברים בדרכנו מן הנופים הקפואים של פסגות הרים אל האזור הטרופי והלח שבמזרח שרשרת האנדים. אנו נקדיש את היום כולו לסיור בעיר המסתורין הזאת שעדיין מעוררת את דמיון החוקרים לגבי מטרתה וייעודה שהיו כפי הנראה יוצאי דופן, בקרב ערי האינקה האחרות. נטייל במקדשים השונים שבאתר, נעלה לתצפית על העיר וסביבתה עוצרת הנשימה. אנו מבקרים באתר ביום מיוחד, היום הארוך ביותר בשנה. ארוחת ערב במלון.

 

22.06.13 יום 11 מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו

לאחר ארוחת הבוקר אפשרות לכניסה נוספת אל מאצ'ו פיצ'ו. או שנוכל להנות ממתקני המלון וממסלולי ההליכה שהוא מציע. בצהריים נעלה על הרכבת וניסע אל קוסקו. שרידי העבר המפואר ניכרים בכל פינה בעיר כשהם מעורבבים בארכיטקטורה הקולוניאלית הטיפוסית, פרי שלטונם ארוך השנים של הספרדים בחלק זה של העולם.

ארוחת ערב.

 

23.06.13 יום 12 קוסקו

בבוקר נצא אל אתרי האינקה הסובבים את קוסקו: טמבומאצ'אי, קנקו ופוקפוקרה. אחר הצהריים נסייר ברחובות הצרים עשויי האבן, הכנסיות היפות, הכיכרות והגלריות, הקתדרלה ורובע סן בלאס.

ארוחת ערב במסעדה מקומית.

 

 

 

 

 

 

 

24.06.13 יום 13 קוסקו (חגיגות האינטי ריימי)

היום נצפה ונשתתף בחגיגות אינטי ריימי, פסטיבל השמש המתקיים מדי שנה ב-24 ביוני במבצרסקסאיוומאן שבעיר קוסקו. פסטיבל זה הוא החשוב מבין פסטיבלי האנדים והוא השני בגודלו באמריקה הדרומית (הראשון הוא הקרנבל הברזילאי בריו דה ז'ניירו). הפסטיבל, ששורשיו בתקופת האינקה, מביא מאות אלפי מבקרים לעיר. הוא נחוג לכבוד היום הקצר ביותר בשנה המסמן את היום הראשון של ראש השנה בלוח השנה של האינקה. היום הקצר ביותר חל אמנם ב-21 ביוני, אך לפי מסורת האינקה, השמש נשארת באותו מקום עד ה-24.

בערב נצא לארוחה ומופע פולקלור במסעדה מקומית.

 

25.06.13 יום 14 קוסקו - צ'יקלאיו

העברה לשדה התעופה וטיסה דרך לימה אל צ'יקלאיו, בירת אזור למבייקה, הממוקמת בחוף הצפוני של פרו. בדרך נבקר בקומפלקס הארכיאולוגי "המכשף" ונראה את המומיה המפורסמת.

צ'יקלאיו מפורסמת בשל אתרי הארכיאולוגיה הרבים המקיפים אותה. התגלית החשובה ביותר היא ללא ספק חשיפת הקבר בו נקבר שליט סיפאן [לורד אוף סיפאן]. זו היא התגלית הארכיאולוגית החשובה ביותר בחוף הפרואני ולמטמון העשיר ביותר שנחשף באמריקה. בעיר צ'יקליו נבנה מוזיאון מרהיב שנחשב לאחד מעשרת המוזיאונים הטובים בעולם- נבקר במוזיאון Lord of Sipan ובפירמידה של טוקומה.העברה למלון וארוחת ערב.

 

26.06.13 יום 15 צ'יקלאיו – טרוחיו

נצא בנסיעה צפונה אל העיר היפה טרוחיו, השלישית בגודלה במדינה שעדיין ניכר בה העבר הקולוניאלי הספרדי. טרוחיו היא אחת הערים החשובות בפרו מבחינה היסטורית ותרבותית. בעיר זו נשמעו הקריאות הראשונות לעצמאותה של המדינה, ולמשך זמן קצר היא אף שימשה כבירתה. העברה למלון וארוחת ערב.

 

27.06.13 יום 16 טרוחיו

היום נבקר בעיר הבוץ צ'אן-צ'אן, עיר ענק הבנויה  כולה מלבני חומר בלתי שרוף והמשתרעת על פני שטח עצום. העיר נבנתה בידי תרבות הצ'ימו (Chimu) במאה ה-13 והיא הגדולה מסוגה בעולם. נבקר בפירמידות "השמש" ו"הירח", מבני ענק מרשימים אשר שימשו מקדשים לבני תרבות המוצ'ה (Moche) שפרחה בחלק זה של פרו סביב המאות השישית והשביעית לספירה ואשר התפרסמה בעבודות הקדרות והפיסול שלה. ארוחת צהריים במסעדת דגים על חוף הים בעיירת החוף הואנצ'קו. נערוך סיור בחוף הים ונתרשם משיטת הדייג מלפני מאות שנים. 

 

28.06.13 יום 17 טרוחיו – חוארז

היום נצא אל הואראז, בירת מחוז אנקאש,(Ancash)  העיר בגובה 3,018 מטר מעל פני הים, מוקפת בנוף הררי מרהיב. העיר שוכנת למרגלות שרשרת הרי האנדים הגבוהה ביותר ביבשת, Cordilleras Blanca, וממנה ניתן לראות את פסגתו של ההר הגבוה ביותר בפרו, Huascaran,אשר מתנשא לגובה של 6,768 מ'. העיר עצמה הינה יעד מרכזי למטיילים, ונחשבת כאתר עליה לרגל למטפסי הרים מכל העולם. ניסע דרך קניון דל פאטו המרשים מרצועת החוף המדברית, תוך שאנו חוצים את רכס הקורדיליירה נגרה.

לפנות ערב נגיע להואראז .

ארוחת ערב בבית המלון.

 

29.06.13 יום 18 הואראז – צ'אווין דה הואנטר

נעפיל מן העיר הוארז לעבר חלקה המזרחי של הקורדיליירה בלנקה ונמשיך בדרך הררית בנוף הפסגות של האנדים לעבר שמורת צמחי הפויה ראיימונדי, בעלי עמודי הפריחה המרשימים, מתופעות הטבע הייחודיות בחלק זה של העולם. נמשיך ונגיע לאתר הארכיאולוגי של צ'אווין דה הואנטאר, מן הקדומים שנתגלו בארכיאולוגיה של פרו. האתר אשר שימש כמרכז פולחני גדול סביב 1500 לפנה"ס, נבנה מאבן וחלקו חפור בצלע ההר. נבקר במקדש העצום על מחילותיו וחדריו התת-קרקעיים, נתרשם מן הנוף המרהיב ונחזור לקראת ערב להואראז.

ארוחת ערב בבית המלון.

 

30.06.13 יום 19 הואראז – לאנגאנצ'ו

נצא מהואראז לאורך נהר הסנטה (Santa) הזורם לו בעמק הגדול המפריד בין רכס הקורדילירה בלנקה לרכס המקביל לו, הקורדיליירה נגרה ("הרכס השחור"). נעבור בכפרים ציוריים ואז נעפיל ללב רכס ההרים כשאנו עוברים בדרכנו למרגלות הפסגה של הר הואסקאראן, אשר העניק את שמו לפארק הלאומי. נבקר באגם הטורקיז של לגונה ינגנוקו המקבלת את מימיה מהפשרת הקרחונים שמסביב, נטפס ברכב אל אחת הנקודות הגבוהות באזור לתצפית עוצרת נשימה על האגמים והרכס המושלג. נחזור לפנות ערב להואראז. ארוחת ערב בבית המלון.

 

01.07.13 יום 20 הוארז – לימה

העברה לשדה התעופה לטיסה אל לימה. עם ההגעה יציאה לחצי יום סיור בעיר. ארוחת ערב.

 

02.07.13 יום 21 לימה – אירופה

נסיים את סיורנו בעיר ואחר הצהריים ניסע אל שדה התעופה של לימה לטיסה לארץ דרך אירופה.

 

03.07.13 יום 21 אירופה – ישראל

נחיתה באירופה ולאחר מספר שעות המשך בטיסה לישראל.